Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

LSMU sklypas perduodamas „Rheinmetall“ gamyklos statybai, universitetui – kiti sklypai

2024/06/19


Atsižvelgusi į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tarybos sutikimą perduoti Kemėrų kaime, Baisogalos seniūnijoje, esantį žemės sklypą Vokietijos amunicijos gamyklos statybai, šiandien Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo vietoje minėto sklypo universitetui bus perleisti tame pačiame Radviliškio rajone esantys 6 sklypai. Universitetui perduodami sklypai pagal bendrą plotą, žemės ūkio naudmenų plotą ir našumo balą yra didesni. 

Nutarimu Valstybės institucijos įpareigotos sudaryti sąlygas universitetui nuimti šiuo metu universiteto valdomame sklype auginamų pasėlių derlių. Susidarius nuostoliams dėl šiuo metu valdomo sklypo sutarties nutraukimo ar veiklos perkėlimo į naujus perduodamus sklypus, nuostoliai būtų kompensuojami įstatymų nustatyta tvarka.

Investicinė sutartis dėl „Rheinmetall“ plėtros Lietuvoje pasirašyta birželio pradžioje. Parengiamųjų statybos darbų pradžia numatoma šių metų spalį.

Planuojama, kad investicijos į amunicijos gamyklą sieks daugiau kaip 180 mln. eurų ir bus sukurta daugiau kaip 150 darbo vietų. Gamykla per metus pagamins tūkstančius šaudmenų, kurių dalis bus skirta ir Lietuvos kariuomenės poreikiams. 

 

Vyriausybės kanceliarijos informacija

 Asociatyvi 123rf nuotr. 

Dalintis