Kaip pažymėjo Europos Komisijos Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato atstovė dr. Karina Firkavičiūtė, kuriamas 20 mln. eurų vertės išmaniosios miškininkystės kompetencijų centras Lietuvoje yra didelis pasiekimas ir įvertinimas. „Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Lietuva kartu su partneriais įgyvendins „FOREST 4.0“ projektą. Kompetencijų centro įkūrimas įgalins universitetus išnaudoti visą turimą potencialą ir galimybes, kad būtų tikslingai panaudojami tyrimų rezultatai, kuriamos praktiškos inovacijos, pridėtinė vertė. Tai – tikrai reikšmingas įvykis Lietuvai ir puiki galimybė vystyti miškininkystės technologijas visoje Europoje“.
Tam pritarė ir kiti garbingi svečiai, dalyvavę projekto atidarymo renginyje: Vytauto Didžiojo universiteto, Linėjaus universiteto (Švedija) ir Kauno technologijos universiteto rektoriai ir prorektoriai, Europos Komisijos atstovai, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto bei Lietuvos Respublikos aplinkos viceministrai, Kauno miesto savivaldybės atstovai, Vekšės savivaldybės (Švedija) vicemerė ir daugelis kitų.
Projektą įgyvendins 6 partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, Linėjaus universitetas (Švedija), „Interior Cluster Sweden“, „AgriFood Lithuania“, „Art21“. Partnerystė tarp mokslo institucijų, klasterių ir verslo atstovų užtikrins, kad naujajame kompetencijų centre būtų vykdomi aukščiausio lygio moksliniai tyrimai, aktualūs verslo atstovams išbandant ir taikant naujas technologijas verslo modeliuose.
„Pagrindinis projekto tikslas – sukurti su miškais susijusių dirbtinio intelekto ir daiktų interneto technologijų kompetencijų centrą, kuris vystytų ir skatintų inovatyvius duomenimis pagrįstus sprendimus miškininkystės valdymui visoje vertės grandinėje – nuo miškų išteklių valdymo iki galutinių produktų. Ši nauja organizacija sieks suburti suinteresuotas šalis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – renginyje kalbėjo projekto vadovas, Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Krilavičius.
Verslo atstovai taip pat vertino atsiveriančias galimybes – išmaniosios miškininkystės technologijos dar mažai išnaudotos. Naujoviškos duomenų rinkimo ir apdorojimo programos kuria milžinišką potencialą plėtoti inovatyvią, mišku grįstą ir tvarią bioekonomiką.
Projekto biudžetas siekia beveik 20 mln. eurų (9,9 mln. eurų finansuoja Europos Komisija ir tiek pat skiriama iš Lietuvos). Projekto trukmė – 6 metai.
„AgriFood Lithuania“ informacija
Organizatorių nuotraukose - renginio akimirkos, svečiai ir dalyviai
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos