Columbus +24,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 2 Geg 2024
Columbus +24,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 2 Geg 2024

Kokybiški pipirai – turtingesnei virtuvei ir gomurio malonumui

2015/01/12

Naujų žemių atradimas, didžiųjų miestų Europoje ir Viduriniuosiuose Rytuose plėtra bei prekybos vystymasis – už šiuos reikšmingus pasiekimus žmonija turi būti dėkinga pipirams! Kilę iš Indijos, išgarsėję Graikijoje, kur buvo aukojami dievams ir naudojami kaip išpirka, šiandien pipirai karaliauja kiekvienos šeimininkės ir prestižinių restoranų virtuvėse, jais gardinami įvairūs patiekalai – nuo mėsos kepsnių iki desertų, o jų pasirinkimas parduotuvėse gali lengvai apsukti galvą.

Daugiaspalvė pipirų įvairovė

Juodi, balti, žali, rausvi – tai populiariausios pipirų rūšys. Pridėjus jų mišinius, gaunama plati įvairovė, kurioje susigaudyti visų pirma padeda žinios apie jų gamintoją. Ar pipirų grūdeliai renkami rankomis, ar mašina? Džiovinami saulėje ar džiovinimo krosnyje? Kaip prieskoniai sandėliuojami ir transportuojami? Galiausiai, ar tai vietinė, lietuviška bendrovė, ar tarptautinė, didelę patirtį sukaupusi kompanija? Nuo šių faktų priklauso prieskonių kokybė, jų skonio savybės, o juos išsiaiškinti šiais laikais nesudėtinga panaršius internete. Antra, kas gali padėti renkantis pipirus, – atidus žvilgsnis į pakuotės vidų. Tam net nebūtina jos atidaryti – atsakingi gamintojai specialiai pakuotėse padaro permatomas vietas, langelius, pro kuriuos pirkėjai gali įsitikinti, ar pipirai vienodo atspalvio, ar grūdeliai sveiki, nesutrupėję, ar nematyti priemaišų. Trečias žingsnis – pipirų degustacija.

Pipirų degustacija – ir nauda, ir pramoga Šiuo metu maisto, gėrimų, net kvapų degustacijos ypač populiarios. Tai turiningas, įdomus ir naudingas laisvalaikio, susitikimų su draugais ar bendradarbiais praleidimo būdas. Tad kodėl nesusiorganizavus pipirų degustacijos? Jai tereikia nusipirkti skirtingų gamintojų tos pačios rūšies pipirų, jei jie žirneliais, juos sumalti, bei pasiruošti servetėlių neišvengiamam smagiam čiauduliui! Pipirų degustacija pradedama nuo jų uostymo. Būtent aromatas yra pagrindinis pipirų kokybės rodiklis – kuo jis stipresnis, tuo pipiruose daugiau išlikę eterinių aliejų. Pipirų aromato skirtumus pajus ir mažiau jautri nosis. Toliau degustuojant pereinama prie pipirų ragavimo. Tai gali tapti tikru išbandymu gomuriui. Todėl patariama juos ragauti su šiltais ryžiais. Jie taip pat leidžia ryškiau pajusti, kaip skiriasi įvairių pipirų skonis jais gardinant maistą.

Skirtingos pipirų rūšys – individualiam skoniui Sudalyvavus degustacijoje ir išsirinkus kokybiškiausius pipirus pagal jų gamintoją, toliau galima eksperimentuoti su skirtingomis jų rūšimis. Nors tradiciškai juodaisiais pipirais gardinama tamsi, baltaisiais – šviesi mėsa, žuvis, daržovės, žaliaisiais – padažai bei sriubos, o rausvieji naudojami gaminant padažus, salotas, „Santa Maria“ prieskonių ekspertas Artūras Braslauskas pataria nesivadovauti nusistovėjusiomis taisyklėmis ir ieškoti savo skonių bei jų derinių. „Nedidelius žuvies ar mėsos gabalėlius pagardinkite skirtingais pipirais, ragaukite – tokiu būdu atrasite labiausiai jums patinkantį derinį“, – sako Artūras. Ekspertas pataria pipirus laikyti sandariose pakuotėse, sausoje, vėsioje vietoje. Taip pipirai žirneliais išliks kokybiški itin ilgai, sumalti – apie tris savaites. Pipirai gali būti ir užšaldomi – jų skonis taps dar stipresnis. „Santa Maria“ prieskonių ekspertas taip pat atskleidžia paslaptį, kaip tapti geresne šeimininke ar virėju – tereikia pipirinę virtuvėje pakeisti pipirų malūnėliu. Šviežiai sumalti pipirai visiškai atskleidžia savo aromatą, kuris stimuliuoja seilių išsiskyrimą, leidžia stipriau jausti skonį ir mėgautis ragaujamu maistu.

