Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Eurostatas: pieno gamyba liovėsi augti

2023/11/20


2022-aisiais ES pienininkystės ūkiai pagamino apie 160 mln. t žalio pieno, o tai reiškia, kad gamyba per metus sumažėjo 0,3 mln. tonų, šiandien skelbia Europos statistikos tarnyba (Eurostatas). Taip pat ji pažymi, kad šis santykinis stabilumas kontrastavo su nuolatiniu gamybos augimu, kuris fiksuotas nuo 2010 m.

Didžioji dalis viso ES žalio pieno (149,9 mln. t) buvo pristatyta į pienines, likusi dalis perdirbta ūkiuose gaminant įvairius šviežio pieno ir pieno produktus.

Tai informacija iš ką tik Eurostato paskelbtų duomenų apie pieną ir pieno produktus.

Be kitų produktų, ES pieninės 2022 m. pagamino 22,5 mln. t geriamojo pieno, 7,7 mln. t raugintų pieno produktų; 2,3 mln. t sviesto ir 10,4 mln. t sūrių. Sūrių ir sviesto gamybai ES pieno perdirbimo įmonės iš viso skyrė 70 proc. viso nenugriebto pieno.

pieno gamyba ES
Pagrindiniai ES pieno produktų gamintojai 2022 m. Šaltinis: Eurostat, Pirminių duomenų rinkinys: apro_mk_pobta.

ES lyderės pozicijas užima Vokietija: ji pagamino daugiausia geriamo pieno (19 proc. viso ES kiekio), sviesto (20 proc.), raugintų pieno produktų, pavyzdžiui, jogurtų (29 proc.) ir sūrių (22 proc.). Antroji didžiausia sviesto ir sūrių gamintoja (po 18 proc. viso ES pagaminto kiekio) – Prancūzija.

Du trečdaliai ES pagaminto geriamojo pieno teko šioms šalims: Vokietijai ir Ispanijai (15 proc.), Prancūzijai (13 proc.), Italijai (11 proc.) ir Lenkijai (9 proc.).

Kitos ES šalys buvo pagrindinės kitų šviežio pieno ir pieno produktų gamintojos:

  • Nyderlandai – antri didžiausi raugintų pieno produktų gamintojai (15 proc. visos ES rinkos), ketvirti didžiausi sūrų gamintojai (9 proc.) ir penkti didžiausi sviesto gamintojai (10 proc.),
  • Airija – trečioji didžiausia sviesto gamintoja (13 proc.) ir penktoji didžiausia raugintų pieno produktų gamintoja (7 proc.).

 

ŪP portalas su Eurostatu

123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Ekologinių Danijos ūkių sėkmės paslaptis: dėmesys efektyvumui, inovacijoms ir vartotojų pasitikėjimas

Danijos ūkiai pagrįstai laikomi vienais inovatyviausių pasaulyje. Keliuose jų apsilankęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis kartu su Žemės ūkio ministerijos, „Ekoagros“, ūkininkų bei jų atstovais domėjosi, kaip danų ūkininkai...