Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Kviečia amatininkus, menininkus, perdirbėjus ir taisytojus plėtoti antrinio daiktų panaudojimo galimybes

2023/03/06


Nemokama tarptautinė platforma „Gift(ed)“ buria profesionalus, veikiančius antrinio daiktų, medžiagų panaudojimo, perdarymo ir perdirbimo srityse. Taip pat visus tuos, kurie nori savo profesinį kelią paversti tvaresniu ir prisidėti prie išteklių tausojimo.

„Skatiname beatliekę gamybą ir gyvenimo būdą, populiariname žiedinę ekonomiką šalyje. Todėl džiaugiamės iniciatyvomis, kurios skatina pakartotinį produktų naudojimą ir taisymą, perdirbimą ir darnų vartojimą. Pasitelkus fantaziją, kartą panaudoti daiktai tikrai gali atgimti naujam gyvenimui. Kuo daugiau verslų, gamintojų matys atliekas kaip potencialias žaliavas naujiems produktams, tuo greičiau įgyvendinsime žiediškumo principą“, – teigia aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė.

Platforma, kurios šūkis „Kelias nuo nepageidaujamo iki trokštamo“, šiuo metu yra testuojama. Atverti visuomenei ją planuojama vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje. „Gift(ed)“ buria tiek įmones ir verslus, kurie jau veikia šioje srityje, tiek ir pradedančiuosius bei studentus.

„Gift(ed)“ kuria Lietuvos, Latvijos ir Italijos partneriai. Ateityje ji bus pasiekiama visiems Europos gyventojams. Įmonės, amatininkai, menininkai, perdirbėjai platforma gali pasinaudoti kaip virtualia vitrina ir pristatyti savo produktus ar darbus tarptautinei bendruomenei.

Be to, platformoje galima pasiskelbti, kad priimate tam tikros rūšies atliekas, kurias perdarote į tvarius kūrinius (pavyzdžiui, nunešiotus drabužius, medienos, stiklo, metalo atliekas ir pan.). Tokiu būdu verslai galės susisiekti ir pasiūlyti jums tinkamų medžiagų.

Platformoje galima pasisemti ir žinių, nes joje rengiami nemokami meistriškumo kursai, kurie suteiks įkvėpimo ir naujų žinių. Kursai aprėpia žiedinės ekonomikos, tvaraus dizaino, rinkodaros ir verslo plėtros, įvairių meninių technikų temas.

Kursus kūrė VšĮ „Kolpingo kolegija“ bei Daugpilio dizaino ir meno mokykla. Baigus juos ir pateikus baigiamąjį darbą bus išduodamas sertifikatas.

Ateityje mokymų platforma bus pildoma naujomis temomis, o prie platformos prisijungusios kitos aukštosios ir profesinės mokyklos galės teikti savo mokymus. Meistriškumo pamokas turi galimybę kurti ir patys menininkai, norintys dalintis savo idėjomis ir šviesti kitus.

 

AM informacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...