Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024
Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024

Ką padaręs susivokė tik po šunelio egzekucijos

2024/02/08


Plungė („Žemaitis“). Vietos spauda ir net didieji portalai pirmosiomis šių metų dienomis rašė apie Naujųjų metų išvakarėse Plungės rajone, Gegrėnų kaime, įvykdytą protu sunkiai suvokiamą egzekuciją – įkišęs į maišą, pensininkas dauboje nuskandino savo ir žmonos šunelį. Įvykio aplinkybes išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas gegrėniškį nubaudė solidžia bauda ir uždraudė trejus metus laikyti bet kokį augintinį.

Kaip nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, Gegrėnuose gyvenantis A. K. praėjusių metų gruodžio 31 d., laikotarpiu nuo 12 iki 14 valandos, prie nedidelio vandens telkinio jam ir sutuoktinei priklausantį šunį kartu su akmeniu įdėjo į maišą bei įmetė jį į tvenkinį.

Praėjus keletui dienų po įvykio apklausiamas pensininkas sakė visiškai pripažįstantis savo kaltę. Tiesa, tik atvykus policijos pareigūnams A. K. dievagojosi Meškiui nieko nepadaręs, tikino, kad šis greičiausiai nusitraukė nuo grandinės ir pabėgo, kaip jau būta ne kartą.

Tačiau už šio išgalvoto melo pensininkas slapstėsi neilgai – dar tą pačią dieną prisipažino pareigūnams, ką padaręs. O duodamas parodymus papasakojo, kad šiam juodam darbui pasiruošė iš anksto: gruodžio 31-osios vidurdienį namuose susirado nedidelį maišą ir špagato, prisirišo augintinį prie virvės ir išsivedė pasivaikščioti.

Vyras dėstė šunelį nuskandinti sumanęs dėl asmeninių priežasčių. Esą žmona jį nuolat vydavo iš namų. Pamąstė, kad jam išėjus nebus kam prižiūrėti Meškio, todėl nusprendė, jog bus geriau pačiam užbaigti jo dienas.

Nuėjęs prie daubos, kur yra bebrų užtvanka, šunelį įdėjo į maišą. Kartu įgrūdo ir šalia ant žemės rastą akmenį. Maišą užrišo ir įmetė į vandenį. Šis su visu turiniu esą iškart paniro, o jis tą pačią akimirką pasijuto labai blogai – suprato, kad netinkamai pasielgė.

A. K. tyrėjus tikino dabar jau suvokiantis, kad toks jo poelgis buvo labai žiaurus. Aiškino, kad šunelį mylėjo, rūpinosi juo, pirkdavo jam maistą, o dabar gailisi taip pasielgęs. Vyras sakė gyvenantis iš nedidelės pensijos ir prašė teismą skirti jam kuo mažesnę baudą.

Paskutinę 2023-ųjų dieną apklausiama prisiminė ir A. K. sutuoktinė. Moteris sakė pro virtuvės langą mačiusi, kad vyras išsiveda šunelį pasivaikščioti. Tai jai nesukėlė jokių įtarimų, nes sutuoktinis esą kasdien vedžiodavo jųdviejų augintinį. Sunerimo tik po poros valandų, kai išėjusi į kiemą kviesti vyro pietų pamatė, kad Meškio būdelė tuščia.

Moteris pasakojo labai supykusi ant vyro, ėmusi šaukti: „Žalty, alkoholike, kur šunį padėjai?“. Kamuojama negeros nuojautos ir neišgirdusi aiškaus atsakymo iškvietė policiją.

Atvykus pareigūnams A. K. esą ir toliau kartojo: „Pareis, atsiras, baik šaukti“. Tik policijos nuvežtas į įvykio vietą prisipažino, ką padaręs. Sausio 2-ąją gegrėniškio nurodytoje dauboje tyrėjai surado ir iš vandens ištraukė geltonos spalvos maišą, užrištą virve. Jame ir rasti šunelio palaikai.

Moteris tikino norinti, kad vyras įstatymo nustatyta tvarka būtų nubaustas už tokį savo poelgį.

