Columbus +2,0 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 19 Grd 2024
Columbus +2,0 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 19 Grd 2024

Auga Group nuotr.

BNS
 

K. Juščius: obligacijų savininkų sprendimas – nereikšmingas

2024/12/02


Finansinių sunkumų patiriančios ir restruktūrizavimą inicijavusios vienos didžiausių Baltijos šalyse ekologiško maisto gamintojų „Auga Group“ akcininkas ir valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius nereikšmingu vadina obligacijų savininkų sprendimą, kad jos turi būti išpirktos laiku – šį gruodį.

Anot jo, praėjusį penktadienį investuotojų priimtas sprendimas 20 mln. eurų vertės obligacijas išpirkti gruodžio 17 dieną būsimam „Auga Group“ akcininkų sprendimui reikšmės neturi.

„Iš esmės jis nieko nereiškia. Kai buvo šitas susirinkimas inicijuotas prieš mėnesį, tai „Auga Group“ dar nebuvo paskelbusi, kad eis į restruktūrizaciją. Tokie akceleravimai mums kaip tik sutrukdė sėkmingai užbaigti šitą procesą“, – BNS pirmadienį sakė K. Juščius.  

Įmonės restruktūrizavimo planą akcininkai turėtų patvirtinti gruodžio 4 dieną, jo projektas numato, kad obligacijos bus išperkamos iki 2026 metų pabaigos.

„Čia yra dalies obligacijų savininkų skubėjimas ir akceleravimas – norėjimas atgauti lėšas“, – teigė K. Juščius. 

Anot jo, vertybinių popierių išpirkimą skubinti bando užsienio, o ne Lietuvos instituciniai investuotojai, – jiems svarbiau atgauti pinigus.

Tačiau, pasak K. Juščiaus, būtina įvertinti bendrovės galimybes.

„Bendrovė žinodama savo finansines galimybes (...) supranta, kada turtas gali, jeigu gali, būti parduodamas, kada tai realistiškai būtų galima padaryti. Bendrovė nori prisiimti tuos įsipareigojimus, kuriais ji pati tiki“, – kalbėjo „Auga Group“ valdybos pirmininkas.

K. Juščius dar kartą patvirtino, kad dėl restruktūrizavimo plano buvo konsultuojamasi su didžiausiais obligacijų turėtojais, o dalies jų savininkų advokato Mariaus Grajausko teiginius, kad joks susitarimas nebuvo pasiektas, vadina melu.

„Dėl šio plano buvo konsultacijos su didžiausiais obligacijų savininkais (...). Apie tokį terminą (dvejų metų atidėjimą – BNS) buvo tartasi tarp bendrovės ir tų, su kuriais mes derėjomės, o tai nebuvo ponas Marius Grajauskas ir jo kontora“, – BNS tikino K. Juščius.

„Bendrovė nesidera su M. Grajausku ir jis neturi mandatų iš tų klientų, apie kuriuos kalbame (...). Jis komentuoja apie derybas, kuriose nedalyvavo. Neatstovavo obligacijų turėtojams. Jis kalba vėjus ir orą bei kalba netiesą (...). Kalbėti, kad bendrovė meluoja, yra mūsų bendrovės apjuodinimas, ypač tokiu sunkiu laikotarpiu“, – pridūrė jis.

Pasak K. Juščiaus, „Auga Group“ derėjosi tiek tiesiogiai su obligacijų turėtojais, tiek su jiems atstovaujančia kita advokatų kontora, kurios jis neįvardijo. Be to, susitikimų metu išgirstos abi pusės, nebuvo didelių prieštaravimų.

Obligacijų savininkams atstovauja dvi advokatų kontoros

Savo ruožtu M. Grajauskas BNS teigė, kad obligacijų savininkai dirba su dviem advokatų kontoromis – jo atstovaujama „Leadell Balčiūnas ir Grajauskas“ ir su „Walless“, pastaroji tiesiogiai dalyvavo derybose. 

„Mūsų klientas, grupė obligacijų savininkų dirba ne tik su mumis, bet kartu ir su kitomis kontoromis – mes esame didelis išplėstinis projektas (...) Yra dvi advokatų kontoros, kurios turi skirtingus profilius ir skirtingas užduotis, – yra „Walless“ kontora, kuri atstovauja mūsų klientams taip pat. Jie tiesiogiai dalyvavo su K. Juščiumi derybose kartu su klientais“, – aiškino advokatas.

Anot jo, jo atstovaujami obligacijų turėtojai yra užsienio klientai. Pastarieji kartu su grupe institucinių „Auga Group“ obligacijų savininkų, kurie laikosi tos pačios pozicijos ir koordinuoja veiksmus, turi apie 58 proc. žaliųjų obligacijų.

Pasak M. Grajausko, obligacijų savininkų susirinkime penktadienį dalyvavo 59,5 proc. visų obligacijų turėtojų.

M. Grajauskas BNS praėjusią savaitę teigė, kad joks susitarimas su obligacijų savininkais nėra pasiektas. Anot jo, pozicijos nesutampa tiek dėl jų išpirkimo sąlygų, tiek dėl termino, kuris išlieka nepakitęs – šių metų gruodžio 17 diena. 

Pagal restruktūrizavimo planą grupė iki 2027-ųjų ketina dukart sumažinti veiklos kaštus, parduoti dalį įmonių bei turto, apjungti arba nutraukti iki 60 bendrovių veiklą.

„Auga Group“ 20 mln. eurų vertės žaliųjų obligacijų emisiją už 6 proc. metų palūkanų išplatino 2019 metais – tai buvo pirmasis tokių obligacijų platinimo atvejis tarp listinguojamų privataus kapitalo bendrovių Baltijos šalyse.

 

Autorius Aurimas Ragelis / BNS

Dalintis