Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

FAO prognozuoja rekordinį grūdų derlių

2024/07/08


Naujausiame savo pranešime dėl pasaulinės grūdų gamybos FAO gerina prognozę. Tikėtinas derlius liepą padidintas 7,9 milijono tonų (0,3 proc.) ir dabar siekia 2 854 milijonus tonų, t. y. šiek tiek daugiau nei 2023 m. Ir tai yra naujas visų laikų rekordas.

Mėnesinis derliaus prognozės prieaugis atspindi pagerėjusias stambiųjų grūdų perspektyvas: pasaulinė gamybos prognozė padidinta 0,4 proc. iki 1 530 milijonų tonų, o kviečių gamyba, palyginti su birželio mėnesio perspektyva, turėtų padidėti 0,3 proc. iki 789 mln. t.

Pagerintas stambiųjų grūdų derliaus perspektyvas daugiausia lėmė geresni kukurūzų derliaus lūkesčiai Argentinoje ir Brazilijoje. Abiejų šalių prognozės šį mėnesį nuosaikiai didinamos atsižvelgiant į palankesnius orus po permainingų sąlygų ankstesniais mėnesiais. Nepaisant to, vis dar tikimasi, kad Brazilijos produkcija gerokai atsiliks nuo 2023 m. rekordo. Kukurūzų gamybos prognozės taip pat gerinamos Turkijai ir Ukrainai. Laukiamas derliaus priedas ženkliai didesnis negu kukurūzų gamybos prognozių sumažėjimas Indonezijoje ir Pietų Afrikoje, kur sausra sumažino derlių, bei Pakistane – dėl mažesnių kainų ir sumažėjusios pašarų paklausos gyvulininkystės sektoriuje tikimasi pasėlių ploto susitraukimo.

Pagerinta ir pasaulio kviečių gamybos prognozė, daugiausia dėl palankesnių sąlygų Azijoje, ypač Pakistane, kur tikėtina rekordinė kviečių produkcija. Tuo tarpu Rusijoje prasti orai  pagrindiniuose kviečių auginimo plotuose lemia prastesnes prognozes, tai turės įtakos pasauliniams rodikliams.

FAO derliaus prognozė
Pasaulinė grūdų produkcija, suvartojimas ir atsargos. Šaltinis: FAO

ŪP portalas su FAO

123rf nuotr.

Dalintis