Ashburn +23,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +23,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

Elektroniniuose aukcionuose – ir teisė vystyti jūrinio vėjo parką, ir gėlių kioskas Kaune, ir ... kviečiai

2023/11/04


Praėjęs ketvirtis Registrų centro administruojamame elektroninių aukcionų ir varžytynių portale evarzytynes.lt nešykštėjo ne tik brangių, bet ir unikalių laimikių. Bendra e. aukcionų ir varžytynių metu parduoto turto vertė buvo didžiausia per pastaruosius keletą metų ir didžiausią dalį šios sumos sudarė už teisę Baltijos jūroje vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką sumokėta 20 mln. eurų suma.

„Pastarasis ketvirtis e. aukcionų ir varžytynių portale buvo išskirtinis ne tik dėl beveik rekordinės parduoto turto vertės, bet ir dėl unikalių aukcionų. Registrų centro administruojamame portale pirmą kartą istorijoje buvo surengtas aukcionas dėl teisės Baltijos jūroje vystyti vėjo elektrinių parką. Dėl šio specifinio aukciono reikėjo atlikti ne vieną portalo pakeitimą ir patobulinimą, kad jis atitiktų aukciono organizatorių poreikį. Džiaugiamės, kad viskas pavyko sklandžiai“, – sako už e. varžytynių ir aukcionų portalą atsakinga Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus produkto vadovė Kristina Nevidomskė.

Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkančio Registrų centro duomenimis, trečiąjį šių metų ketvirtį buvo paskelbta beveik 2,9 tūkst. naujų e. aukcionų ir varžytynių. Šių metų liepos-rugsėjo mėnesiais įvyko beveik per 900 e. aukcionų ir varžytynių, o jų metu parduoto turto vertė viršijo 52 mln. eurų. Pastarąjį kartą 50 mln. eurų riba buvo peržengta 2020 metų trečiąjį ketvirtį, kai e. aukcionuose ir varžytynėse parduota turto už beveik 59 mln. eurų.

Antstolių skelbtose varžytynėse trečiąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 5,7 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 1,9 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 2,7 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 26,2 mln. eurų. Trečiąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 15,7 mln. eurų.

Tarp aukcionų laimikių – gėlių kioskas

Be minėto vėjo jėgainių parko aukciono, kuris, beje, buvo brangiausiai per pastarąjį ketvirtį e. aukcionuose parduotas turtas, tarp įdomesnių parduotų objektų pateko gėlių kioskas Kaune.

Bendrovės „Stoties turgus“ organizuotame aukcione, kuriame buvo parduodamas M. K. Čiurlionio gatvėje esantis gėlių kioskas ir žemės sklypas, dalyviai kainas didino net 68 kartus, o galutinė pasiūlyta kaina – 208 tūkst. eurų – dukart viršijo pradinę turto pardavimo kainą.

Naujus šeimininkus aukcione, kurį organizavo bendrovė „Arctic fishing“, rado ir įmonei priklausęs laivas „Žalgiris“ – už jį naujieji savininkai sumokėjo daugiau nei 85 tūkst. eurų.

Brangiausiai parduotų objektų penketuke – ir kviečiai

Brangiausiu per ketvirtį parduodu objektu buvo Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos organizuotame aukcione už 20 mln. eurų suteikta teisė naudoti jūrinę teritoriją, plėtojant joje vėjo elektrines.

Antru brangiausiu objektu tapo Turto banko aukcione už 5,3 mln. eurų parduoti sostinės Žolyno gatvėje esantys buvusios infekcinės ligoninės bei poliklinikos pastatai su žemės sklypu.

Mykolo Romerio universiteto organizuotame aukcione už 1,5 mln. eurų parduotas Kaune, V. Putvinskio gatvėje esantis gyvenamasis namas su pagalbiniais statiniais užėmė trečiąją vietą, o ketvirtojoje atsidūrė dar vienas Turto banko aukcionas, kuriame už beveik 1,4 mln. eurų realizuotas Buivydiškių kaime, Vilniaus rajone esantis bendrabutis ir žemės sklypas.

Brangiausių parduotų objektų penketuką užbaigia dar vienas unikalus laimikis – Žemės ūkio ministerija už beveik 1,4 mln. eurų rado beveik 7 tūkst. tonų kviečių pirkėją.

Jau dešimt metų

Elektroninę turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninių paslaugų sukūrimo įvyko apie 29 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už daugiau nei 950 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo ar nuomos elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose, nuomos konkursuose patirdami mažiausias sąnaudas.

 

Registrų centro informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/05/23

Tarptautinei bendrovei „Mondelēz“ EK skyrė 337,5 mln. eurų baudą

Europos Komisija (EK) tarptautinei bendrovei „Mondelēz International, Inc.“ („Mondelēz“)skyrė 337,5 milijono eurų baudą už ES konkurencijos taisyklių pažeidimus: trukdymą tarpvalstybinei prekybai šokoladu, sausainiai...
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

Patikrinome žievėgraužio tipografo gaudykles. Skaičiuojame laimikį

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miško sanitarinės apsaugos skyriaus specialistai patikrino žievėgraužio tipografo gaudykles.
2024/05/23

„Elektrum“ ir „Enefit“ gaminantiems vartotojams kompensuos 2,5 mln. eurų

Didžiausiai Lietuvos elektros tiekėjai „Ignitis“ paskelbus apie 5 mln. eurų kompensacijas gaminantiems vartotojams už jų nesuvartotą elektrą, kiti du rinkos dalyviai pranešė klientams skyrę iš viso 2,5 mln. eurų.
2024/05/23

Europos ūkininkai augina sveiką maistą: ekspertai ragina jiems netrukdyti

Europos Sąjungoje auginamas maistas yra vienas saugiausių pasaulyje, patvirtino Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) metinė ataskaita. 2022 m. ištyrus rekordinį maisto mėginių, nustatyta, kad didžioji dalis jų neviršijo nustatytų pe...
2024/05/23

Čia truputį pavogsiu...

Kartais atrodo, kad kalbi su siena. Ta siena yra LR Vyriausybė ir Finansų ministerija. Lietuvos verslo konfederacija (LVK) kartu su partneriais paskatino tikslą – finansuoti krašto gynybą 4 proc. nuo BVP. Trims procentams pasiekti rei...
2024/05/23

Aplinkos ministerija nori paskatinti jaunimą rinktis karjerą miškininkystės sektoriuje: skyrė 21 stipendiją

Nuo rudens 21 miškininkystės studijas Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje pasirinkęs pirmakursis gaus skatinamąsias stipendijas – 250 eurų per mėnesį. Stipendijas, skatindama jaunimą ...
2024/05/23

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo kon...
2024/05/23

LSA patvirtino siūlymus rinkimams besiruošiančioms šalies politinėms partijoms

Gegužės 23 dieną, ketvirtadienį, Raudondvaryje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavime šalies savivaldybėms atstovaujantys vietos savivaldos politikai patvirtino strateginius savivaldos siūlymus šalies politinėm...