Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Gydomosios augalų vonios

2023/09/22


Pastarosios savaitės mūsų kūnams nebuvo lengvos – veiklos darže, sode ir gėlynuose rudenėjant tikrai daugiau nei vasarą. Palepinkime odą, raumenis ir sielą atpalaiduojančiomis, gydančiomis augalų voniomis, pasinerkime į aromatų terapiją.

Ajerų vonia

50 g ajerų šakniastiebių užpilkite 3 l šalto vandens, užvirkite, perkoškite ir supilkite į vonią, pripiltą 35–37 °C temperatūros vandens.

Ajerų ir čiobrelių vonia

250 g augalų mišinio užpilkite 3 l šalto vandens, užvirkite, perkoškite ir supilkite į paruoštą vonią.

Mėtų vonia

Mėtas užpilkite vandeniu (1:3) ir 15 min. pavirkite. Po pusės valandos perkoškite, supilkite į karštą vonią ir pagulėkite joje.

Garstyčių vonia

100–200 g sausų garstyčių miltelių užpilkite vandeniu ir kruopščiai išmaišykite. Grietinės tirštumo masę supilkite į vonią, pripiltą karšto vandens. Joje pagulėkite 10–15 min. Po to kūną nuplaukite šiltu vandeniu, apsirenkite vilnoniais drabužiais ir pagulėkite lovoje.

gydomosios vonios

Atpalaiduojanti jūrų dumblių ir arnikų vonia

Šis gaivinantis mišinys padeda atgauti jėgas po ilgos dienos ir atpalaiduoti pavargusius raumenis. Magnio gausūs pūslėtieji guveiniai, arba tiesiog jūrų dumbliai, tradiciškai naudojami suerzintiems, uždegimo pažeistiems kūno audiniams nuraminti. Jie derinami su arnikomis, padedančiomis nuo sumušimų, patempimų, ir eteriniais aliejais.

Sumaišykite pusę šaukštelio pūslėtųjų guveinių, šaukštelį vaistinių taukių, 2 šaukštelius kadagių uogų. Pagaminkite užpilą iš 0,5 l karšto vandens ir džiovintų žolelių. Suberkite 2 šaukštelius jūros druskos ir maišykite, kol ištirps. Po to supilkite 5 lašus arnikų tinktūros, 2 lašus pušų aliejaus, 2 lašus levandų aliejaus, 2 lašus citrinų aliejaus, 2 lašus kadagių aliejaus. Šį užpilą supilkite į vonią, atsigulkite ir atsipalaiduokite.

Detoksikuojanti vonia

Gerina kraujotaką, padeda atpalaiduoti pavargusius raumenis. Šis užpilas, į kurio sudėtį įeina maisto medžiagų gausūs pūslėtieji guveiniai, valomosiomis savybėmis pasižyminti jūros druska ir kraujotaką gerinantys kadagių, juodųjų pipirų bei citrinų aliejai, šalina iš organizmo toksinus. Prieš lipdami į vonią sausą kūną ištrinkite šepečiu su natūraliais šereliais – nušveisite odą ir suteiksite kūnui energijos.

Sumaišykite pusę šaukštelio pūslėtųjų guveinių, šaukštelį salierų sėklų, 2 šaukštelius pankolių sėklų. Pagaminkite užpilą iš 0,5 l karšto vandens ir džiovintų žolelių. Į 2 šaukštelius jūros druskos sulašinkite 2 lašus kadagių aliejaus, 2 lašus juodųjų pipirų aliejaus, 2 lašus citrinų aliejaus, 2 lašus eukaliptų aliejaus. Tada ją suberkite į užpilą ir maišykite, kol ištirps. Iš karto supilkite į vandens prileistą vonią.

 

Asociatyvios 123rf nuotraukos

 

Žurnalo „Rasos“ archyvo informacija

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...