Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Jolita ŽURAUSKIENĖ
ŪP korespondentė
 

Gitano Nausėdos rinkimų triukas ar realūs planai?

2024/05/20


Prieš mėnesį Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje su žemdirbių organizacijų lyderiais susitikęs kandidatuojantis antrai prezidento kadencijai Gitanas Nausėda pareiškė, kad jeigu jam rinkimai pasibaigs sėkmingai, Kęstučio Navicko žemės ūkio ministro poste nebeliks. „Manau, kad nusipelnėme aktyvesnio, lyderystės turinčio ministro šioje nepaprastai svarbioje strateginėje Lietuvos ūkio šakoje“, –  tąsyk sakė prezidentas G. Nausėda.

Pažėrė kritikos

Prieš ketverius metus šalies vadovas palaimino K. Navicko žemės ūkio viziją, kuriai žemdirbių bendruomenė nepritarė. Tuo metu buvo garsiai kalbama, kad aplinkosaugos aktyvistas, kalbėdamas su socialiniais partneriais, turės pakeisti savo matymą. Deja, jis nepakito. Todėl neatsitiktinai per šią kadenciją žemės ūkio ministro darbą kritikavo ir atsistatydinimo reikalavo ne tik žemdirbiai, bet ir Seimo opozicija, surengusi kelias interpeliacijas.

Prieš pat šalies prezidento rinkimus kritikos K. Navickui pažėrė ir G. Nausėda, dalyvavęs susitikime su žemdirbių bendruomenės atstovais. Prezidentas įžvelgė, kad žemės ūkio politika šiuo metu neturi strategijos ir aiškios perspektyvos, neaišku, kaip šis sektorius atrodys po penkerių ar po dešimties metų. „Jei K. Navickas nesugebėtų atsakyti į klausimus, kurie nebūtų labai palankūs, turėsiu teisę jo netvirtinti ministru kitoje Vyriausybėje“, – kalbėjo šalies vadovas.

Susitikime Žemės ūkio akademijoje su G. Nausėda dalyvavęs Kauno r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Maciulevičius ŪP sakė, kad prezidento atsakyme žemdirbiams nuskambėjo aiški žinutė. „Todėl jei rinkimai G. Nausėdai pasibaigs sėkmingai, tikiuosi jo darbo, įsiklausymo ir sprendimų“, – teigė M. Maciulevičius.

Verta ar neverta?

Kelmės r. ūkininkų sąjungos (KRŪS) pirmininkas Martynas Puidokas nori tikėti šalies vadovo išsakytais žodžiais. „Ar žodžiai bus tik žodžiai, ar jie virs kūnu, čia jau bus prezidento apsisprendimas. Jei po rinkimų G. Nausėda kažką padarys, vadinasi, jis – žodžio žmogus. Negaliu kažko daugiau ir pasakyti“, – kalbėjo M. Puidokas. KRŪS pirmininkas svarstė, ar šiuo metu verta iš kėdės versti žemės ūkio ministrą. „Ar to reikia, ar nereikia? Ar verta tai daryti, kai iki Seimo rinkimų liko nedaug laiko? Ar kažkas pasikeis, ar nepasikeis? Čia – kitas žaidimas“, – retorinius klausimus kėlė M. Puidokas.

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) prezidentas Aušrys Macijauskas ŪP sakė, kad šalies vadovas visada gali kelti klausimus dėl ministro kompetencijos, dėl vykdomos žemės ūkio politikos ir kt. „Mes asociacijoje kelis kartus svarstėme žemės ūkio ministro keitimą, palaikydavome iniciatyvą, kad K. Navickas ne visai susitvarko ir reikėtų kalbėti apie kito ministro kandidatūrą į šį postą. Šiuo metu esame apsisprendę nebekelti šio klausimo, nes iki naujų rinkimų yra likę per mažai laiko. Nemanau, kad ministro pakeitimas, likus pusmečiui iki Seimo rinkimų, duotų apčiuopiamos naudos. Naujam ministrui, kad ir turėtų patirties, reikėtų laiko susipažinti su einamaisiais dalykais, vykstančiais Lietuvoje ir Briuselyje, ir kt.“, – kalbėjo A. Macijauskas. Jis paminėjo, kad šiuo metu, dirbant su esama ministerijos komanda, kai kuriuos klausimus pavyksta išspręsti, kai kurie stringa, tačiau bendradarbiavimas šiuo metu vyksta kur kas sklandžiau nei prieš dvejus trejus metus. 

Problemos niekur nedingo

Kaip ŪP teigė Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) pirmininkas Ignas Hofmanas, problemos, kurias žemės ūkio ministras turėjo išspręsti – neišspręstos. „Jos yra ir niekur nedingo“, – lakoniškai atsakė I. Hofmanas.

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) vicepirmininkas Zigmantas Aleksandravičius teigė, kad kalbos apie žemės ūkio ministro ateitį yra pavėluotos. „Ar mūsų prezidentas nematė, ar nesuprato? Juk ministras pats kankinosi šitiek metų ir kankinomės mes. Jo darbų rezultatas yra apverktinas, nes dirbo visiškai ne ta kryptimi. Tai – vykęs pavyzdys ateičiai, kad tokie žmonės neturėtų būti skiriami ministrais“, – be užuolankų rėžė ŪP pašnekovas. LŪS vicepirmininkas teigė, kad nepakeičiamų žmonių nėra. „Aš manau, kad ministras pats puikia supranta, jog jis buvo per silpnas atsistatydinti. Pažiūrėkime, kaip yra kitose šalyse: jei mato, kad tauta nemyli, atsistatydina. Todėl nesuprantu, kam reikia kankintis? Ar nėra kitų darbų? Tikrai yra“, – nukirto Z. Aleksandravičius.

Tikisi nuoseklios politikos

VISAS STRAIPSNIS ČIA!

 

Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją

arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,

tel. +370 603 75 963

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt

bei Perlo terminaluose.

 

Viršelyje: Ar antrosios kadencijos siekiančio prezidento Gitano Nausėdos ketinimai įvertinti žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko tinkamumą pareigoms nebuvo vien tik rinkiminės kalbos, parodys jau artima ateitis. Redakcijos nuotr.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis