Paveldėjo 24 šeimas
„Ūkininko patarėjo“ pašnekovas R. Šemeklis pasakojo, kad jis studijavo tuometėje Veterinarijos akademijoje, bet netapo veterinarijos gydytoju. Dvi vasaras jis praktiką atliko Dotnuvos žemdirbystės instituto Bitininkystės skyriuje pas žinomą bičių specialistą, mokslininką Joną Balžeką. Čia išmoko naujų technologijų, susidomėjo bitininkyste. Iki šiol gerai prisimena Dotnuvoje įgytas žinias, pamena, kaip mokėsi rinkti vertingus bičių nuodus, kurie yra reikalingi gydymo preparatams gaminti.
1991 m., baigęs Veterinarijos akademiją, R. Šemeklis sugrįžo į gimtuosius Kuršėnus ir pradėjo bitininkauti. Tais metais jis įkūrė savo bitininkystės ūkį. Pasitarti galėjo ir su tėvu, kuris laikė keletą bičių šeimų, ir su seneliu, kuris buvo puikus bitininkas ir medžio meistras.
Didžiausia atrama ir patarėjas jam buvo senelis, kuris pradedančiajam bitininkui paskyrė vieną pensiją reikalingai įrangai nusipirkti. Pirmasis avilys buvo senelio gamybos, mat jis buvo nagingas meistras, padaręs daug avilių.
„Didžiausią dovaną man dovanojo senelis – paveldėjau jo 24 bičių šeimas. Tikras lobis buvo aviliai, pilni dūzgiančių bitelių. Pamažu kasmet mano bityne vis daugėjo avilių, 2000 m. turėjau jau 70 bičių šeimų. Dabar turiu 90 bičių šeimų, savo avilius laikau penkiose vietose, kuo toliau nuo dirbamų laukų, šalia miško. Tolimiausias kelias iki vieno mano bityno yra 20 km, kitos vietos – daug arčiau. Esu pasinėręs į bičių pasaulį, vasarą darbų daugybė – nei glėbiu apglėbsi, nei akimis aprėpsi, todėl skubu nesiblaškydamas, ramiai, be jokios įtampos, nuosekliai ir ramiai dirbti išmokė mano bitelės“, – optimistiškai nusiteikęs kalbėjo žinomas bitininkas.
Pamoka prie atidengto avilio
Itin karštą ir saulėtą dieną kartu su bitininku ėjome į didelį sodą prie avilių. Jo bitės ramios, buvo galima iš arti fotografuoti, stebėti, kaip jos atskrenda ir ropinėja ant korio. Vaizdas nuostabus, jokios baimės, kad darbštuolės galėtų įgelti. Atrodo, kad esi mistiškoje erdvėje – viskas aplinkui kvepėjo žiedadulkėmis, liepų žiedais, tik girdėti, kaip jaukiai dūzgė bitelės. Bitininkas priminė pagrindinę taisyklę, kad bityne reikia skubėti lėtai, negalima blaškytis, mosuoti rankomis, garsiai kalbėti. Bitėms patinka jauki tyla, turi būti joms įprastas ritualas. „Aš patenkintas, kad draugauju su bitėmis, daugiau nieko ir nemoku“, – pakeldamas avilio viršų tikino R. Šemeklis.
ŪP pašnekovas atsargiai iš avilio išėmė vieną meduvinį rėmelį ir pasakojo, kaip 6 val. ryto kartu su žmona Rasa eina rinkti bičių pienelio. Tai – labai kruopštus ir išskirtinis procesas, čia nepaskubėsi, netiktų tos veiklos net darbu pavadinti, tai greičiau savotiška misterija ir susiliejimas su bičių pasauliu.
Pašnekovas aiškino, kad bičių pienelis yra gyvybės koncentratas, kuriame yra dešimt kartų daugiau vitaminų negu žiedadulkėse, daug mineralinių medžiagų, turi visas 22 žmogui reikalingas aminorūgštis, yra gelsvos spalvos, tirštas, perlamutrinio blizgesio. Per sezoną iš vienos bičių šeimos R. Šemeklis surenka tik 150–200 g šio vertingo produkto. Bičių pienelį bitininkas laiko šaldymo kameroje. Nuolatiniai klientai atvyksta į bitininko namus nusipirkti vertingo bičių pienelio, kuris gerina bendrą organizmo būklę, stiprina regėjimą, pagerina atmintį, yra biologiškai aktyvus, todėl rekomenduojama vartoti, kai nusilpsta organizmas. Per dieną galima suvartoti tik žirnio dydžio bičių pienelio gabalėlį.
Visa R. Šemeklio bityno produkcija žymima išskirtinės kokybės produkto ženklu. Nuolatiniai klientai žino, kad bityno medus, žiedadulkės, bičių duona, bičių pikis, medaus mišiniai ir bičių pienelis yra aukščiausios kokybės produktai.
Vadovauja 15 metų
Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją
arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,
tel. +370 603 75 963
https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt
bei Perlo terminaluose.
Viršelyje – Remigijus Šemeklis pasakojo, kad bičių surinktos žiedadulkės yra vertingos.
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.