Ashburn +2,1 °C Mažai debesuota
Antradienis, 5 Grd 2023
Ashburn +2,1 °C Mažai debesuota
Antradienis, 5 Grd 2023

Elektroniniuose aukcionuose – ir teisė vystyti jūrinio vėjo parką, ir gėlių kioskas Kaune, ir ... kviečiai

2023/11/04


Praėjęs ketvirtis Registrų centro administruojamame elektroninių aukcionų ir varžytynių portale evarzytynes.lt nešykštėjo ne tik brangių, bet ir unikalių laimikių. Bendra e. aukcionų ir varžytynių metu parduoto turto vertė buvo didžiausia per pastaruosius keletą metų ir didžiausią dalį šios sumos sudarė už teisę Baltijos jūroje vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką sumokėta 20 mln. eurų suma.

„Pastarasis ketvirtis e. aukcionų ir varžytynių portale buvo išskirtinis ne tik dėl beveik rekordinės parduoto turto vertės, bet ir dėl unikalių aukcionų. Registrų centro administruojamame portale pirmą kartą istorijoje buvo surengtas aukcionas dėl teisės Baltijos jūroje vystyti vėjo elektrinių parką. Dėl šio specifinio aukciono reikėjo atlikti ne vieną portalo pakeitimą ir patobulinimą, kad jis atitiktų aukciono organizatorių poreikį. Džiaugiamės, kad viskas pavyko sklandžiai“, – sako už e. varžytynių ir aukcionų portalą atsakinga Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus produkto vadovė Kristina Nevidomskė.

Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkančio Registrų centro duomenimis, trečiąjį šių metų ketvirtį buvo paskelbta beveik 2,9 tūkst. naujų e. aukcionų ir varžytynių. Šių metų liepos-rugsėjo mėnesiais įvyko beveik per 900 e. aukcionų ir varžytynių, o jų metu parduoto turto vertė viršijo 52 mln. eurų. Pastarąjį kartą 50 mln. eurų riba buvo peržengta 2020 metų trečiąjį ketvirtį, kai e. aukcionuose ir varžytynėse parduota turto už beveik 59 mln. eurų.

Antstolių skelbtose varžytynėse trečiąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 5,7 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 1,9 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 2,7 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 26,2 mln. eurų. Trečiąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 15,7 mln. eurų.

Tarp aukcionų laimikių – gėlių kioskas

Be minėto vėjo jėgainių parko aukciono, kuris, beje, buvo brangiausiai per pastarąjį ketvirtį e. aukcionuose parduotas turtas, tarp įdomesnių parduotų objektų pateko gėlių kioskas Kaune.

Bendrovės „Stoties turgus“ organizuotame aukcione, kuriame buvo parduodamas M. K. Čiurlionio gatvėje esantis gėlių kioskas ir žemės sklypas, dalyviai kainas didino net 68 kartus, o galutinė pasiūlyta kaina – 208 tūkst. eurų – dukart viršijo pradinę turto pardavimo kainą.

Naujus šeimininkus aukcione, kurį organizavo bendrovė „Arctic fishing“, rado ir įmonei priklausęs laivas „Žalgiris“ – už jį naujieji savininkai sumokėjo daugiau nei 85 tūkst. eurų.

Brangiausiai parduotų objektų penketuke – ir kviečiai

Brangiausiu per ketvirtį parduodu objektu buvo Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos organizuotame aukcione už 20 mln. eurų suteikta teisė naudoti jūrinę teritoriją, plėtojant joje vėjo elektrines.

Antru brangiausiu objektu tapo Turto banko aukcione už 5,3 mln. eurų parduoti sostinės Žolyno gatvėje esantys buvusios infekcinės ligoninės bei poliklinikos pastatai su žemės sklypu.

Mykolo Romerio universiteto organizuotame aukcione už 1,5 mln. eurų parduotas Kaune, V. Putvinskio gatvėje esantis gyvenamasis namas su pagalbiniais statiniais užėmė trečiąją vietą, o ketvirtojoje atsidūrė dar vienas Turto banko aukcionas, kuriame už beveik 1,4 mln. eurų realizuotas Buivydiškių kaime, Vilniaus rajone esantis bendrabutis ir žemės sklypas.

Brangiausių parduotų objektų penketuką užbaigia dar vienas unikalus laimikis – Žemės ūkio ministerija už beveik 1,4 mln. eurų rado beveik 7 tūkst. tonų kviečių pirkėją.

Jau dešimt metų

Elektroninę turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninių paslaugų sukūrimo įvyko apie 29 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už daugiau nei 950 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo ar nuomos elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose, nuomos konkursuose patirdami mažiausias sąnaudas.

 

Registrų centro informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/05

Milijonai įsisavinti. O kur meldinės nendrinukės populiacijos šuolis? (I)

Turbūt daugelis Lietuvoje žino, kad brangiausias pas mus paukštukas – visaip išgarsinta meldinė nendrinukė. Brangus jis ne tik todėl, kad yra itin retas ir saugomas, bet ir pinigine išraiška. Tam skiriami milijona...
2023/12/05

Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos uždarymo renginyje – padėkos sektoriaus atstovams

Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos įgyvendinimui artėjant prie finišo tiesiosios, Žemės ūkio ministerija pakvietė žuvininkystės sektoriaus atstovus ir suinteresuotas institucijas apžvelgti šios p...
2023/12/05

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojui skirta 46,4 tūkst. eurų bauda

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kyšininkavimu buvo pareikšti dviem Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojams ir dviem juos papirk...
2023/12/05

Seimas patvirtino 2024 metų valstybės biudžeto projektą

Šiandien Seime patvirtintas Finansų ministerijos parengtas 2024 metų valstybės biudžeto projektas, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas švietimo susitarimo įgyvendinimui ir trims Finansų ministerijos (FM) išskirtoms prioritet...
2023/12/05

Paprikos lauke – įdomesnės ir saldesnės

Ar visi esame matę vadinamųjų pomidorinių arba spiralinių paprikų, auginamų lysvėje? Tokių radome Salvinos Kievinienės ūkyje (Panevėžio r., Ramygala): čia paprikos pastaraisiais metais stebino derliumi ne tik šiltnamyje, bet ir lauke. Pa&sc...
2023/12/05

Parama tvarioms ūkių investicijoms

Šiais metais pradėtame įgyvendinti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginiame plane (SP) yra nauja intervencinė priemonė „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“, pagal kurią pirmasis kvietimas tei...
2023/12/05

Klaipėdos rajone pagerbti „Metų ūkis 2023“ prizininkai

Kasmetiniai apdovanojimai „Metų ūkis“ toliau tęsia tradiciją – šiemet buvo įteikti dar trys apdovanojimai prizines vietas pelniusiems ūkininkams, savo veiklą vystantiems Klaipėdos rajone.
2023/12/05

Renovuoti namai kelia naujų idėjų

Naujai renovuoti Kapčiamiesčio (Lazdijų r.) bendruomenės namai jau atidaryti. Ir visa tai pavyko padaryti gavus įvairią paramą. Daugiau nei 60 narių vienijanti Kapčiamiesčio bendruomenė, vadovaujama pirmininkės Ramintos Karauskienės, per 6 metus į...
2023/12/05

Gyvos avys prakartėlėje: tai gyvūnų kankinimas

Gruodžio 2-ąją įvyko „TAI BENT Kalėdų eglės įžiebimas Druskininkuose“. Jame dalyvius linksmino ir Vidas Bareikis, ir lazerių bei ugnies šou, net fejerverkai pokšėjo. Deja, šventėje buvo priverstos dalyvauti ir prak...