Jeigu šuo gyvena lauke, būda – pagrindinė vieta, kur jis slepiasi nuo lietaus, vėjo ir šalčio. Būda turi būti tinkamai paruošta šalčiams: apačia pakelta nuo žemės, kad susidarytų oro tarpas, pro dugną nesismelktų šaltis bei drėgmė; sienos – sandarios, kad pro plyšius nepūstų vėjas ir neužlytų; stogas – nepraleidžiantis drėgmės. Viduje turi būti sausai ir šiltai paklota – tinka šiaudai, šienas, antklodės, paltai, čiužinys ar šildomas šuns guolis. Svarbu stebėti, kad paklotas nebūtų nuolat drėgnas, neįsimestų pelėsis, gultas nebūtų „sugulėtas“, nesustumtas į vieną būdos kampą. Šeimininkai taip pat turėtų pagalvoti ir apie būdos vietą, ar ji užuovėjoje.
Jeigu augintinis gyvena namuose, per šalčius reikėtų riboti pasivaikščiojimų lauke laiką. Ypač tai aktualu jauniems ir vyresnio amžiaus augintiniams, kadangi jiems yra sunkiau reguliuoti kūno temperatūrą bei jie jautriau reaguoja į oro pokyčius.
Per šalčius atkreipkite dėmesį ir į gyvūnų maitinimą
Orams atvėsus, gyvūnus augintinius maitinti reikėtų sočiau, kaloringesniu ėdalu. Proporcijas matuoti atsižvelgiant į gyvūno dydį ir svorį, kailio storį ir ilgį, poodinį riebalų sluoksnį. Į lauke laikomo gyvūno dubenėlį patariama dažniau įpilti šilto vandens: jis ne taip greitai suledės, gyvūnui bus prieinamas šviežias vanduo ir maistas.
Nuo šalčių svarbu apsaugoti ir ūkinius gyvūnus
Nuo šalčių svarbu apsaugoti ne tik gyvūnus augintinius, bet ir ūkinius gyvūnus. Ūkiniuose pastatuose susikaupusi didelė drėgmė ir žema temperatūra neigiamai veikia gyvūnų sveikatą ir gerovę, todėl gyvūnai tampa mažiau produktyvūs, dažniau serga kvėpavimo takų, tešmens ligomis.
Tvartuose svarbu saugoti šilumą, užtikrinti gerą oro apykaitą ir palankią temperatūrą. Langai ir durys turi būti tinkamai užsandarinti, sienos – be plyšių, kad nesusidarytų skersvėjai. Reikia palikti tik ventiliacijai skirtas angas.
Ventiliacija tvartuose turi būti tokia, kad šaltuoju laikotarpiu patalpose ant lubų, sienų nesusidarytų vandens garų kondensatas ir iš patalpų galėtų pasišalinti kenksmingos dujos. Tvartui nesivėdinant, reikšmingai prastėja tvarto mikroklimatas, kyla pavojus gyvūnų kvėpavimo sistemos organams.
Taip pat svarbu pasirūpinti, kad gyvūnų poilsio vietos (guoliai) būtų tinkamai pakreiktos. Kraikas neįšalęs, sausas, jo kiekis žiemą turėtų būti pakankamas, kad sugertų drėgmę ir gyvūnas minkštai atsigultų – rekomenduojamas gilusis kreikimas. Kraikui rekomenduojami šiaudai – jie gerai sugeria drėgmę, turi šilumą palaikančių savybių, gyvūnai šiaudus gali pakramtyti, jie nekenksmingi gyvūnams.
Jei kyla abejonių dėl tinkamų laikymo sąlygų užtikrinimo, tinkamo šėrimo raciono, reikia pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.
VMVT inf.
123rf nuotr.
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos