Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti, o šerti kiaules šių metu derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų, Ruošiant pašarą kiaulėms, jis turi būti termiškai apdorojamas (nuplikomas karštu vandeniu). Šėrimui nenaudoti šviežios žolės ar kitų žaliųjų augalų, prieš tai jų termiškai neapdorojus. Kiaulių pakratams nenaudoti šviežio derliaus šiaudų, jų neišlaikius bent 90 dienų.
AKM gali būti pernešamas ant avalynės, drabužių, užterštų įrankių ar transporto priemonės paviršių, todėl sugrįžus iš miško, lauko būtina persirengti, persiauti, o drabužius išskalbti ir tik laikantis visų biologinio saugumo priemonių eiti į kiaulių laikymo vietą.
Šiemet stebimas AKM protrūkių didėjimas šernuose, o židiniai jau nustatyti ir trijuose Lietuvos kiaulių ūkiuose: Klaipėdos, Raseinių ir Rokiškio rajonuose. Rajonai, kuriuose ypač gausiai randama AKM užsikrėtusių šernų: Šilalė, Šilutė, Klaipėda, Plungė, Kretinga, Telšiai, Šiauliai, Raseiniai, Biržai. Šiuose regionuose ūkininkaujantys turi išlikti ypač budrūs.
Vis tik VMVT specialistai primena, kad ne tik rizikingiausių rajonų kiaulių laikytojai turi laikytis biologinio saugumo reikalavimų, tačiau tai yra privalu ir visiems kiaulių laikytojams Lietuvoje:
Įtarus AKM, būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją ir pranešti apie įtarimą VMVT.
VMVT informacija
Viršelyje asociatyvi 123rf nuotr.
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos