Ashburn +5,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +5,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 28 Kov 2023

Dialogas su augalais

2023/01/01


Šis tekstas – tiems, kurie tiki, kad pabendravus su augalu ar net pasišnekėjus, jis tiesiog suklesti. Kiti žmonės linkę pasikliauti chemija – klestės, kai tinkamai tręši ir laistysi. Dar kiti linkę laikytis vidurio – derina viską. Kad ir kaip ten būtų, gal net skeptikams įdomu patikrinti, ar tiesa yra tai, kad skirtingi augalai žmogų veikia vis kitaip.

Kiekvienas turi numylėtinių

Įėję į kieno nors namus ir vos žvilgsnį užmetę iškart matome, kokie augalai ten labiausiai lepinami. Dažnai būtent jie kolekcionuojami ar demonstruojami pačioje garbingiausioje vietoje. Manoma, kad pagal tai, kokius augalus žmogus mėgsta, o kokių vengia, daug galima pasakyti ir apie jį patį. Tad mintis, kad augalai veikia žmogų, nėra nauja.

Kaip rašoma vienoje XIX amžiaus knygoje, visi augalai tyliai ir sąžiningai valo dirvožemį bei orą, tad jie žmogui tampa tyresni ir švaresni. Tikriausiai tą patvirtintų įvairiausi šiuolaikiniai mokslininkai, tačiau šįsyk, sutikus Naujuosius metus, kai net ir racionalieji skaito horoskopus, tinkamas metas papasakoti apie mistiškąjį poveikį. Jį išsamiai aprašė gydytoja praktikė Eva Hoffmann, sėkmingai gydanti Bacho žiedų esencijomis, fitoterapija ir homeopatija.

Parinkome informacijos apie paplitusius ir lengvai atpažįstamus augalus. Kai kuriuos tikriausiai auginate, tad bus puiki pramoga pateikiamą versiją patikrinti savo pojūčiais.

Medėjantysis storlapis (Crassula arborescens)

Dažnai šis augalas dar vadinamas pinigų medeliu, tad laikomas pagarbioje kambario vietoje. Jis pakelia ir praskaidrina nuotaiką, uždariems žmonėms padeda išlįsti iš savo kiauto.

Pagal kinų fengšui, storlapis laikomas geros energijos kambarine gėle. Jeigu jį pastatysite kartu su apelsinmedžiu ir žydinčia chrizantema toje buto vietoje, kuri lemia turtinę sritį, finansinė padėtis pagerės. Piniginė taip pat pastorės, jei gerai prižiūrimas storlapis po 10 metų pradės žydėti.

Mažos energinių virpesių spiralės kaip peteliškių būrys smagiai ir džiaugsmingai šoka apie augalo lapus.

Meilenis (Hippeastrum)

Žvali, maloni, aktyvinanti meilenio energija padeda išlaikyti sielos pusiausvyrą ir priimant sprendimus klausyti širdies balso. Meilenio nestatykite miegamajame ar meditacijos kambaryje, nes jis teikia žvalumo. Peržydėjęs augalas netenka energinės vertės. Iš meilenio žiedų plūsta besisukantys verpetai, kurie veikia panašiai kaip ventiliatoriai.

Kalankė (Kalanchoe)

Šis augalas pakelia nuotaiką, ypač iš ryto blogai nusiteikusiems žmonėms. Jei sugrupuosite keletą kalankių, sustiprės pakylėjanti jų energija. Stipri, žaisminga, išsisklaidžiusi energija. Kalankė puikiai sugeria kenksmingas chemines medžiagas.

Našlaitinė sanpaulija (Saintpaulia ionantha)

Ji aktyvina ir harmonizuoja, skleidžia gerą nuotaiką ir pozityvų požiūrį. Gyva, minkšta, į išorę silpnėjanti, ratu sklindanti energija.