seimininke

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/05/02

ES ėmėsi Nitratų direktyvos reformos

Europos Sąjungos (ES) vykdomoji valdžia – Europos Komisija (EK) – pasiūlė peržiūrėti Nitratų direktyvą ir numatyti platesnes galimybes panaudoti iš gyvulių mėšlo pagamintas trąšas. Taisyklių sušvelninimo rei...
2024/05/02

Dėl deginamų laužų ugniagesiai per dieną kviečiami net po kelis kartus

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Sušilę orai žmones kviečia tvarkytis gyvenamųjų namų, sodybų, sodų aplinką. Ne visi lapus, žoles ar šakas kompostuoja, tad tarp kaimynų dėl deginamų gamtinių atliekų dažnai kyla nesusip...
2024/05/02

Prokuroras M. Sinkevičiui prašo skirti 30 tūkst. eurų baudą, draudimą eiti pareigas

Piktnaudžiavimu, dokumento suklastojimu ir turto pasisavinimu kaltinamam Jonavos rajono merui Mindaugui Sinkevičiui prokuroras prašo skirti 30 tūkst. eurų baudą, penkerius metus atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje.
2024/05/02

Pirkdami daigus, ūglius ir mikrožalumynus – saugokitės pelėsio

Pastebėta, kad keičiantis vartotojų mitybos įpročiams, vis daugiau žmonių domisi sveika mityba, stengiasi racioną papildyti naudingomis medžiagomis, tad vis dažniau į kasdieninę mitybą įtraukia įvairių daigų, ūglių ar mikrožalumynų.
2024/05/02

Keliai bus saugesni ir vairuotojams, ir gyvūnams

Kiekvieną pavasarį šalies keliuose fiksuojama suaktyvėjusi laukinių gyvūnų migracija. Siekiant didinti eismo dalyvių saugumą keliuose, „Via Lietuva“ plečia apsauginės infrastruktūros priemonių skaičių bei primena vairuotojams, j...
2024/05/02

Paslaptingieji eozinofilai: kaip juos suvaldyti sergant astma

Astmos paplitimas pasaulyje įgauna epidemijos mastą. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenys rodo, jog šia nepagydoma liga serga apie 339 mln. žmonių, kasdien ji nusineša apie 1 tūkst. gyvybių.
2024/05/02

Bitininkams pradėti mokėti avansiniai mokėjimai

Lietuvos bitininkams, šių metų sausio mėnesį teikusiems paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) sektorines intervencines priemones, jau pradėti mokėti avansai.
2024/05/02

Paskirta nauja Lietuvos energetikos agentūros vadovė

Energetikos ministras Dainius Kreivys paskyrė naują Lietuvos energetikos agentūros vadovę – ja tapo Agnė Bagočiutė, kuri nuo 2023 m. liepos laikinai vadovavo agentūrai, o nuo 2021 m. dirbo agentūros patarėjos pareigose.
2024/05/02

T. Povilauskas: Lietuvos ekonomikos augimas, palyginti su kitomis ES šalimis, atrodo gerai

SEB bankui nekeičiant šių metų Lietuvos ekonomikos prognozės ir prognozuojant, kad bendrasis vidaus produktas (BVP) turėtų augti 1,5 proc., banko ekonomistas Tadas Povilauskas sako, kad Lietuvos prognozės – vienos geriausių Europos Są...