Ashburn +5,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +5,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023


BNS

 

Lukšių pieninės bankrotas galutinai pripažintas neteisėtu

2023/11/09


Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas paskelbtas neteisėtai ir turi būti nutrauktas, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) lapkričio 7 dieną atsisakė priimti Lukšių pieninės skundą dėl Apeliacinio teismo nutarties, kuria bankrotas paskelbtas neteisėtu, ir procesą nutraukė.

„Atsakovės (Lukšių pieninės – BNS) kasacinį skundą turėjo būti atsisakyta priimti kaip paduotą dėl teismo nutarties, kuri pagal įstatymą negali būti kasacijos objektas. Šiai aplinkybei paaiškėjus bylos nagrinėjimo metu kasacinis procesas turi būti nutrauktas“, – skelbia galutinė ir neskundžiama nutartis.

Anot jos, apeliacinės instancijos teismo nutartis dėl bendrovių nemokumo bylos iškėlimo LAT yra neskundžiama.

LAT nutartimi taip pat panaikintas draudimas Lukšių pieninei vykdyti iki vasario 10-osios atsiradusias pinigines prievoles jos kreditoriams, taip pat draudimas kitiems asmenims išieškoti skolas iš bendrovės.

Bendrovės bankroto administratoriumi anksčiau paskirtas įmonės „Valnetas“ vadovas Gintaras Adomonis BNS ketvirtadienį sakė, kad LAT paskelbus nutartį jo darbas Lukšių pieninėje baigėsi, toliau ja rūpinsis paskirtas vadovas.

„Mano misija baigta. Atsiras direktorius, atiduodame viską, manau, viskas įvyks šiomis dienomis, o kas toliau – jau kitų žmonių sprendimai. Vadovą turbūt jau paskyrė, jau žino, aš šiaip jau esu informavęs, tai dabar tiesiog techniniai dalykai prasidės“, – BNS sakė G. Adomonis.

Su buvusiu Lukšių pieninės vadovu Genadijumi Butkumi ir ją kontroliuojančia įmone „Marijampolės pieno konservai“ BNS ketvirtadienį nepavyko susisiekti.

Bendrovės kreditoriai šiemet vasarį nusprendė inicijuoti bankrotą ne teismo tvarka ir paskyrė administratorių.

Įmonė „Karpis“, kuriai Lukšių pieninė skolinga 31 tūkst. eurų, nurodė, kad apie šį susirinkimą nebuvo informuota, todėl teismo paprašė panaikinti sprendimą. Tačiau Kauno apygardos teismas balandį „Karpio“ skundą atmetė, nes bendrovės balsai, anot teismo, nebūtų lėmę kitokio kreditorių sprendimo.

Lietuvos apeliacinis teismas birželį tenkino „Karpio“ skundą ir pripažino kreditorių sprendimą dėl bankroto negaliojančiu bei bankroto procedūrą nutraukė.

„Karpiui“ priklauso 90 proc. „Marijampolės pieno konservų“ akcijų.

Lukšių pieninėje šiuo metu, „Sodros“ duomenimis, dirba 164 darbuotojai. „Marijampolės pieno konservai“ valdo 100 proc. Lukšių pieninės akcijų.

Apie ketinimus įsigyti Lukšių pieninę anksčiau viešai skelbė didžiausias Baltijos šalyse pieno gamintojų kooperatyvas „Pienas LT“, jo valdybos vadovas Tomas Raudonius birželį BNS sakė, kad sprendimas dėl įsigijimo nepriimtas dėl nesibaigusios bankroto procedūros.

Kooperatyvo vadovas Audrius Skučas BNS ketvirtadienį teigė, kad Lukšių pieninės įsigijimas kooperatyvą domina ir kai tik atsiras tokia galimybė, ji bus svarstoma.

„Lukšių pieninės įsigijimo galimybė mums vis dar yra įdomi ir kai tik turėsime žinių apie tokią galimybę, šį klausimą svarstysime“, – BNS sakė A. Skučas.

 

Autorius Valdas Pryšmantas / BNS

ŪP redakcijos archyvo nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/04

Pelkėse verda tikra pekla (I)

Lietuvių tautosakoje pelkė apibūdinama kaip klampi vieta su stovinčiu vandeniu, kurioje knibždėte knibžda įvairiausių mistinių padarų. Todėl ji savo paslaptingumu nuo seno baidė ir domino žmones. Ši vieta ir dabar nepraranda susidomėjimo, n...
2023/12/04

Dauguma „Sodros“ išmokų pasieks gavėjus prieš šventes

„Sodra“ ketina iki Kalėdų išmokėti visas pensijas bei kitas periodines išmokas. Kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus po dvi išmokas.
2023/12/04

Paaiškėjo dviejų žemdirbiškų konkursų nugalėtojai

Pirmąją žiemos dieną Kėdainių krašto žemdirbiai rinkosi į Krakes. Čia kultūros centre paskelbti konkursų „Metų ūkis“ ir „Metų žemdirbys“ nugalėtojai.
2023/12/04

Dekoratyvus, veržlus, skanus – kas?

Nedaug rastume augalų, tinkamų tiek želdynams, tiek gyvatvorėms, tiek nepageidaujamiems vabzdžiams atbaidyti, ir gydomųjų savybių turinčiomis uogomis. Jeigu užsimintume, kad iš jo pagaminta burtų lazdelė buvo pati galingiausia Hogvartse, ti...
2023/12/04

Svarbu tinkamai vykdyti įsipareigojimus – nekurti dirbtinių sąlygų gauti paramą

Siekiantys gauti paramą investiciniams projektams pareiškėjai turi užtikrinti, kad dirbtinai nekurs sąlygų gauti paramą. Svarbu žinoti, kad, jei skiriama parama, paramos gavėjai įpareigojami šios nuostatos laikytis visą projekto įgyv...
2023/12/04

Pradėta platinti nauja Vyriausybės taupymo lakštų emisija

Šiandien pradėta platinti nauja vienerių metų trukmės Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) emisija, už kurią bus mokama 3,8 proc. metinių palūkanų. Taupymo lakštų emisija bus platinama gruodžio 4–18 d., o išperkama 20...
2023/12/04

Vyndarystės verslas: labiausiai norimas – rabarbarų vynas

Pakruojo rajone Klovainiuose gyvenantis Dainius Jurgaitis su gyvenimo drauge ir verslo partnere Aušra Šimkute prieš keletą metų kaime nusprendė auginti avietes, vėliau – iš uogų virti uogienes, džemus, dar vėliau ...
2023/12/04

Pagailo šaltyje paliktų jautukų

Plungė („Žemaitis“). Vos iškritus pirmajam sniegui ir paspaudus šaltukui, visi skubame kuo šilčiau apsirengti ir užtikrinti palankias gyvenimo sąlygas savo augintiniams. Deja, bet yra ir tokių, kurie į pastarąjį re...
2023/12/04

Apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai

Metų sandūroje Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros surengtoje metinėje konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai &sca...