Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Kalėdoms nušauti elniai atvedė į teismą

2024/06/29


Šiauliai („Šiaulių kraštas“). Šiaulių apylinkės teismas pagaliau, iš penkto karto, atvertė brakonieriškos medžioklės bylą. Prieš teismą stojo trys anksčiau neteisti vyrai: 49 metų ūkininkas Marius Gilys, buvęs policijos pareigūnas 46 metų Marijus Margevičius ir UAB „Labosertika“ vadovas 37-erių Martynas Mikšys.

Kaltę neigia

Trijulė kaltinama 2021-ųjų gruodžio 23-iosios vakarą, prieš pat vidurnaktį, Šiaulių rajone, Meškuičių medžiotojų būreliui priklausančiuose medžioklės plotuose, paklojusi du elnius – patiną ir jauniklį. Dar daugiau kaltinimų prislėgė meškuitiškį ūkininką M. Gilį – jis kaltinamas dar ir fizinio skausmo sukėlimu neetatiniam aplinkosaugos pareigūnui.

Pagaliau atverstoje byloje buvo pagarsinta teisminė medžiaga, parodymus davė jauniausias iš vyrų – šiaulietis M. Mikšys.

Šiuo metu pareigūno pensijoje esantis M. Margevičius vakar parodymus duoti atsisakė, priežastimis nurodęs asmenines ir pažadėjęs kalbėti artimiausiame – liepos 10 dieną – suplanuotame teismo posėdyje.

M. Gilys pareiškė parodymus duosiantis tik baigiamuosiuose teismo posėdžiuose, po visų žodinių apklausų.

Visi trys įtariamieji kaltės tiek ikiteisminio tyrimo, tiek teisminio proceso metu nepripažįsta.

Į sodybą – su grobiu

Bylos duomenimis, informacijos apie nešvarius medžiotojų darbus Meškuičių medžioklės plotuose Šiaulių aplinkosaugininkai buvo gavę prieš gerą pusmetį iki sulaikymo.

Kai Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus vėl pasiekė žinia, kad 2021 metų Kūčių vakarą vyrai Meškuičiuose ruošiasi į naktinę medžioklę, nuspręsta įvykius stebėti iš pasalos.

Pasaloje ties viena sodyba Meškuičiuose sėdėjo du aplinkosaugos pareigūnai ir vienas neetatinis darbuotojas – jis byloje nukentėjusysis. Netrukus buvo pastebėtas iš sodybos išvažiuojantis automobilis „Subaru Outback“.

Greitai mašina parvažiavo, buvo matyti, kad vyrai parvyko su grobiu, kurį susinešė į ūkininkui M. Giliui priklausančios sodybos ūkio pastatą.

Kuomet į ūkio pastatą įėjo aplinkosaugininkai ir jų operatyviai iškviesti Šiaulių apskrities policijos pareigūnai, čia rastas negyvas elnio patinas ir jauniklis. Patinui buvo nupjauta galva.

Akimirksniu sureagavę į netikėtą aplinkosaugos pareigūnų atvykimą, du vyrai puolė sprukti, vos nenublokšdami čia pat stovėjusio neetatinio inspektoriaus. Bėgliai sušoko į automobilį ir paliko sodybą.

Policijos pareigūnai, apieškoję sodybą, čia surado be apsaugos paliktą legalų medžioklinį ginklą – graižtvinį šautuvą „Sako A7“ su draudžiamais duslintuvu bei naktinio matymo prietaisu. Ginklas buvo su kulka. Dar aštuoni sodybos savininkui M. Giliui priklausantys legalūs ginklai buvo sudėti į seifą.

Šeimininkui, ūkininkui ir medžiotojui nustatytas lengvas – 0,34 promilės – girtumas.

Nukautus elnius aplinkosaugininkai nusprendė nuvežti į artimiausią skerdyklą atlikti apžiūrą – paieškoti galbūt įstrigusios kulkos. Paaiškėjo, kad ji perskrodė elnią kiaurai.

Pareigūnams sugrįžus į sodybą, M. Gilys rastas spėjęs gerokai padauginti alkoholio, buvo agresyvus. Pačiupęs po ranka pasitaikiusią lazdą aptvatijo aplinkos apsaugos inspektorių, sudaužė jo telefoną.

Į pagalbą aplinkosaugininkai dar kartą iškvietė policijos pareigūnus, šįkart iš Joniškio. Dėl fizinio skausmo sukėlimo meškuitiškio atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tą pačią naktį pavyko surasti vietą, kurioje brakonieriai įvykdė kruviną išpuolį prieš elnius. Čia pat rasta ir nupjauta elnio, kurį sumedžioti neturėta teisės, galva – spėjama, kad laukuose ji palikta, siekiant nuslėpti įkalčius.

 

Edita AKSOMAITIENĖ / ŠIAULIŲ KRAŠTAS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis