Šių metų sausio 28 d. rytą pareigūnai gavo pranešimą iš žvejo apie Pravalo ežere, Molėtų rajone, pastebėtus tinklus. Pareigūnai nedelsdami surengė pasalą ir jau tą patį vakarą sulaikė tris asmenis: du iš jų atliko „sargų“ vaidmenį, o trečiasis traukė tinklus.
Brakonieriai veikė organizuotai – teritoriją stebėjo termovizoriais ir kameromis, o prie vandens telkinio kontroliavo skirtingus privažiavimus, naudodami dvi transporto priemones.
Pažeidėjai žvejojo draudžiamais mėgėjų žvejybos įrankiais – 24 statomaisiais tinklais, kurių bendras ilgis siekė 1 680 metrų. Tokiomis priemonėmis buvo neteisėtai sugauti 24 sterkai, 47 lydekos, 2 kg karosų, 2 kg ešerių ir 1 kg kuojų, taip padarant 17 115 eurų žalą gamtai. Žvejybai buvo naudojama pripučiama guminė valtis. Visi pažeidimo įrankiai, pripučiama valtis ir sugautos žuvys buvo paimti. Asmeniui, kuris traukė tinklus gresia administracinė atsakomybė nuo 1 400 iki 2 500 eurų už pakartotinai atliktą pažeidimą.
Vienas iš asmenų pareigūnams yra gerai žinomas – per pastaruosius šešerius metus jis padarė 12 pažeidimų, daugiausia susijusių su neteisėta žvejyba tinklais ir draudžiamų žvejybos įrankių laikymu. Per šį laikotarpį vien jo veikla gamtai padarė 78 332 eurų žala, įskaitant ir sausio mėnesį nustatytą pažeidimą.
Šių metų vasario 3 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, bendradarbiaudami su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais, Tauragės mieste sustabdė automobilį, kuriuo du asmenys gabeno neteisėtai sugautas nėges. Aplinkosaugininkai nustatė, kad du asmenys tinkliniu samčiu Jūros upėje sugavo 106 upines nėges. Žuvys buvo sugautos draudžiamoje vietoje ir draudžiamu laikotarpiu.
Kadangi žuvys buvo sugautos Jūros ichtiologiniame draustinyje, žalos aplinkai dydis skaičiuojamas, taikant trigubą bazinį įkainį – iš viso 4 770 eurų.
Abu asmenys aplinkosaugininkams yra žinomi, praeityje bausti už žvejybos pažeidimus, todėl kiekvienam asmeniui bus taikoma administracinė atsakomybė nuo 600 iki 1 500 eurų.
„Tokie pažeidėjai gali būti nemokūs, todėl itin svarbu nuolat stebėti jų veiklą ir užtikrinti, kad po kiekvieno naujo bandymo jie netektų neteisėtai žvejybai naudojamų priemonių – valčių, tinklų ir kitų įrankių. Kad tokie neteisėtos žvejybos atvejai nepasikartotų, siekiame teisės aktų pakeitimų, numatančių griežtesnę atsakomybę, ypač kai žmogus žino, kad užsiima neteisėta veikla. Manome, kad būtina sugriežtinti bausmes – už pakartotinius šiurkščius pažeidimus, padariusius reikšmingą žalą aplinkai, asmenims turėtų būti taikoma baudžiamoji atsakomybė, transporto priemonių konfiskavimas“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.
AAD informacija
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos