Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Dineta BABARSKIENĖ
ŪP korespondentė
 

Kaimo turizmo sodybos jau atlapojo duris

2024/05/19


Kaimo turizmo sodybos jau atlapojo duris: laukia poilsiautojų. Tiesa, daugiau lankytojų sulaukti tikimasi vasaros pradžioje, tačiau jau dabar registruojamasi, rezervuojamos dar likusios laisvos vietos.

Sodybiečiai vasaros sezoną jau atidarė

Lazdijų turizmo informacinio centro (TIC) vadybininkė, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Jolita Bakšaitė „Ūkininko patarėjui“ pasakoja, kad gegužės 10-ąją, tęsiant tradiciją, centras sukvietė Lazdijų krašto turizmo sektoriaus atstovus į vasaros sezono atidarymo renginį – ekskursiją: buvo aplankyta Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika, Trakų salos pilis, Užutrakio dvaras, Aukštadvario regioninio parko lankytojų centras, Velnio duobė, Aukštadvario Verknės senvagės šaltinis. „Visus metus kaimo turizmo sodybų šeimininkai priima svečius savo sodybose, tad bent vasaros sezono atidarymo renginyje ir jie atsipalaiduoja, pasisemia naujų žinių, idėjų“, – sako J. Bakšaitė.

Išvykoje kalbėtasi ir apie artėjantį turizmo sezoną. „Jau sodybos ruošiasi naujam sezonui. Dėliojasi planus vasarai. Apie 80 proc. vietų savaitgaliais Lazdijų krašto kaimo turizmo sodybose jau rezervuota, darbo dienomis laisvų vietų dar yra“, – informuoja pašnekovė ŪP skaitytojus, jei šie sumanytų vasarą atvykti į Lazdijų kraštą. Kaimo turizmo sodybų šeimininkai neslepia, kad, norėdami pritraukti daugiau poilsiautojų, siūlė įvairių akcijų. Ir visa tai dėl savo ramaus darbo, žinojimo, kad poilsiautojų tikrai sulauks. „Kai kas nuolaidas taikė, kiti už tą pačią namelio nuomos kainą pasiūlė kokią papildomą paslaugą, pavyzdžiui, kubilą“, – pastebi turizmo sektoriaus specialistė.

Vien tik už stalo pasėdėti jau nenori

Atvykstančiųjų ilsėtis norai ir reikalavimai auga. „Jau neužtenka tik už stalo pasėdėti. Atvykstantieji pageidauja užsisakyti įvairių paslaugų: nori pavažinėti po rajoną, kažką pamatyti, paragauti, sudalyvauti edukacijose“, – patikina J. Bakšaitė. Pasak jos, kol kas Lazdijų krašte populiariausi žygiai, kurie dalyvių skaitlingumu net stebina. „Ir šį savaitgalį vyks trys žygiai. Užsiregistravusiųjų tiek daug, kad nežinome, ar susitvarkysime: į vieną žygį panoro eiti 99, į kitą – net 146, į trečią – 40 žmonių“, – džiaugiasi ji.

Tikimasi, kad norinčiųjų vaizdingose Lazdijų krašto vietose apsistoti atsiras, į Turkiją ar Graikiją visi neišlakstys. „Visada žmonės pasiskirsto. Tačiau daug kas priklauso nuo oro sąlygų. Jei orai geri, ir pas mus būna tiek norinčiųjų, kad visų apgyvendinti kaimo turizmo sodybos net nepajėgios“, – iš ilgametės darbo patirties žino J. Bakšaitė. Šiemet kaimo turizmo sodybos sulauks gausaus būrio vaikų: vasaros stovyklos jaunimui jau rezervuojasi vietas. „Štai tik ką rašėme laišką, ką vaikai galėtų pas mus rajone nuveikti. 110 moksleivių iš Vilniaus atvyks, gyvens kaimo turizmo sodybose“, – sako ŪP pašnekovė.

Iš gaunamų užklausų skaičiaus Lazdijų TIC sprendžia, kad poilsiautojų Lazdijų rajone tikrai neturėtų trūkti. „Jaučiame žmonių aktyvumą, domėjimąsi mūsų kraštu“, – patikina centro vadybininkė, laikinai einanti direktoriaus pareigas, J. Bakšaitė.

Kol kas atgyja tik savaitgaliais

VISAS STRAIPSNIS ČIA!

 

Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją

arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,

tel. +370 603 75 963

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt

bei Perlo terminaluose.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius