Ashburn +3,6 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 21 Vas 2024
Ashburn +3,6 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 21 Vas 2024

Dijokų ūkyje – moliūgų savitarnos kalnelis

2022/10/27


Radviliškio rajono Daugėlaičių kaime jau antrą savaitę visus stebina moliūgų savitarnos kalnelis. Ūkininkai Žygimantas ir Modesta Dijokai pievelėje netoli savo ūkio gamybinių pastatų iš laukų per dieną keletą kartų atveža belukščių aliejinių moliūgų ir sukrauna į nemažas krūvas. Daug pravažiuojančių žmonių čia užsuka nusipirkti moliūgų: į medinę dėžutę įmeta 1 Eur ir išsirenka patį gražiausią. Savitarna puikiai veikia  –  patenkinti ir ūkininkai, ir pirkėjai.

moliugai parduoda, moliugu seklos, ekologiski moliugai, moliugai receptai Modesta Dijokienė atnešė paragauti moliūgų sėklų.

Praėjusio šeštadienio saulėtą rytą atvykome į Daugėlaičių kaimą pasigrožėti moliūgų savitarnos kalneliu. Nemažas būrys pirkėjų jau rinkosi jiems patikusius moliūgus, į medinę dėžutę už kiekvieną gražuolį įmetę po eurą, krovė žaliai gelsvus moliūgus į automobilių bagažines. Vis daugiau mašinų iš pagrindinio kelio suko ir suko prie moliūgų kalnelio. Visi atvykusieji buvo gerai nusiteikę, šypsojosi – rudeniška saulė ir prekybai sukrautas moliūgų kalnelis dovanojo puikią nuotaiką.

Ūkininkė Modesta pirkėjams atnešė paragauti moliūgų sėklų. Labai skanios belukščių moliūgų sėklos. Kai kas pakartojo medikų žodžius: šios sėklos – vyrų stiprybės vitaminai. Pirkėjų vis daugėjo, o moliūgų kalnelis mažėjo. Didelio ūkio šeimininkas Žygimantas sakė, kad tuoj iš laukų atveš dar daug moliūgų, visiems užteks. Po gero pusvalandžio sukrovė jau ne vieną, o tris kalnelius. Modesta džiaugėsi, kad žmonės yra geranoriški ir sąžiningi, už pasirinktus moliūgus nepamiršta į medinę dėžutę įmesti eurų.

Daugėlaičių kaimo ūkininkai Dijokai kartu su Žygimanto tėvais Gediminu ir Zina Dijokais deklaruoja 470 ha, augina grūdines ir ankštines kultūras, linus, kukurūzus, grikius, garstyčias, prieš dvejus metus pradėjo auginti belukščius aliejinius moliūgus, o šįmet – ir margainius.

Žygimantas ir Modesta Dijokai, moliūgų savitarnos kalnelis, ūkininkai, aliejiniai moliūgai Vieno moliūgo kaina – vienas euras.

Belukščių aliejinių moliūgų plotai nemaži – jų augino 22 ha. Specialus kombainas jau iškūlė pusę moliūgų. Žygimantas pasakojo, kad į eiles sustumtus moliūgus kombainas iškulia: sutrina minkštimą ir nuo jo atskiria sėklas. Iš vieno hektaro prikūlė 600 kg sėklų, kurias ceche plauna, išdžiovina, išvalo, fasuoja, paskui iš jų spaudžia aliejų.

Modesta iš šeimos ūkyje užaugintų kultūrų prieš dvejus metus įkurtame aliejaus spaudimo ceche pradėjo spausti nerafinuotą, nefiltruotą, natūralų šalto spaudimo aliejų. Pirkėjai vertina „Dijo ūkio“ kokybišką rapsų, linų, margainių, moliūgų, kanapių ir garstyčių aliejų.

