Antrą kartą organizuotoje parodoje-forume „EKOAgrITech“ pristatytos ekologinės žemdirbystės, žemės ūkio technologijų ir mokslinių tyrimų inovacijos. Šių metų parodos tema: „Tvarumas prasideda čia: nuo eksperimentinio laukelio iki kiekvieno stalo“. Parodoje kartu su mokslininkais, ūkininkais, verslininkais ir konsultantais kalbėjome apie ekologijos ir tvarumo aktualijas bei pažangius sprendimus ūkiams.
Vykdantysis direktorius Dangis Valaitis dalyvavo organizatorių surengtoje viešoje diskusijoje apie ekologinio ūkininkavimo vizijas ir kryptis. Jo teigimu, norint proveržio, turime investuoti į technologijas, remti išmaniuosius sprendimus, o ūkininkams – mažinti gamybos kaštus, pasiūlyti konkurencingas produktų kainas.
„Dotnuva Baltic“ ekspozicijoje lankytojai galėjo susipažinti su pažangia ekologiniam ūkininkavimui skirta Austrijos gamintojo “Einböck” technika: pneumatinėmis sėjamosiomis PNEUMATICBOX STI 600 ir PNEUMATICSTAR 600 STI bei tarpueilių kultivatoriaus Chopstar. Lauke buvo demonstruojami du technikos komplektai – “Einböck” pasėlių priežiūros akėčios ROTARYSTAR 600 su traktoriumi Maxxum 125 ir “Kverneland” pakabinamas noraginis skutikas Enduro 3000 su traktoriumi PUMA 200 CVX. Demonstracijų metu parodos lankytojai galėjo gyvai įvertinti technikos darbą realiomis sąlygomis.
Renginio metu veikė ir „Dotnuva Baltic“ palapinė, kurioje įmonės specialistai bendravo su ūkininkais ir visais besidominčiais, atsakė į klausimus apie techniką, konsultavo dėl ekologinio ūkininkavimo sprendimų. Tai buvo puiki proga užmegzti naujus ryšius ir sustiprinti esamus bendradarbiavimus.
Besikeičiantis klimatas reikalauja pritaikyti technologijas, kurios atitiktų visus šiuolaikinio pasėlių auginimo reikalavimus. Ekologiniuose ūkiuose, kur cheminių augalų apsaugos priemonių naudojimas yra ribotas arba visai draudžiamas, mechaninė piktžolių kontrolė tampa vienu svarbiausių veiksnių siekiant išlaikyti pasėlių produktyvumą. Tokia technika kaip akėčios, noraginiai skutikai ar tarpueilių kultivatoriai leidžia efektyviai naikinti piktžoles, tuo pačiu nepažeidžiant pasėlių ir tausojant dirvožemio struktūrą.
Tinkamai parinkta technika padeda pagerinti dirvožemio aeraciją, skatindama mikroorganizmų veiklą, sumažinti drėgmės praradimą, ypač sausros metu, sutaupyti darbo jėgos ir laiko, nes mechaninis piktžolių naikinimas gali būti atliekamas greitai ir tiksliai.
„Dotnuva Baltic“ jau 22 metus bendradarbiauja su Austrijos gamintoju Einböck – vienu iš pasaulinių lyderių mechaninio piktžolių naikinimo srityje. Austrijoje ekologinė žemdirbystė užima apie 680 tūkst. ha, o ekologiniai ūkiai sudaro beveik 23 proc. visų ūkių. Einböck siūlo net 7 skirtingų tipų akėčias, pritaikomas įvairioms sąlygoms, ir turi 4 pagrindines produktų linijas: pasėlių priežiūros, žemės dirbimo, pievų priežiūros, sėjimo ir tręšimo.
Parodos lauke praktiškai buvo pademonstruota ir kito Lietuvoje gerai žinomo gamintojo Kverneland pakabinamas noraginis skutikas Enduro 3000. Su šiuo gamintoju įmonė bendradarbiauja jau 28 metus. Kverneland kompanija nuolatos kuria ir tobulina žemės dirbimo padargus, kurie dirbtų kuo našiau, neterštų aplinkos ir neeikvotų didelių ūkio resursų. Enduro skutikas gali dirbti dideliu greičiu išlaikant pastovų darbinį gylį. Didesnis šios mašinos našumas padeda subalansuoti įtemptą laiką sėjos metu. Priklausomai nuo naudojimo sąlygų, Kverneland Enduro skutikus galima rinktis iš keleto skirtingų konfigūracijų. Enduro skutikui stovui apsaugai naudojama puikiai pažįstama linginė apsauga su net iki 700 kg siekiančia spaudimo jėga žemiausiame taške. Tai užtikrina sklandų darbą net ir itin kietuose arba turinčiose daug akmenų dirvose.
Daugiau informacijos apie ekologiniam ir tvariam ūkininkavimui tinkamą Einböck ir Kverneland techniką galite rasti internete adresu www.dotnuvabaltic.lt arba susisiekę su Produktų grupės valdymo vadovu Mindaugu Dikšaičiu, tel. +370 61206315, el. paštas mindaugas.diksaitis@dotnuvabaltic.lt.
UAB „Dotnuva Baltic“ turinys