Columbus +1,9 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 19 Grd 2024
Columbus +1,9 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 19 Grd 2024

Lietuvos agroparlamentas kviečia į forumą

2023/10/23


Lietuvos agroparlamento (LAP) steigėjai, ruošdamiesi pirmajam organizacijos Kongresui, rengia sektoriaus ir jam artimų ekonomikos šakų atstovų forumą. Jame agrarininkai, žemės ūkį aptarnaujančių bendrovių, mokslo, žuvininkystės, finansų, miškų, perdirbimo pramonės įmonių ir asocijuotų struktūrų atstovai diskutuos žemės ūkio, kaimo ir regionų politikos aktualiausiais klausimais, keisis nuomonėmis dėl platų sektorių apjungiančios ir atstovaujančios asociacijos veiklos svarbiausių uždavinių bei priims Komunikatą dėl padėties sektoriuje ir aplink jį. Forumas taip pat  numatys pirmojo LAP kongreso darbo gaires. Lietuvos agroparlamento Kongresas planuojamas 2024 metų vasario 23 dieną. Juridinių asmenų registre registruota ir patentuotu vardu veikianti organizacija Kongrese išsirinks valdymo organus, pasitvirtinus veiksmų planą artimiausiam laikotarpiui ir pradės veiklą siekdama deramai atlikti savo misiją visuomenėje.

LAP forumas vyks Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) centrinių rūmų Iškilmių salėje 2023 metų lapkričio 17 d. Renginio pradžia 11 val., trukmė 3 val. Registracija renginio vietoje ir išankstinė el. paštu lus@lus.lt

Į forumą kviečiami visi suinteresuoti ūkiškos visuomenės pažanga, gamybos, kaip valstybės pagrindo, vystymu, tvarios ekonomikos perspektyva, kūrybiškos Lietuvos ateitimi. Forumas bus atviros ir kuriančios visuomenės diskusijų platforma, nes LAP durys yra atvertos visoms progresyvioms, ekonomiką skatinančioms idėjoms bei jas generuojančioms diskusijoms. Lietuvos agroparlamento veiklos principas – demokratija.

LAP įstatai organizacijos svarbiausiais tikslais iškelia:

„2.1. LAP pagrindiniai veiklos tikslai yra atstovauti Lietuvos agrosektoriui, kaip vienam ir nedalomam, šalies  valdžios bei valdymo institucijose ir tarptautinėse organizacijose; ginti šio sektoriaus viešąjį interesą; moderuoti LAP narių veiklą, derinti jų tarpusavio interesus bendriems sektoriaus tikslams siekti; koordinuoti narių veiklą kovojant prieš sektoriaus diskriminavimą, engimą ir bandymus valstybei pasinaudoti juo bei jo resursais, nesant aiškaus viešojo intereso agrosektoriaus resursus skirti kitiems sektoriams; mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo, tarp jų gyventojų vidutinių pajamų; siekti, kad visuomenė būtų pilnai aprūpinta įperkamu, saugiu maistu ir kita iš žemės ūkio bei iš akvakultūros žaliavų pagaminta produkcija; rūpintis, kad agropolitika teigiamai veiktų sektorių, skatintų gamybą ir produktų eksportą;  siekti kad gamyba būtų maksimaliai draugiška aplinkai, tačiau stebėti kad pertekliniai biurokratiniai  reikalavimai nežlugdytų verslo ir neblogintų gyvenimo kokybės, neišbrangintų maisto produktų Lietuvos gyventojams; siekti regionų plėtrai reikalingo šalies biudžetinio finansavimo, kuris padėtų kurti patrauklias sąlygas gyventi kaime bei ten vystyti verslą, o taip pat tenkinti kitus viešuosius ūkiškos visuomenės interesus. Skatinti žemės ūkio ir su juo susijusius bei kaimo vietovėje vystomus verslus. Akseleruoti žemės ūkio mokslo ir konsultavimo pažangą, jų ir agroverslo integraciją, kurti agroverslui ir kitiems verslams kaime palankią infrastruktūrinę aplinką. Pagrindinis agroparlamento veiklos tikslas – agropolitikos ir agroekonomikos dermė, tarnaujanti visai visuomenei, viešajam interesui.“

Lietuvos agroparlamentas, kaip organizacija, savo įstatuose ne tik aiškiai apsibrėžia savo uždavinius, bet ir apibūdina kokie juridiniai asmenys gali jungtis į LAP:

„1.4. LAP yra savarankiškas ir nepriklausomas nuo valdžios organų, institucijų ir politinių partijų, turintis ūkinį, finansinį, organizacinį ir teisinį savarankiškumą. LAP savanoriškumo principu apjungia privačius ir viešuosius juridinius asmenis į asocijuotą struktūrą, atstovaujančią visam šalies agrosektoriui: žemės ūkio, miškų ūkio, jų aptarnavimo, agroverslo, perdirbimo pramonės, akvakultūros ir žuvų produktų perdirbimo, miškininkystės ir medienos pramonės, kreditavimo, maisto produktų realizavimo, prekybos, konsultavimo ir mokslo, švietimo ir žiniasklaidos institucijas, jų asociacijas, draugijas, viešąsias įstaigas, sąjungas, fondus, bendrijas, unijas, kooperatyvus, įmones, bendroves.“ 

 

LAP informacija

Titulinėje nuotr. – LAP steigėjai „Ūkininko patarėjo" leidinių vyriausiasis redaktorius Vytenis Neverdauskas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos viceprezidentas Petras Puskunigis.

Dalintis