Šį pavasarį Dijokų ūkiui daug žalos pridarė iš Sulinkių pelkių atskridusios gervės, kurios iškapstė ir išlesė 65 ha sudygusių kukurūzų. Žygimantas sakė, kad jų ūkis dėl gervių antplūdžio patyrė apie 90 tūkst. Eur nuostolių. Vietoj gervių išlestų kukurūzų pasėjo grikius.

Žygimantas ir Modesta Dijokai, moliūgų savitarnos kalnelis, ūkininkai, aliejiniai moliūgai Belukščių aliejinių moliūgų lauke.  

Autorės nuotraukos

2022.10.27 Aldona SIREIKIENĖ ŪP korespondentė

Susijusios temos - skaitykite: Žygimantas ir Modesta Dijokai, moliūgų savitarnos kalnelis, ūkininkai, aliejiniai moliūgai

Dalintis
2024/02/20

Ministerijoje – teisės aktų kaitaliojimo karštligė

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir jos vadovai gyvena savo sukurtų klaidų karalystėje, aukšta tvora atsitvėrę nuo žemdirbių bendruomenės, jų veiklos metoduose nėra nuoseklumo, tad rezultatai netenkina nei ūkininkijos, nei savivaldybių administ...
2024/02/20

Gyvūnus šunimis pjudę asmenys nuteisti pagrįstai

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas vasario 20 d. priėmė nutartį baudžiamojoje byloje, kurioje asmenys apeliacinės instancijos teismo nuosprendžiu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 310 straipsnio 1 dalį nuteisti baudos bausmėm...
2024/02/20

Lucasas: ryškėja pavojingi Europos nesutarimai dėl gynybos

Europos požiūris į riziką skiriasi. „Gyvenk laisvas arba mirk“ grupės atstovai mano, kad rizikuoti patekti į vergiją Rusijos valdžioje yra daug blogiau už mirtį. Jie kovos už savo laisvę ir suverenitetą, kad ir kas benutiktų. Jų prie&s...
2024/02/20

Elektros kaina biržoje sumažėjo – tokia buvo pernai gegužę

Per šių metų vasario du pirmuosius dešimtadienius vidutinė elektros energijos kaina buvo 0,078 Eur/kWh be PVM, o tai 33 proc. mažiau už sausio mėnesio vidutinę kainą, kuri siekė 0,117 Eur/kWh be PVM. „Nord Pool“ biržoje v...
2024/02/20

Kooperatyvų nariams – papildomas priedas už pieninę karvę

Žemės ūkio ministerija, siekdama paskatinti pieno gamintojus kooperuotis, pripažintų kooperatyvų nariams numatė skirti papildomą 30 eurų siekiantį priedą už pieninę karvę.
2024/02/20

Triukšmas dėl žemės mokesčio

Lazdijuose vyksta karšti debatai. Visos aistros – dėl žemės mokesčio dydžio, kuris gerokai išaugo. Pernai rajono ūkininkai sumokėjo dvigubai ar net trigubai didesnį žemės mokestį nei užpernai. Ir šiemet neapsikentė: reik...
2024/02/20

Prezidentas pasirašė įstatymo pataisas, ištaisančias akcizų politikos klaidas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo neeilinėje sesijoje priimtas Akcizų įstatymo pataisas dėl sumažinto akcizo suskystintoms naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams, taip pat dėl žymėto dyzelino naudojimo t...
2024/02/20

Atnaujinti žemės našumo balų duomenys

Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC) informuoja apie atnaujintus žemės našumo balų duomenis. Vidutinis žemės našumo balas viršija 39.
2024/02/20

Nematomas frontas: epidemijos 1918–1920 m.

Minėdami Vasario 16-ąją, pirmiausia prisimename diplomatines Lietuvos signatarų ir kariuomenes kovas dėl Lietuvos nepriklausomybės. Tačiau tuo laikotarpiu nematomame fronte vyko ir kitokia kova. Daugiau nei po šimto metų mums ir vėl teko ja...