Jie dažnai vadinami kardadančiais tigrais, tačiau nėra tiesioginiai tigrų ar kitų didžiųjų kačių protėviai. Smilodonai priskiriami kitam pošeimiui (Machairodontinae).
Išskirtinį eksponatą sukūrė taksidermistas Kęstutis Bybartas. Rekonstrukcijai buvo naudojamos tikrų kaulų kopijos iš Rancho La Brea radimvietės, esančios JAV. Skeleto nuotrauka ir priekinės kojos kaulų kopijos leido apskaičiuoti skeleto matmenis. Pagal skeleto nuotrauką ir kojos kaulų kopiją buvo nulipintas modelis. Šis metodas leidžia maksimaliai tiksliai atkurti gyvūno proporcijas ir raumenis.
Smilodonai buvo vieni didžiausių visų laikų katinių gyvūnų. Turėjo trumpą uodegą, stiprias kojas, raumeningą kaklą, ilgas iltis. Nasruose turėjo ilgas kardo pavidalo išlenktas viršutines iltis su smulkiais pjūkliškais dantimis. Smilodonų galūnės masyvesnės nei dabartinių kačių. Tai rodo, kad šie gyvūnai nebuvo greiti bėgikai, tačiau galėjo stipriai įsitverti letenomis.
Manoma, kad smilodonai gyveno grupėmis. Medžiojo tuo metu gyvenusius stambius žolėdžius žinduolius: bizonus, elnius, amerikinius kupranugarius, gigantiškuosius tinginius, mamutų jauniklius.
Smilodonai išnyko maždaug prieš 10 tūkst. metų, drauge su kitais stambiais to meto žinduoliais. Manoma, kad jų išnykimo priežastimi galėjo tapti pasikeitęs klimatas.
Eksponatą Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje bus galima pamatyti iki rugsėjo 28 d.
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus informacija
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos