Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Kazlų Rūda – miestas miške

2023/02/16


Miestas miške – taip dažniausiai Kazlų Rūdą apibūdina miesto lankytojai. Ir iš tikrųjų, regis, neužtenka pasakyti, kad kviečiame į miestą, nes pasitinkame su įprasta miesto struktūra, bet apsupta trečio pagal dydį miško Lietuvoje.

Nors mus lengvai pasiekti galite automobiliu (esame netoli greitkelio Via Baltika, per vidurį tarp Kauno ir Marijampolės), rekomenduojame atvykti patogiai ir romantiškai – traukiniu. Į Kazlų Rūdą vyksta tiesioginiai traukiniai iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Mockavos. Pasivaikščiojimų mėgėjams apeiti miestą pėsčiomis bus labai paprasta, bet galite keliauti ir dviračiu ar paspirtuku – jei neturite ar nenorite atsivežti savo transporto priemonės, ją galite išsinuomoti mūsų sporto centre, o nuo balandžio vidurio pas mus ir vėl Bolto paspirtukų sezonas, tad po miestą galėsite judėti nebrangiai ir jų pagalba.

Vos išlipus iš traukinio jus pasitiks senosios miesto architektūros pažiba – seniausias medinis pastatas Kazlų Rūdoje, senoji geležinkelio stotis. Joje šiuo metu įsikūręs miesto baras Peronas, kurio meniu pradžiugins kiekvieną, bet į jį pavalgyti užsuksime vėliau, o dabar kviečiame tęsti pasivaikščiojimą ir atrasti įdomiausias mūsų miesto vietas. Nuo stoties tiesiai veda Vytauto gatvė, pagrindinė miesto gatvė, kurios pastatai mena augimą, kaitą, šventes, minėjimus ir kitus svarbiausius įvykius. Ja eidami rasite miesto skverą, kuriame stovi medinių skulptūrų kompozicija, skirta miesto legendai pasakoti. Čia prisėsti ir suprasti miesto kilmės istoriją kvies broliai Kazlai ir gražuolis stirninas su aukso žvaigždėmis raguose.

Visai netoli skvero fotografuotis kviečia net trys meniškai ištapytos sienos – viena menų mokyklos kiemelyje, spalvingu ir muzikaliu piešiniu įkvepianti jaunuosius talentus, antra – turizmo informacijos centro kiemelyje, senų fotografijų bei šiuolaikinių formų ir spalvų sintezėje sujungianti mūsų miesto praeitį ir dabartį, o trečioji – savivaldybės dešinėje, per tapybos ir keramikos instaliacijų darną primenanti gražiausią gyvenimo tiesą: tai, kas svarbiausia, matoma širdimi.

Kazlų Rūdos turizmo informacijos centre ne tik gausite visą reikalingą informaciją apie mūsų savivaldybės lankytinas vietas, įsigysite suvenyrų, apžiūrėsite meno parodą, bet ir susipažinsite su mūsų krašto muziejine ekspozicija, kuri pristato kertines Kazlų Rūdos vertybes ir moderniuose bei interaktyviuose stenduose pasakoja miesto istoriją ir išryškina jos savitumą.

Toliau keliausime į Mėnulio parką, pakeliui prasilenkdami su Prano Dovydaičio bei Kazio Griniaus biustais, primenančiais šių garbingų asmenybių indelį į miesto bei visos šalies istoriją. Mėnulio parke galite rasti gamtinį karkasą, kuris ypač patinka vaikams – natūralių medžiagų konstrukcija suteikia erdvę žaidimams ir smagiam laiko leidimui. Šalia – ir teniso aikštelė, ir fontanai, suoliukai. O parko centre – plieninis 450 kg sveriantis mėnulis, su krateriais, blizgiu veidrodiniu paviršiumi, kviečiantis nusifotografuoti prisiminimui.

Jei iš parko eisime toliau viena iš mažesnių gatvelių, prieisime viaduką per traukinių bėgius, kurie tarsi dalina miestą į dvi dalis, o viadukas sujungia jas simboliniu taku virš žemės ir dar dovanoja neįprastą erdvę menui. Čia ant metalinių plokščių rasite 12 paveikslų, kurie kas pusmetį atnaujinami ir sudaro visus metus džiuginančią meno parodą.

Kitoje bėgių pusėje – miesto parkas, savo didingų medžių gausa primenantis mišką. Pasivaikščioję takeliais rasite lenteles su QR kodais, kuriuos nuskenavus pasigirsta parke gyvenančių paukščių balsai. Norinčių pailsėti parke laukia suoliukai, piknikams skirtos vietos su stalais, hamakai pušyne. O aktyvesniam laikui nusiteikusius pradžiugins diskgolfo aikštelės ir virvių parkas. Šalia parko yra viena iš mūsų miesto šakočių kepyklėlių – Dalytės kepyklėlė. Iš anksto susitarę, čia galite įsigyti nepaprastai skanių šakočių, apie kuriuos sklando legendos ir kurių nusipirkti atvyksta žmonės iš visos Lietuvos.

Dar daugiau gamtos – iš miesto parko pasiekiamas pažintinis miško takas. Keli kilometrai per mišką, sustojus apžvalgos bokštelyje ar vienoje iš poilsio pavėsinių, neprailgs ir jį praėję atsidursite šalia Miško muziejaus. O čia dar gilesnis žvilgsnis į miško pramonę, jos istoriją, gyvūnus bei augalus. Galiausiai, iš muziejaus galėsite per geležinkelio pervažą pasukti atgal link centrinės gatvės. Pakeliui dar viena kepyklėlė – Senamiesčio šakotynas ir vėl nuostabūs, gardūs šakočiai, minkšti ir iš kokybiškiausių produktų iškepti vietoje.

Aišku, kad po tokio pasivaikščiojimo norisi skaniai pavalgyti. Mūsų mieste yra net keletas tradicinės virtuvės kavinių, o šįkart, kaip ir žadėjome, rekomenduojame Peroną. Pro miesto baro langus palydėdami traukinius, galėsite pasimėgauti tikrai puikios virtuvės patiekalais – rasite ir mėsainių, ir midijų vyno padaže, ir skanių vaflių vaikams. Tikrai namo išvyksite sotūs gardžiu maistu ir įspūdžiais.

 

Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centras

Dalintis

2023/04/01

Bronis Ropė: „Valdžia negirdi ūkininkų, kuriuos užklupo pieno krizė“

Pieno supirkimo kainos krenta rekordiškai – šių metų sausio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo net 12 proc. mažesnė palyginus su praėjusiu mėnesiu ir sudarė 443,75 eurų sumą už toną. Sausio ir kovo mėnesiais ...
2023/04/01

Interaktyvus žemėlapis padės teisingai deklaruoti žemę

Valstybės įmonė Žemės ūkio duomenų centras parengė interaktyvųjį žemėlapį, kuriame galima peržiūrėti preliminarias erdvinių duomenų sluoksnių. Pagal juos bus tikrinama ūkininkų atitiktis žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės ...
2023/04/01

„Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas: dėmesys etnografijai, ekologijai ir finalistų apdovanojimai

LR Seime įvyko Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakulteto organizuojamo kasmetinio nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai” finalas. Visi renginio dalyviai i...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai pradeda akciją, ji truks du mėnesius

Balandžio 1 d. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradeda akciją „Saugom ungurį“, kuri truks iki gegužės 31-osios. Šios akcijos tikslas – europinių ungurių apsauga ir jų išteklių gausinimas.
2023/04/01

Kokius agurkus į stiklainius dėsite šiemet?

Daugeliui agurkų augintojų – profesionalų ir mėgėjų – kiekvieną sezoną kyla klausimas, kokias agurkų veisles rinktis, kokios naujos jų veislės galėtų sudominti ir papildyti laukiamą derlių. Tad apžvelgiame  konservuoti ir kitaip p...
2023/04/01

Kovą didėjo prezidento, Seimo pirmininkės ir Kauno mero reitingai

Vilnius, balandžio 1 d. (BNS). Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reitingas kovą kilo labiausiai, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį pa...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai akyliau stebės neleistinose vietose važinėjančius keturratininkus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osi...
2023/04/01

Traukiasi dar vienas nepriklausomas elektros tiekėjas

Penktadienį BNS, remdamasis LRT naujienų portalu, paskelbė, kad „Birštono elektra“ nuo gegužės 1-osios nutraukia elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą.
2023/04/01

Modernizuojant laivybos kelią Nemunu pradedamas finišo etapas

Modernizuojant laivybos kelią didžiausia Lietuvos upe – Nemunu pradedamas baigiamasis darbų etapas, kurio metu upės vagoje Pagėgių ir Šilutės rajonuose bus įrengtos upės tėkmę reguliuojančios bunos, leisiančios užtikrinti reikiamą lai...