Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Dineta BABARSKIENĖ
ŪP korespondentė
 

Dzūkai ant sūrio jau tepa šviežią medų

2024/05/25


Atšilę orai džiugina bitininką Luką Liaukevičių iš Nemajūnų k. (Lazdijų r.). Visos 16 bičių šeimų sėkmingai peržiemojo ir vos sušilus orams kibo į darbus. Bitės intensyviai darbuojasi, tad bičių šeimininkas tikisi gero rezultato – koriai pilnėja. Juose yra ir žiedadulkių, ir šviežio pavasarinio medaus.

Bitininkas jau paragavo šiemečio medaus, pavaišino ir tėvus, ir seses, o didįjį medkopį žada pradėti gegužės pabaigoje. „Dar pakentėsiu ir jau bandysiu sukti. Medunešis geras, manau, medaus bus“, – tikisi L. Liaukevičius. Tačiau prisipažino, kad jau turėjo ir problemėlę: bitės spiestis norėjusios. Laimei, laiku apsižiūrėjęs. Kaip sako, „laiku „kraują“ bitėms nuleidęs“.  O ir spiečių Giraitės miške šiemet negaudo, nes tam nėra laiko. „Tik vieną spietinę prie savo bičių pastačiau“, – prasitarė jis.

Per žiemą jaunasis bitininkas ant šiltos krosnies nesėdėjo, dirbo. Sumeistravo bitėms vežioti namelį ant ratų. „Jame telpa 10 avilių. Bet ir aš ten galiu iš bėdos nakvoti: vietos yra pakankamai“, – juokavo vaikinas. Džiaugėsi, kad dabar savo avilius galės nuvežti ten, kur žydi daugiausia medingųjų augalų.

Aviliai
Bičių namelyje galėtų nakvoti ir pats bitininkas.

Kol L. Liaukevičius lūkuriuoja, medaus nekopinėja, savo rankomis pagamintu bičių nameliu grožisi, bitininkė Undinė Tumavičiūtė iš Spartų ir Šlavantų k. (Lazdijų r.) medkopį jau baigė. Jų sode triūsia aštuonios bičių šeimos.

„Darbščios mūsų bitės. Patikrinome – pilni rėmeliai prinešti, todėl ir sukome“, – aiškino jaunoji bitininkė ir pridūrė, kad jau ir savo spiečių pagavo. Šiemet gana anksti išsuko pirmąjį pavasarinį medų. Blindės labai žydėjo, soduose vaismedžiai buvo apsipylę žiedais, o ir kiaulpienių pilnos pievos – iš šių augalų suneštas pirmasis medus.

Šviežias medus jau pasiekė ir Druskininkų turgaus pirkėjus, veš ir į Veisiejų turgelį. „Turiu jau ir užsakymų – jau užsiprašė 11 kg šviežio medaus“, – pasidžiaugė U. Tumavičiūtė. Permainingi orai nesutrukdė bitėms, jų darbu šeimininkė patenkinta. Paskaičiavo, kad iš avilio prisuko maždaug po 10 kg medaus. „Gal mažai lietaus buvo, sausa, nes medus yra tirštokas, kietėjantis, bet labai skanus, aromatingas“, – pastebėjo bitininkė. Medų U. Tumavičiūtė mėgsta, ypač su sūriu. Vaišina juo svečius, dovanoja, dalį parduoda. Turguje už 1 kg medaus prašė 8 Eur, o į namus užsukusiems pirkėjams 1 kg medaus kainuos 7 Eur. Druskininkų turgaus klientai šviežiu medumi susidomėjo, noriai pirko.

Bitininkė Janina Lisauskienė iš Būdviečio k. (Lazdijų r.) dar tik pradėjo medkopį, tačiau jau siūlo medaus ir kitiems paragauti. „Pirmas pavasario medus. Ir ne rapsų“, – pabrėžė ji. Savitarnos šėpukė bitininkės kieme jau prikrauta šviežio šiųmečio medaus.

 

Undinės TUMAVIČIŪTĖS ir Luko LIAUKEVIČIAUS nuotraukos

Viršelyje – Undinė Tumavičiūtė patenkinta: medaus prisuko daugiau, nei tikėjosi. Bitidė ant ratų sumeistravo pats Lukas Liaukevičius. Tam prireikė visos žiemos.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
Verslas