Anturis (Anthurium)

Anturis gerai veikia vien tik proto balso klausančius žmones, kurie, galima sakyti, nebejaučia savęs. Šis augalas geba perskirstyti energijas. Jis siunčia energiją kanalu iš viršaus į apačią ir vėl į viršų. Pasižymi stipria ir intensyvia, beveik sunkia energija. Augalas sugeria kenksmingas medžiagas, puikiai drėkina orą.

Bambukas (Bambusa vulgaris)

Kambarinis bambukas atiduoda energiją patalpai, žmonėms ir gyvūnams. Jis veikia ir kaip katalizatorius, ir kaip ramybės polius. Energiškai tai tolygiai vibruojantis energijos debesis, silpnėjantis į išorę. Dėl labai didelės silicio rūgšties (kvarco) koncentracijos bambukas, ezoterikų nuomone, gali praversti kaupiant informaciją. Pasaulyje žinoma apie 1 000 bambukų rūšių.

Azijoje bambukas, chrizantema, orchidėja ir slyva laikomi keturiais tauriausiais augalais. Bambukas yra ir lankstus, ir tvirtas, todėl pagal fengšui šis augalas įkūnija energiją bei sugebėjimą praktiškai įgyvendinti savo siekius. Kinų medicinoje iš bambukų lapų gaminamas vaistas nuo astmos, afrodiziakas ir priešnuodžiai.

Ceropegija (Ceropegia woodii)

Ji sukuria džiaugsmingą nuotaiką, spinduliuoja ramybę, atsipalaidavimą, suteikia kūno, proto ir sielos pusiausvyrą. Kuo dažniau dalinsite ceropegijos ūglius ir dovanosite mieliems žmonėms, tuo daugiau skleisite džiaugsmo ir meilės kitiems. Jos virpesiai – subtili, ratu tekanti energija sudaro sūkurį.

Kamelija (Camelia)

Uždariems, droviems žmonėms kamelijos energija padeda atsiverti kitiems. Taip pat suvokti savo pačių grožį, džiaugsmą, tad palengvina problemas tų, kurie viduje neigia savo seksualumą ir erotiškumą arba yra patyrę sunkių išgyvenimų. Labai švelnus, sutelktas, į išorę sklindantis energijos srautas, panašus į šiltą pavasario vėjelį.

Šis itin jautrus augalas reikalauja rūpestingos priežiūros, tinka tik tokioms patalpoms, kur smarkiai nesikeičia energijos srautai. Tai miegamasis, meditacijos kambarys, butas, kur gyvena nedaug žmonių. Netinka auginti bendrose įstaigų patalpose, laukiamuosiuose, darbo kambariuose.

Kamelijos sugyvena tik su švelnios energijos augalais, todėl nepakęs palmių ar kaktusų kaimynystės. Šios gėlės mėgsta, kad jas visuomet prižiūrėtų tas pats žmogus.

Jautrusis musėkautas (Dionaea muscipala)

Musėkautas skatina aktyvumą, kartais net perdėtai, gali nuteikti agresyviai. Jei namiškiai ir taip labai aktyvūs, triukšmingi, piktoki, šio augalo verčiau neauginti. Musėkautas netinka vaikams, naminiams gyvūnams ir ligoniams. Tačiau uždariems, nedrąsiems žmonėms jo poveikis daro stebuklus.

Energijos srautas zvimbiantis, tarsi šalia būtų smalsus laumžirgis. Didelis energinių virpesių dažnis.

Kvapioji gardenija (Gardenia jasminoides)

Nepaprasto grožio gardenija sustiprina po ligos, depresijos ir sielvarto. Ji suteikia džiaugsmo, optimizmo ir harmonijos.

Tačiau jautri gardenija nevešės šalia garso kolonėlių, kompiuterių ar kitų elektros prietaisų. Taip pat ji nepakelia didelių temperatūros svyravimų. Labai švelni, miela energija lyg lengvas ir šiltas pavasario vėjas.

Vėzdūnė (Spathiphyllum)

Žiedo energija yra stipri ir veržiasi į viršų. Vėzdūnė normalizuoja visus ekstremalius virpesius ir tinka kiekvienam žmogui bet kokioje vietoje. Ji gerai skaldo kenksmingas medžiagas, ypač puikiai išvalo iš oro alkoholį, acetoną ir formaldehidą.

Stapelija (Stapelia)

Ši gėlė sielos žaizdas iškelia į viršų ir padeda užgydyti psichines traumas. Poveikio stiprumas priklauso nuo žiedų spalvos ryškumo. Augalo aura pulsuoja bangomis, o iš žiedų sklinda aplink ašį besisukantys aktyvios energijos sūkuriai.

Tilandsija (Tillandsia)

Žmones, kurie itin prisirišę prie materialių dalykų, tilandsijos gali paskatinti žvelgti į gyvenimą platesniu ir nerūpestingesniu žvilgsniu. Tarsi ore išsivyniojančios ir sūpuojančios girliandos. Ant akmenų arba dirbtinių daiktų pritvirtintos tilandsijos energiniu požiūriu neturi jokios vertės.

Raibuolė (Paphiopedilum)

Ji atpalaiduoja, teigiamai veikia pilvą ir visą apatinę pilvo sritį. Taip pat padeda išreikšti jausmus ir užgydyti senas emocines žaizdas. Raibuolės geriausiai tarpsta grupėje ir kasmet vis gražėja. Energija koncentruota ir telkiasi žiede. Gerai drėkina orą ir sugeria kenksmingas jame esančias medžiagas.

Jerichoninė atgaiva, arba dykumos rožė (Anastatica hierochuntica)

Šis augalas dažniausiai atkeliauja iš turistinių kelionių po Afriką. Dykumos rožė padeda atgauti jėgas po ligos ir silpnumo periodų. Suaktyvina ryšį su Žemės energija ir todėl yra itin naudinga moterims pirmąsias savaites po gimdymo.

Sausas šis augalas gali išbūti ilgus metus, o paskui, palaikytas vandenyje, vėl atsigauna ir išsiskleidžia visu grožiu. Sudžiūvęs augalas skleidžia tik silpnus lėtus impulsus. O iš žaliuojančios, iki soties vandens prisigėrusios atgaivos kyla energijos verpetas.

Visadžydė begonija (Begonia semperflorens)

Smagus begonijos spinduliavimas padeda užmiršti kasdienybės rūpesčius ir skatina naujas idėjas bei svajones. Ji užkrečia tikra atostogų nuotaika.

Šis augalas dažniau auginamas lauke, balkonuose ir terasose, tačiau puikiai tinka ligoninėms, senelių namams ir žmonėms, kuriems trūksta geros nuotaikos ir energijos.

Begonijos puikiai garina vandenį ir iš aplinkos pašalina kenksmingas chemines medžiagas.

Bugenvilija (Bougainvillea)

Šis augalas teikia stiprią, atgaivinančią ir jėgų suteikiančią energiją. Labai tinka reabilitacijai ir sustiprėjimui po streso. Šiltas, pulsuojantis energijos laukas, skleidžiantis vibruojančius impulsus.

Lamstas (Cissus)

Lamstai į aplinką siunčia teigiamus ir uždegančius impulsus, nuolat srūvančius vienodu ritmu. Šis augalas gerai veikia neryžtingus žmones arba tokius, kuriems reikia atlikti monotoniškus darbus. Neigiamą poveikį daro impulsyviems arba choleriškiems žmonėms, netinka miegamajame. Patogu auginti pakabinamuose vazonuose arba apželdinti jais patalpų pertvaras. Vertingas kaip kenksmingas medžiagas sugeriantis augalas.

Raibasis krotonas (Codiaeum variegatum var. pictum)

Krotonas skatinimai veikia iniciatyvos neturinčius žmones. Suteikia impulsų tęsti pradėtą darbą ir sėkmingai realizuoti sumanymus. Krotonas padidina sugebėjimą įgyvendinti trokštamus siekius ir labai tinka darbo kambaryje. Labai stiprus energijos sūkurys kyla nuo krotono vidurio ir sukasi lapų galiukų link. Šalina kenksmingas medžiagas.

Persinis ciklamenas (Cyclamen persicum)

Ciklamenas aktyvina širdies darbą ir kraujotaką, gerina širdies ritmą. Taip pat paguodžia vienatvėje ir kai jautiesi nemylimas. Jo poveikis padidėja, kai greta sustatomi keli ciklamenų vazonėliai. Iš augalo centro sklinda tolygūs šilti energijos srautai, kurie aktyvina ir veikia maloniai.

Naudojamas homeopatijoje – centrinei nervų sistemai, moters lyties organams, nosiai, akims gydyti.

Dracena (Dracaena)

Jos poveikis tolygiai skatinantis, atgaivinantis, harmonizuojantis. Suteikia energijos ir pusiausvyros žmonėms bei gyvūnams. Dracena – puikus kambarinis augalas, kuris rūpinasi maloniu patalpos mikroklimatu ir gera energija. Tolygiausius ir žmonėms maloniausius virpesius skleidžia dracenos veislės storesniais, minkštesniais ir žemyn palinkusiais lapais. Maloni energija upeliais teka iš apačios į viršų ir per lapus kaip fontanas trykšta į šonus ir žemyn. Kuo lapai smailesni ir siauresni, tuo stipresnis energijos srautas.

Dracenos puikai pašalina kenksmingas chemines medžiagas iš oro, ypač išskiriamas lazerinių spausdintuvų ir kopijavimo aparatų.

 

Daiva VALEVIČIENĖ

 

Žurnalo „Rasos“ archyvo informacija

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

VRK vadovė paskelbė atsistatydinanti

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Jolanta Petkevičienė antradienį paskelbė atsistatydinanti.
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...
2023/03/28

Seimo apdovanojimas – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui

Seimas nusprendė 2023 m. Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – skirti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui.
2023/03/28

Kiekvienai dirvai – savas augalas

Nuvažiavę į medelyną ir išsirinkę mėgstamų augalų, visada pasiteiraujame, kokią aplinką jie mėgsta. Bet juk galime atlikti „namų darbus“ ir iš anksto išsiaiškinti, kokias gėles tinka auginti saulėtose, ...
2023/03/28

VAT priminimas: AAP tiekti ir platinti gali ne kiekvienas

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (VAT), atlikdama augalų apsaugos produktų (AAP) rinkos priežiūrą, siekia užtikrinti, kad jie būtų saugūs naudoti ir legalūs. Atkreipiame fizinių ir juridinių asmenų dėmesį į pagrindin...
2023/03/28

Anykščių krašto žmonės susirūpinę dėl miško naikinimo

Šimonių girios bendruomenė sunerimusi dėl miške vykstančių pokyčių. Bendruomenė feisbuko grupėje atkreipia dėmesį į Šventosios kraštovaizdžio draustinyje (Anykščių r.) sunkios medkirčių technikos sudarkytas pieva...
2023/03/28

2024-ieji paskelbti NATO ir Europos Sąjungos, Dainų šventės bei Diplomatų Lozoraičių metais

Seimas, siekdamas pažymėti Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir Europos Sąjungą 20-metį, Lietuvos Dainų šventės 100-metį ir diplomatų Lozoraičių nuveiktų darbų svarbą, nusprendė 2024-uosius paskelbti NATO ir ...
2023/03/28

Ketinantieji įsirengti saulės elektrines turėtų suskubti

Saulės elektrinėse pagaminta elektra yra viena pigiausių ir tvariausių, todėl ūkininkai, norintys pasistatyti nuosavą saulės elektrinę, bet sprendimo įgyvendinimą atidėliojantys vėlesniam laikui, turėtų suskubti – sparčiai mažėjant elektros ...