Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +26,6 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

In memoriam Klementui Sakalauskui (1945–2023)

2023/06/06


Birželio 4 dieną žemiškąją kelionę netikėtai baigė Klementas Sakalauskas – šviesuolis, bajoras, kolekcininkas, krašto istorinio ir kultūrinio palikimo puoselėtojas, žmogus į pasaulį ir jo kūriniją mokėjęs žvelgti ypatingu žvilgsniu – jautriai, dėmesingai, su meile ir pagarba.

Netekome entuziastingo unikalaus antikvarinių eksponatų muziejaus Piniavoje kūrėjo, kūrybingo edukatoriaus, degusio smalsumu ieškoti ir atrasti, apdovanotu ypatingu talentu ne tik rinkti ir saugoti vertingus senovinius daiktus, bet ir perprasti jų giluminę esmę, atgaivinti jų istorijas ir jas išraiškingai perteikti gausiems muziejaus svečiams. Aktorinių gebėjimų turėjęs muziejininkas lankytojus mokėjo užkrėsti savo azartu, įtraukti į paslaptingą sukauptų eksponatų pasaulį.

Už Lietuvos bei Panevėžio krašto istorinio ir kultūrinio paveldo saugojimą ir įamžinimą, dvasinių vertybių propagavimą Klementui Sakalauskui suteiktas Panevėžio rajono garbės piliečio vardas.

Draugų, kolegų, artimųjų, kraštiečių ar tik kartą jo muziejų aplankiusiųjų atmintyje Klementas Sakalauskas išliks kaip jautrus, maloniai bendraujantis, geras emocijas skleidžiantis žmogus. Šios turtingos asmenybės šviesa neišblės jį pažinojusiųjų širdyse ir atmintyje.

Nuoširdžiai užjaučiame Klemento Sakalausko artimuosius, netekus mylimo žmogaus, rajono bendruomenę – krašto šviesuolio.

 

Panevėžio rajono savivaldybės informacija

Dalintis