Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023

Lietuvos ristūnai žirgai rengiasi dalyvauti 2023 metų Baltijos taurės lenktynėse

2023/10/18


Tradicinėse Baltijos taurės ristūnų žirgų lenktynėse šiais metais dalyvaus 9 Lietuvos duetai, iš jų 3 rungsis dėl Baltijos taurės. Lenktynės vyks spalio 21 d. Tuulos hipodrome Estijoje nuo 13 val. ir bus transliuojamos tiesiogiai.

Pasak Respublikinė lenktyninių žirgų lygos (RLŽL) direktorės Joanos Kėrytės, tradiciškai aštri kova visose Baltijos taurės lenktynių grupėse vyksta tarp Lietuvos ir Estijos dalyvių, abiem šalims priklauso maždaug tiek pat laimėjimų. Išbandyti savo ristūnus ir dalyvauti ne pagrindiniame lenktynių važiavime atvyksta ir kitų Baltijos regiono šalių, dažniausiai Suomijos ir Švedijos, atstovai.

„Siekiame rodyti Lietuvos ristūnus žirgus, jų pajėgumą varžantis su kitų šalių žirgais ir taip garsinti šalies ir mūsų ristūnų veisėjų vardą. Baltijos taurė yra viena iš galimybių būti pastebėtiems ir įvertintiems tarptautiniu mastu. Tai padeda pamatyti tiek individualias, tiek visos profesionalių vadeliotojų ir veisėjų bendruomenės pastangas, pasidžiaugti, kad ši sporto šaka egzistuoja ir kad esame pajėgūs žengti dar toliau – kad apie mus sužinotų daugiau šalių“, –  sako J. Kėrytė.

Dėl Baltijos taurės tradiciškai rungsis suaugę Estijos, Latvijos ir Lietuvos A reitingo ristūnai žirgai. Bus surengti du važiavimai įveikti 1640 m ir 2140 m distancijas. Lietuvai šiais metais atstovaus trys duetai: 19 kartų pirmos vietos laimėtojas Panther Face (geriausias laikas – 1 min. 10,6 sek., savininkas UAB „Faktus“), vadeliojamas Ernesto Juškausko, 8 kartus pirmos vietos laimėtoja Sorana (1 min. 15,44 sek.) ir šeimininkas Saulius Mikulevičius bei 6 kartus pirmos vietos nugalėtojas Maibah (1 min. 14,8 sek., savininkai Egidijus Gudonis, Virginijus ir Darius Vaidotai) ir Egidijus Gudonis.

Lietuvos duetai dalyvaus ir kituose važiavimuose. Trimečių žirgų grupėje pasirodys 3 kartus pirmą vietą laimėjęs Misteris (1 min. 18,03 sek., savininkė Eglė Lepeškienė) ir vadeliotojas Rytis Lepeška. Keturmečių žirgų grupėje pasirodys 2 duetai: 4 kartus pirmas finišavęs Brave Sensation (geriausias laikas – 1 min. 17 sek., savininkas Virginijus Vaidotas) ir Egidijus Gudonis bei 8 kartus pirmos vietos laimėtojas Lyderis (1 min. 18,28 sek.).

Suaugusių B reitingo važiavime lenktyniaus 9 kartus pirmos vietos laimėtojas Čirvas (geriausias laikas 1 min. 18,75 sek.) ir Gedvilė Vinslauskaitė, C reitingo važiavime – 3 kartus pirmos vietos laimėtojas Eck Boy (1 min. 17 sek.) ir Egidijus Gudonis, bei pirmos vietos dar siekiantis Chanas Čingis (1 min. 20,45 sek., savininkas ŽŪB „Žirgynas“) ir Gedvilė Vinslauskaitė.

Šių metų Baltijos taurės lenktynių prizinis fondas – 7000 eurų, iš jų Baltijos taurės fonde – 2000 eurų. Renginio partneriai – Estijos ristūnų asociacija (angl. Estonia Trotting Association), kuri šiais metais yra ir lenktynių šeimininkė, Latvijos veisėjai ir vadeliotojai bei Lietuvos Respublikinė lenktyninių žirgų lyga. Vyks lenktynių tiesioginė transliacija – daugiau informacijos www.ristunusportas.lt.

Kitais metais Baltijos taurės ristūnų žirgų lenktynes vyks Lietuvoje, jas rengs Respublikinė lenktyninių žirgų lyga.

Baltijos šalių ristūnų žirgų taurės lenktynės pradėtos rengti dar iki Estijos, Latvijos ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir be pertraukų vyksta nuo 1991 metų.

Respublikinė lenktyninių žirgų lyga įkurta 1999 m. ir yra vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri rūpinasi ristūnų žirgų veisimu (vykdo Lenktyninių ristūnų veislės žirgų veisimo programą) ir organizuoja šios žirgų veislės lenktynes. Lygos tikslas – sudaryti palankias sąlygas nariams prisistatyti ir populiarinti profesionalų ir mėgėjų ristūnų žirgų sportą, atstovauti ristūnų žirgų savininkams, treneriams ir vadeliotojams.

 

Partnerio turinys

RLŽL archyvo nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/09

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/09

Apdovanoti pavyzdingai tvarkantys ir prižiūrintys miškus

Gruodžio 8 d. vykusios konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“ metu paskelbti ir apdovanoti kasmetinio tradicinio konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ nugalėtojai. Ji...
2023/12/09

Liūdnas koplytėlių, koplytstulpių tuštėjimo metas

XIX a.–XX a. pradžia – kryždirbystės klestėjimo laikas, apie kurį daugiausia žinoma. Kryžiai ir koplytėlės, pilnos meniškų liaudies meistrų sukurtų šventųjų skulptūrų, atitiko lietuvio dvasinės raiškos būdą, esteti...
2023/12/09

Į ūkį traukia gausybė šeimų: šeimininkas siūlo ypatingą pramogą

Artėjančios šventos Kalėdos – stebuklingas laikas, kai norisi daugiau laiko skirti jaukumui, šeimai ir namams. Snieguotas ir šaltas gruodis kviečia parnešti į namus eglę ir skubėti su šeima ją puošti.
2023/12/09

Mėsos kukuliai per Kūčias ir kiti švedų kalėdinių tradicijų išskirtinumai

Nors kalėdinis laikotarpis džiugina įvairių tautybių žmones, gyvenantiems šiaurės šalyse jis dar ypatingesnis: šaltas ir tamsias žiemas norisi praskaidrinti šventišku spindesiu ir mielais ritualais. Lietuvių bend...
2023/12/09

Paraiškas teikę bendradarbiauti norintys smulkūs ūkio subjektai – pirmumo eilėje

Nuo spalio 2 d. iki lapkričio 13 d. šalies smulkieji ūkio subjektai teikė paraiškas dėl paramos tarpusavio bendradarbiavimui. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau sudarė ir šių paraiškų pirmumo eilę.
2023/12/09

Kretingos potvynio pamokos: ką prevenciškai gali padaryti savivaldybės ir patys gyventojai

Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, ...
2023/12/08

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/08

Pelkėse verda tikra pekla (II)

„Ūkininko patarėjas“ toliau plėtoja pelkininkystės temą, kurios pradžia buvo publikuota 2023 m. gruodžio 2 d. numeryje. Tęsiame žurnalistinį tyrimą, kurio esmė – sužinoti, kodėl Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšos kre...