Nagrinėjant bylą įvertinta tai, kad A. K. anksčiau yra teistas, tačiau teistumas jau išnykęs, galiojančių administracinių nuobaudų neturi, prisipažino esantis kaltas ir gailėjosi dėl savo poelgio, todėl paskirta bausmė sumažinama trečdaliu ir paskirta galutinė bausmė – 1 700 eurų bauda, kurią turės sumokėti per 12 mėnesių. Vyrui taip pat uždrausta trejus metus laikyti naminius gyvūnus (šunis bei kates) ir užsiimti jų veisimu.

Kaltinamajam išaiškinta, kad nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

 

Jurgita NAGLIENĖ / ŽEMAITIS

Nuotr. iš interneto

Dalintis
2024/02/27

Traktorių manifestacijos prablaivė politikus: EK žemės ūkyje siūlo permainas

Vakar, pirmadienį, vykusiam Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos svarstymui Europos Komisija (EK) pateikė visą pluoštą siūlymų, kaip nuraminti piktus žemės ūkio sektoriaus protestus – pasiūlė sušvelninti ka...
2024/02/27

Žiemą žydėjusios svogūninės gėlės pražys ir kitais metais: kaip tai padaryti?

Žiemą aplink mus žiedų negausu, todėl smagu anksčiau laiko pražydinti tulpių, hiacintų ar narcizų. Bet jiems nužydėjus, gaila išmesti dar gyvybingus svogūnėlius. Pasilikime juos ir, jeigu viską teisingai padarysime, žiemą jie vėl padovanos ...
2024/02/27

Ar smulkiesiems Europos pieno gamintojams pavyks įveikti besitęsiančią pieno krizę?

Didžiausia pasaulyje pieno gamintoja yra Europos Sąjunga (ES). Tik ar pavyks išlaikyti lyderės pozicijas? Naujausioje USDA Pasaulio rinkų ir prekybos ataskaitoje nedviprasmiškai teigiama, kad 2024 m. ES perspektyvos prastos – p...
2024/02/27

Išsaugota vertinga pelkė

Sunaikinimo vos išvengusi Juodymų pelkė nuo 2023 m. tapo 371,9 ha ploto valstybės saugomu telmologiniu draustiniu, o daliai pelkės suteiktas „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklo buveinių apsaugai svarbios teritorijos (BAST) s...
2024/02/26

Žemės ūkio ministrai sutarė dėl atsako į krizinę padėtį žemės ūkyje

Atsižvelgdami į tebesitęsiančius ūkininkų protestus ir remdamiesi pirmininkaujančios Belgijos informacija bei Europos Komisijos parengtu neoficialiu dokumentu dėl reikalavimų supaprastinimo, Europos žemės ūkio ministrai vasario 26 d. Taryboje...
2024/02/26

Ūkio vystymo strategijų daug. Kur link sukti?

(VDU ŽŪA langas) Žemės ūkis yra sudėtingesnis nei daugelis kitų verslų, su kuriais paprastai lyginamas. Tai sąlygoja betarpiškas žemės ūkio sąryšis su gamta. Moksliniuose darbuose ir politiniuose dokumentuose bei sprendimuose pažymim...
2024/02/26

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai tikrins, kas vežama per Lietuvos-Lenkijos sieną (papildyta ŽŪM komentaru; KRK reakcija)

Protestuojantiems Lenkijos ūkininkams ketinant nuo kovo 1 dienos savaitę blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, protesto organizatorius Karolis Pieczynskis (Karolis Piečynskis) sako, kad Lenkijos protestuotojai tikrins, kas vilkikais vežama p...
2024/02/26

V. Janulevičius: Vienintelis kelias nugalėti rusiją

Vakar Ukrainos prezidentas V. Zelenskis paskelbė, kiek ukrainiečių gyvybių nusinešė jau dvejus metus trunkantis plataus masto karas su rusija. 31 tūkstantis žmonių aukų.
2024/02/26

Pagal „off grid“ filosofiją gyvenantis dailininkas: „Vilnius dabar – mūsų kaimas“

Kai žinomas dailininkas Vygantas Vėjas nutarė mesti sostinę, dažnas stebėjosi. Kodėl buvusiam Vilniaus Užupio respublikos rezidentui, praeityje gyvenusiam Tokijuje, apkeliavusiam pusę pasaulio, reikėjo atsidurti vos ne džiunglėse prie Baltarusijos...