Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Dėl antro AKM protrūkio kiaulių ūkyje veiklos ribojimai taikomi ir stambiam kompleksui

2024/07/02


Birželio 29 d. Raseinių rajone, Šiluvos seniūnijoje buvo užfiksuotas antrasis afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis 24 kiaules laikančiame ūkyje. Ūkininkas pastebėjo ligos simptomus: kiaulės buvo apatiškos, neėdė. Kitą dieną keturios kiaulės nugaišo, ir apie situaciją informuotas veterinarijos gydytojas. Paimti tyrimai patvirtino ligą. Siekiant apsaugoti aplinkinius ūkius ir užkirsti kelią tolesniam ligos plitimui, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.

„Dėl AKM židinio šiuo metu apribotas ir netoli esantis stambus komercinis ūkis, kuriame laikoma daugiau nei 20 000 kiaulių, taip pat ūkis, laikantis virš 1000 kiaulių. Kompleksai nustatytu laikotarpiu nebegalės eksportuoti savo produkcijos, jiems taikomi judėjimo ribojimai. Šie žaibiškai plintantys protrūkiai, ne tik žala gyvūnams, jų sveikatai, tačiau ir didžiuliai ekonominiai nuostoliai verslui ir visai šaliai. 

Raginame imtis visų būtinų priemonių siekiant kontroliuoti ir kiek įmanoma sumažinti ligos plitimo riziką, laikytis VMVT specialistų rekomendacijų, ypatingai atkreipti dėmesį į tai, kad yra draudžiama šerti šviežia žole, bulvėmis, kadangi šioje vietoje viruso šaltinis gali būti labai gausu, kilus klausimams visuomet konsultuotis”, – į ūkininkų bendruomenę ir visuomenę kreipiasi VMVT direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas.

VMVT primena ūkininkams, kiaulių augintojams kruopščiai laikytis biosaugos reikalavimų, atidžiai stebėti savo bandas dėl tokių simptomų, kaip aukšta temperatūra, apetito praradimas ir staigus kritimas, o apie visus įtariamus atvejus nedelsiant pranešti veterinarijos tarnyboms.

 

VMVT informacija

123rf nuotr.

Dalintis