Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

Avižieniuose iškilmingai pristatyti kaimo heraldikos simboliai

2023/11/21


Lapkričio 18 d., šeštadienį, Avižieniuose (Vilniaus r.) įvyko Avižienių heraldikos simbolių pristatymo šventė. Nuo šiol gyvenvietė turės savo vėliavą, herbą ir antspaudą.

Avižienių heraldika

„Avižieniai, kaip didžiausia seniūnija Vilniaus rajone, juda sparčiu žingsniu pirmyn. Šiandien susirinkome ne tik pasidžiaugti, bet ir kurti stiprią bendruomenę. Taip pat tai yra simbolis to, kad savivalda ir vietos bendruomenė juda pirmyn kartu“, – susirinkusius gyventojus ir svečius sveikino rajono meras Robert Duchnevič.

Avižienių heraldika

„Pasirinkta aviža – atspindi ne tik gyvenvietės pavadinimą, bet ir gausą gyventojų, jaunų šeimų, vaikų“, – kalbėjo šventėje dalyvavusi Seimo narė Rita Tamašunienė.

Avizieniu heraldika

Avižienių seniūnijos seniūno pavaduotoja Regina Pečiulienė, šiuo metu atliekanti seniūno pareigas, skatino gyventojus būti žingsniu priekyje kitų, susiedama tai su Avižienių kaimo pavadinimo pirmąja abėcėlės raide A bei A simboliu gyvenvietės herbe.

Avižienių heraldika

Šventinę nuotaiką dovanojo scenoje pasirodžiusios grupės: „Žemaitukai“, „el Fuego“, „Lietuvaičiai“ ir Vilniaus rajono meno kolektyvai. Įspūdingomis šviesomis renginį nušvietė šviesų šou „Blizzga“, po ko sekė šventiniai fejerverkai bei tortas.

Avižienių heraldika

Š. m. sausį Avižienių seniūnija inicijavo herbo kūrimą. Po palankaus Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimo, Lietuvos heraldikos komisija aprobavo Avižienių herbo etaloną, kurį liepos mėnesį savo dekretu patvirtino ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kadangi Avižienių kaimo pavadinimas galimai kilęs nuo sėjamosios kultūros – „avižos“ pavadinimo, pagrindiniu vietovę reprezentuojančiu ženklu pasirinktos dvi avižų šakelės, kurios, remdamosi viena į kitą, sudaro pirmosios Avižienių pavadinimo A raidės simbolį. Raudonas herbo fonas heraldikoje simbolizuoja drąsą, narsą. Tuo tarpu sidabrinė arba balta spalva reiškia turtą, dorumą, skaistumą.

Avižienių kaimo identiteto ženklus – herbą, vėliavą bei antspaudą – bendradarbiaudamas su vietos seniūnija ir bendruomene, sukūrė dailininkas Rolandas Rimkūnas. Nors šie simboliai sukurti seniūnijos centrui – Avižienių kaimui, tačiau priklauso visai Avižienių seniūnijai.

 

ŪP portalo inf. su Vilniaus r. sav.

Dalintis