Columbus +18,7 °C Rūkas
Šeštadienis, 4 Geg 2024
Columbus +18,7 °C Rūkas
Šeštadienis, 4 Geg 2024

Labirintų parkas sielos atgaivai

2023/04/12


Jurgos ir Antano Jakimavičių šeima yra Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parko įkūrėjai. Žemai­tijos nacionaliniame parke, netoli Platelių ežero, Likšų kaime, esančioje teritorijoje priimami visi, panorę pabūti gamtos apsuptyje ir pažvelgti į savo vidų. Labi­rintų teritorija apima apie 2 ha. Kurie nori sąžiningai ir kantriai visus išvaikščioti, praeina apie 4 km. „Gyvena­me gražiame ir harmoningame gamtos kampelyje, šios vietovės vertybėmis norime pasidalyti su kitais“, – pasa­kojo Jurga ir kvietė patiems patirti energinių labirintų galią. Vasara – idealus metas aplankyti tokias vietas.

Papasakokite, kaip kilo mintis įkurti tokį neįprastą labirintų ir geometrinių figūrų parką? Ar tai nulėmė asmeninės patirtys?

Gana sunku atsakyti į šį klausimą, nes kai kūrėme pirmąjį labirintą, apie parką dar negalvojome. Tada teikėme apgyvendi­nimo paslaugas ir labirintą įrengėme savo klientams. Pirmasis yra vidinio aš, svajonių ir norų labirintas, kuriame paliekamos visos problemos. Mintis toliau plėtoti zoną kilo patiems vaikštant juo ir ieškant atsakymų. Taip po truputį įkūrėme parką.

Atsakymas apima daugelį dalykų, įvy­kių, apmąstymų, troškimą visada būti ir dirbti kartu, daryti tai, kas patinka, per darbą ir kūrybą atskleisti save, išgyventi iš mėgstamos veiklos. Viskas, ką darome, yra mūsų gyvenimo būdas ir charakteris, patirtis ir analizė.

Labirintų parko įkūrėja Jurga Jakimavičienė atidžiai rinko augalus, nes norėjo, kad aplinka būtų graži visais metų laikais.

Pagal ką kūrėte labirintą, ar jis turi ištakas? Ar rėmėtės literatūra, turėjote konsultantų?

Energiniai labirintai turi savo brėžinius, kaip ir piramidės ar kupolai. Žinoma, ga­lima ir pačiam sukurti labirintą, remiantis matematinėmis žiniomis ir gilesniu vidiniu žinojimu, pajautimu. Tačiau reikia turėti omenyje, kad tai yra energiniai labirintai, tad vien žinių neužtenka, reikia savyje turėti kai ko daugiau.

Nesirėmėme jokia literatūra, netu­rėjome konsultantų. Tiesiog internete pamatėme labirinto brėžinį ir, perskaitę kelis sakinius, supratome, kad tai mums labai artima. Tada atėjo nenumaldomas troškimas jį sukurti. Šių labirintų tema ir esmė atitiko mūsų gyvenimo būdą ir charakterius. Tokių pasaulyje yra gana daug, bet pavienių. Negalime tvirtai teigti, ar kur nors pasaulyje yra energinių labi­rintų parkas.

Vidinio aš labirintas skirtas savasties paieškoms.

Parke yra net keli labirintai. Kokie jie?

Šiuo metu yra 4 labirintai: vidinio aš, meilės ir draugystės, penkių elementų ir arkangelų, taip pat vidinės pusiausvyros labirintas. Iš akmenų padarytas labirintas yra pirmasis. Tai vidinio aš, svajonių ir norų labirintas, jame galima atsikratyti problemų. Antras šiuo metu apsodintas gėlėmis, skirtas draugystei ir meilei. Krūmais apsodintas tre­čiasis – penkių elementų labirintas, kuriam patys žmonės suteikė sveikatos pavadinimą.

Ketvirtas (šiuo metu jo riba yra aukštesnė laukinė žolė, o takelis nupjauta žolytė) – vi­dinės pusiausvyros ir begalybės zona, nes žmogus neturi ribų. Gyvenime mes pasie­kiame tiek, kiek leidžiame savo mąstymu tai padaryti. Jei netikime, tikėjimo niekas mums neįpūs ir už mus nieko nepadarys.

Pirmoji geometrinė figūra – mandala „Gyvybės gėlelė“, kurios simbolis yra seniausias sakralinėje geometrijoje.

Stebina ne tik labirintai, bet ir geometrinės figūros. Kuo jos ypatingos?

Pirmoji geometrinė figūra – mandala „Gyvybės gėlelė“, kurios simbolis yra se­niausias iš sakralinės geometrijos simbolių. Niekas nežino, kiek šiam simboliui metų, tačiau daugelyje kultūrų jis laikomas šventu ir vadinamas gyvenimo medžiu, gyvybės vaisiumi ar pan. Ji susideda iš 19 susikertan­čių sferų. Šios formos nuo seno buvo laiko­mos šventomis. Mokslininkai nustatė, kad stebint šį simbolį, nusilpusios organizmo ląstelės atsinaujina, stabilizuojasi kairiojo ir dešiniojo žmogaus smegenų pusrutulių darbas. Štai jums ir išsvajotasis gyvybės eliksyras. Buvo pastebėta, kad mandalos ir žmogaus akių tinklainės struktūros yra panašios, todėl žiūrint į mandalą, mūsų smegenyse vyksta aktyvių persitvarkymo procesų.

Antroji figūra yra kupolas – tai geometrinė figūra, kuri atitinka dangaus kūnų ir žmogaus kūno molekules. Daugelis gyduolių naudoja kupolą, nes tiki, kad jo geometrija padeda atsigauti kūno ląstelėms ir gerina sveikatą, skatina kūrybingumą.

Trečioji figūra – merkaba, pastatyta šalia mandalos. Čia lankytojai kviečiami atsisėsti ant po merkaba esančio suolelio ir pasisemti energijos, sklindančios vienu metu iš man­dalos ir merkabos. Tiesiog būti, kvėpuoti ir džiaugtis šia akimirka.

Pabūti kupole dažnai užsuka lankytojai, norintys sustiprinti kūno jėgas ir sveikatą.

Kokia žmogui nauda pasivaikščiojus šiais labirintais? Ar atsipalaiduojama, pajaučiama daugiau energijos?

Mokslininkai teigia, kad energiniai labirin­tai veikia žmogaus smegenų veiklą. Vaikštant takeliais, kai staigiai pasisukama 180 laipsnių kampu, vienas smegenų pusrutulis persijun­gia į kitą, ir, kol visas labirintas išvaikštomas, šis procesas įvyksta daug kartų. Taip sme­genys per trumpą laiką labai stipriai dirba. Įmanoma, kad pasireikš įvairiausių gabumų, ateis atsakymų į rūpimus klausimus, žmogus gali pajusti energijos antplūdį. Tai viena iš priežasčių, kodėl tikima, kad labirintai daro stebuklus ir keičia žmonių gyvenimus. Jie sukuria skaičiaus „pi“ vibraciją, kuri sklinda labirinte ir už jo ribų. Ši vibracija sukelia gėrio pojūtį ir gali gydyti, nes veikiamos smegenų vibracijos ir žmogus harmonizuojasi.

Taip atrodo labirintai iš paukščio skrydžio.

Tai magiška vieta, nes meilė daro ste­buklus. Kur yra meilė, ten yra harmonija, jei meilės nėra, bet kokia magiška erdvė apsamanoja. Pasivaikščiojus labirintais, žmogus atsipalaiduoja, nurimsta, ištuš­tina savo protą nuo nuolatinio mąstymo apie problemas. Kai tai įvyksta, žmogus pradeda suprasti, kad stebuklas yra jis pats, nes viskas glūdi mūsų viduje. Kai pradedame labiau pasitikėti savimi, atsi­veria talentų ir gabumų, kuriuos galbūt vaikystėje užgniaužėme. Taip pat galima gyti, nes atsipalaiduoja nervų sistema, kuri turi daugiausia įtakos.

