Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Erdvinio vaizdo popieriaus raižiniai nukelia į pasaką

2023/03/10


Anykščiai (Nykščiai.lt). Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje eksponuojama popieriaus raižinių paroda „Baltas ir lengvas pasaulis“. Tai Ukmergės rajono Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Žemaitkiemio filialo bibliotekininkės Ramundos Misiūnienės rankų darbo kūriniai.

Baltuose popieriaus raižiniuose vyrauja paukščių, gyvūnų, gėlių, augalų motyvai. Autorė karpiniais susižavėjo dar vaikystėje. Mama drožinėjo iš medžio, o Ramundą labiau traukė popierius, toks lengvas, baltas ir lengvai pasiduodantis peiliukui. Taip ir pasiliko kurti tokius trapius, akį traukiančius kūrinius iš popieriaus. Jai nesvetimi įvairiausi rankdarbiai: pynimas iš popieriaus, piešimas, tapyba ant drobės, karoliukų klijavimas, siuvimas, mezgimas, lipdymas iš molio, šalto porceliano. Viskas kas nauja ir įdomu. Pastaruosius metus bibliotekininkė yra labiau susitelkusi į karpinius, stengiasi surasti neįprastų darbų pateikimo būdų. Kitokios formos ir neįprasto vaizdo 26 raižiniai ir eksponuojami parodoje.

Apie savo kūrimo techniką Ramunda sako: ,,O technika labai paprasta: nusipieši arba pasiimi vaizdą, o paskui ant atskirų lapų išpjaustai atskirus fragmentus. Į kiek detalių išdalinsi vaizdą, tiek sluoksnių gausis paveikslas. Kuo smulkesnėmis detalėmis išdalini, tuo paveikslai įgauna didesnį erdvinį vaizdą. Po to kiekvieną lapą sutvirtini susuktomis popieriaus lazdelėmis ir suklijuoji visus fragmentus į vieną visumą. Paveikslas parengtas ir įrėmintas iš karto“.

Parodos autorė yra sukūrusi paukščių karpinių parodą, skirtą keturiasdešimties paukščių dienai, kalėdinių atvirukų, snaigių. Talentinga bibliotekininkė taip pat veda edukacijas, supažindina kitus su popieriaus karpymo technikomis, moko pažinti karpinių kompozicijos subtilybes.

Anykščių viešojoje bibliotekoje kolegės iš Ukmergės R. Misiūnienės erdvinio vaizdo popieriaus raižinių paroda veiks iki balandžio 7 d. Kviečiame užsukti pasigrožėti popieriaus raižinių papasakotomis istorijomis.

 

Ligita MATULIENĖ, AVB Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė/ NYKŠČIAI

Ligitos Matulienės nuotraukos

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...