Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Lietuvos ristūnai žirgai rengiasi dalyvauti 2023 metų Baltijos taurės lenktynėse

2023/10/18


Tradicinėse Baltijos taurės ristūnų žirgų lenktynėse šiais metais dalyvaus 9 Lietuvos duetai, iš jų 3 rungsis dėl Baltijos taurės. Lenktynės vyks spalio 21 d. Tuulos hipodrome Estijoje nuo 13 val. ir bus transliuojamos tiesiogiai.

Pasak Respublikinė lenktyninių žirgų lygos (RLŽL) direktorės Joanos Kėrytės, tradiciškai aštri kova visose Baltijos taurės lenktynių grupėse vyksta tarp Lietuvos ir Estijos dalyvių, abiem šalims priklauso maždaug tiek pat laimėjimų. Išbandyti savo ristūnus ir dalyvauti ne pagrindiniame lenktynių važiavime atvyksta ir kitų Baltijos regiono šalių, dažniausiai Suomijos ir Švedijos, atstovai.

„Siekiame rodyti Lietuvos ristūnus žirgus, jų pajėgumą varžantis su kitų šalių žirgais ir taip garsinti šalies ir mūsų ristūnų veisėjų vardą. Baltijos taurė yra viena iš galimybių būti pastebėtiems ir įvertintiems tarptautiniu mastu. Tai padeda pamatyti tiek individualias, tiek visos profesionalių vadeliotojų ir veisėjų bendruomenės pastangas, pasidžiaugti, kad ši sporto šaka egzistuoja ir kad esame pajėgūs žengti dar toliau – kad apie mus sužinotų daugiau šalių“, –  sako J. Kėrytė.

Dėl Baltijos taurės tradiciškai rungsis suaugę Estijos, Latvijos ir Lietuvos A reitingo ristūnai žirgai. Bus surengti du važiavimai įveikti 1640 m ir 2140 m distancijas. Lietuvai šiais metais atstovaus trys duetai: 19 kartų pirmos vietos laimėtojas Panther Face (geriausias laikas – 1 min. 10,6 sek., savininkas UAB „Faktus“), vadeliojamas Ernesto Juškausko, 8 kartus pirmos vietos laimėtoja Sorana (1 min. 15,44 sek.) ir šeimininkas Saulius Mikulevičius bei 6 kartus pirmos vietos nugalėtojas Maibah (1 min. 14,8 sek., savininkai Egidijus Gudonis, Virginijus ir Darius Vaidotai) ir Egidijus Gudonis.

Lietuvos duetai dalyvaus ir kituose važiavimuose. Trimečių žirgų grupėje pasirodys 3 kartus pirmą vietą laimėjęs Misteris (1 min. 18,03 sek., savininkė Eglė Lepeškienė) ir vadeliotojas Rytis Lepeška. Keturmečių žirgų grupėje pasirodys 2 duetai: 4 kartus pirmas finišavęs Brave Sensation (geriausias laikas – 1 min. 17 sek., savininkas Virginijus Vaidotas) ir Egidijus Gudonis bei 8 kartus pirmos vietos laimėtojas Lyderis (1 min. 18,28 sek.).

Suaugusių B reitingo važiavime lenktyniaus 9 kartus pirmos vietos laimėtojas Čirvas (geriausias laikas 1 min. 18,75 sek.) ir Gedvilė Vinslauskaitė, C reitingo važiavime – 3 kartus pirmos vietos laimėtojas Eck Boy (1 min. 17 sek.) ir Egidijus Gudonis, bei pirmos vietos dar siekiantis Chanas Čingis (1 min. 20,45 sek., savininkas ŽŪB „Žirgynas“) ir Gedvilė Vinslauskaitė.

Šių metų Baltijos taurės lenktynių prizinis fondas – 7000 eurų, iš jų Baltijos taurės fonde – 2000 eurų. Renginio partneriai – Estijos ristūnų asociacija (angl. Estonia Trotting Association), kuri šiais metais yra ir lenktynių šeimininkė, Latvijos veisėjai ir vadeliotojai bei Lietuvos Respublikinė lenktyninių žirgų lyga. Vyks lenktynių tiesioginė transliacija – daugiau informacijos www.ristunusportas.lt.

Kitais metais Baltijos taurės ristūnų žirgų lenktynes vyks Lietuvoje, jas rengs Respublikinė lenktyninių žirgų lyga.

Baltijos šalių ristūnų žirgų taurės lenktynės pradėtos rengti dar iki Estijos, Latvijos ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir be pertraukų vyksta nuo 1991 metų.

Respublikinė lenktyninių žirgų lyga įkurta 1999 m. ir yra vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri rūpinasi ristūnų žirgų veisimu (vykdo Lenktyninių ristūnų veislės žirgų veisimo programą) ir organizuoja šios žirgų veislės lenktynes. Lygos tikslas – sudaryti palankias sąlygas nariams prisistatyti ir populiarinti profesionalų ir mėgėjų ristūnų žirgų sportą, atstovauti ristūnų žirgų savininkams, treneriams ir vadeliotojams.

 

Partnerio turinys

RLŽL archyvo nuotr.

Dalintis
Politika