Mus džiugina, kai žmonės pailsi, atsipa­laiduoja, pajaučia meilę mūsų kuriamoje erdvėje. Manome, kad jie lankosi čia dėl įvairių tikslų: vieni, kad pamatytų lan­kytiną objektą, kiti, kad pailsėtų gamtos apsuptyje, gautų atsakymų į sau rūpimus klausimus, pabūtų su savimi, dar kiti nori tiesiog gerai ir turiningai praleisti laiką, pasimėgauti gamta.

Pavasaris ir vasara parke dovanoja gausybę gražių žiedų.

Kiek, kuriant šį parką, buvo svarbi gamta, augmenija?

Gamtą mylime, mums joje gera. Parke svarbu viskas: augalai, medžiai, akmenys, žemė. Tai ir sudaro labirintus. Jaučiame vienovę su jais, viską kuriame iš vidaus, be jokio specialaus pasiruošimo ar žinių. Kai ateina laikas sodinti, kai pajaučiame širdimi, tai ir padarome. Kol nesubręsta momentas kokiam nors procesui, darbai nevyksta, neišeina jų atlikti.

Pavyzdžiui, akmenys surinkti iš įvai­riausių vietovių: vieni iš Telšių karjero, kiti pirkti iš ūkininkų, rasti gamtoje. Augalai irgi sodinti per ilgą laiką, esame tikri – gamtos poveikis yra neginčytinas ir neišmatuoja­mas. Tarkime, dekoratyviniai putinai auga penkių elementų labirinte. Pavasarį jame anksčiausiai pradeda džiuginti geltonais žiedais žydintys krūmeliai, vėliau kvapu keri įvairių rūšių alyvos, baltais ir rožiniais žiedais stebina japoniškieji bijūnai.

Birželį pražysta nuostabiųjų vytmečių krūmai, kurių kvapas užburia kiekvieną lankytoją, o praeidamas pro dekoratyvinių putinų žiedus, pasijunti lyg pasakoje. Ne­trukus džiugina ir kvapą gniaužia kvapnieji jazminai, šiek tiek vėliau abejingų nepa­lieka keletas rūšių gražuolių hortenzijų.

Be žiedų grožio ir kvapo, labirintą puošia įvairiaspalvių lapų krūmai, tujos ir pušelės. Pirmasis labirintas yra apsodintas daugia­metėmis gėlėmis, kurios keičia viena kitą žiedais nuo pavasario iki rudens. Yra augalų, kurių nė pavadinimų nežinome (juokiasi).

Skirtingais metų laikais labirinte žydi vis kiti augalai, todėl vietovės vaizdas ir atmosfera kinta.

Kiek parke svarbūs penki elementai: vanduo, žemė, oras, ugnis, metalas? Ar siekiate jų dermės?

Kadangi šie elementai egzistuoja tiek gamtoje, tiek mūsų kūne, jų specialiai rink­tis net nereikia, jie tiesiog yra. Krūmeliais apsodintas sveikatos labirintas yra ir pen­kių elementų labirintas, nes suformuotos penkios meditacinės aikštelės: keturios kampuose (rytuose, pietuose, vakaruose ir šiaurėje) ir centrinė.

Kaip jus pačius veikia parkas?

Mums čia gera, jaučiamės nuostabiai ir galime save realizuoti šimtu procentų ir tuo pasidalyti su visais lankytojais. Tai didelis džiaugsmas.

Kuriuo sezonu čia geriausia lankytis? Kaip parkas keičiasi skirtingais metų laikais?

Mes dirbame nuo kovo vidurio iki spalio 31 d. ir lankytis pas mus šiuo laikotarpiu visa­da gera. Pavasaris gražus savaip, nes viskas bunda ir džiugina, vasara pilna žiedų, kvapų ir gyvybės, o ruduo žavus rudenišku grožiu, geltonomis, rudomis, rusvomis spalvomis, savotiška ramybe, lėtesniu ritmu.

Ieškant privatumo, galima paklajoti ir slėpiningais takeliais.

Jeigu skaitytojai sumanytų tokį labirintą įsirengti kieme, nuo ko turėtų pradėti?

Prieš kuriant labirintą, reikia labai gerai išsiaiškinti, ar žmogus atlaikys plūstančią energiją, kad ir kokia ji būtų, nes tai yra energiniai labirintai ir jie buvo sugalvoti ne šiaip sau. Atvykti, pabūti ir pasivaikščioti labirintais yra viena, o turėti ir nuolat puo­selėti – kas kita. Nuo to ir reikėtų pradėti. O gyvenimas parodys pats.

Kiek patiems tenka čia darbuotis? Tikriausiai plušate negalvodami apie atostogas?

Dirbame 16 valandų per parą nuo pir­madienio iki sekmadienio. Bet šiuo metu jau randame laiko poilsiui ir atostogoms (šypsosi).

 

 

„Rasų“ korespondentė Aurelija UŠACKĖ

Jurgos ir Antano Jakimavičių nuotraukos

 

 

Žurnalo „Rasos“ archyvo informacija

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/05/04

Pieno krizė: Žemės ūkio ministerija paduota į teismą

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl norminio administracinio akto teisėtumo ištyrimo. Pareiškime konstatuojama, kad COVID-19 pandemija ir Rusijos pradėtas karas U...
2024/05/04

Valstybės pagalba žemės ūkiui ir žuvininkystei – dar pusmetį

Siekiama šalinti žemės ūkio ir žuvininkystės sektoriuose besitęsiančius rinkos sutrikimus Europos Komisija gegužės 2 d. priėmė Laikinosios valstybės pagalbos krizės ir pereinamojo laikotarpio sąlygomis sistemos pakeitimą, kuriais tam tikrų ...
2024/05/04

Didžiausias Baltijos šalių biodujų portfelis modernizuojamas į biometano jėgaines

Atsinaujinančios energetikos bendrovė „Green Genius“, veikianti aštuoniose Europos rinkose, pertvarko Lietuvoje turimą biodujų jėgainių portfelį, pritaikydama jį biometano gamybai. Tai yra didžiausias Baltijos šalyse biod...
2024/05/03

Premjerė sako turinti alternatyvas LSMU, jeigu šis perleistų sklypą „Rheinmetall“

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė yra parengusi alternatyvas Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU), jeigu šis sutiktų perleisti savo valdomus valstybinės žemės sklypus Radviliškio rajone, kad čia galėtų į...
2024/05/03

Pieno gamintojai užtrenkė Žemės ūkio rūmų duris

Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacija (LVPŪA) nuo gegužės 1 d. nebėra Žemės ūkių rūmų (ŽŪR) narė. Ji, priešingai nei kitos Rūmus palikusios organizacijos, neketina papildyti nuo 2017 m. gyvuojančios Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) gretų.
2024/05/03

Sąmoningas vartojimas: kas moterims trukdo rinktis tvarią madą?

Kaip dažnai, kiek vienetų, kokios kokybės ir už kokią kainą perkate drabužius? Ką darote su savo apranga, kai drabužiai suplyšta, nusibosta ar tiesiog norisi atlaisvinti vietą spintoje naujiems pirkiniams? Kaip dažnai susimąstote, kokį pove...
2024/05/03

Už kontrabandą – solidžios baudos bei 225 tūkst. eurų žalos valstybei atlyginimas

Daugiau kaip 100 tūkst. pakelių cigarečių iš Baltarusijos į Lietuvą kontrabanda įvežę asmenys išgirdo teismo nuosprendį. Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, tris Lietuvos Respublikos piliečius bei vieną Bal...
2024/05/03

Neapibrėžtumas išlieka nuolatinis ūkininkavimo bruožas

Ūkininkus spaudžia ne nuo jų valios priklausantys veiksniai, tokie kaip klimato ir geopolitinės krizės. Tai turi įtakos našumui, prekybai, vartojimo paklausai, kainoms ir galiausiai ūkininkų pajamoms. Nuo pernai rudens, nepaisant tam tikro ...
2024/05/03

Panevėžio vyskupijos net keturi kunigai turi papildomas pareigas: paskirti dirbti kapelionais

Panevėžys (JP.lt). Keturi Panevėžio vyskupijos kunigai – Virginijus Veilentas, Gediminas Jankūnas, Pavel‘as Andžejevski‘s ir Kęstutis Palepšys – be savo pagrindinių pareigų, turi kitas, bet labai svarbias pareigas. K...