Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

„Lytagroje“ – tarptautinė JCB konferencija

2022/07/11


Bernatonių kaime (Kauno r.) įsikūrusioje žemės ūkio bendrovėje „Lytagra“ visą praėjusią savaitę vyko pasaulyje garsios, Ročesteryje (Didžioji Britanija) veikiančios mašinų gamyklos JCB specialistų ir jos Rytų Europos šalių atstovybių vadybininkų mokymai realiomis darbo sąlygomis. Savaitgalį juos vainikavo naujausios JCB technikos pristatymas žiniasklaidai ir Lietuvos agrosektoriaus dalyviams – ūkininkams, kooperatyvų ir bendrovių vadovams.

krautuvas, lytagra Krautuvas „Lytagros“ kieme.

„Lytagroje“ mokė ir mokėsi

„Tarptautinė konferencija „Lytagros“ bendrovėje – tai didžiulis įvertinimas ne tik mums, renginio šeimininkams, bet ir visam Lietuvos žemės ūkio sektoriui, – „Ūkininko patarėjui“ sakė AB „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas, – seminaruose, diskusijose ir praktiniuose užsiėmimuose dalyvavo apie du šimtus atstovų iš Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos. Pagrindinė konferencijos idėja – atsiliepti į žemdirbių lūkesčius, tobulinti žemės ūkiui skirtas mašinas, įvertinti žaliojo kurso ir maisto programos reikalavimus technikos gamintojams.“

lytagra, krautuvas Tarptautiniam JCB technikos pristatymui ir konferencijai vadovavo AB „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas.

R. Norvilo teigimu, bendrovė atstovauja pasaulyje žinomiems žemės ūkio technikos gamintojams – „NewHolland“, „Krone“, „Amazone“, „Fliegl“, „Lely“. Su JCB „Lytagra“ bendradarbiauja (ir yra oficialus atstovas) jau 15 metų.

„Konkursą rengti tarptautinę konferenciją laimėjo lietuvių bendrovė „Lytagra“ dėl savo verslo universalumo, ilgametės patirties, inovacijų diegimo, bendradarbiavimo su mokslininkais ir ūkininkais, – kalbėjo JCB Lenkijos ir Baltijos šalių regiono atstovas Piotras Michalczakas. – Daugeliui mūsų, susirinkusių iš įvairių šalių, turinčių skirtingas patirtis, „Lytagra“ yra pavyzdys, kaip gyvulininkystės verslą vystyti priemiestinėje vietovėje, pasitelkiant pažangiausias technologijas ir inovatyvias žemės ūkio mašinas. Būtent tai ir lėmė konferencijos organizatorių pasirinkimą.“

Technika visiems ūkio darbams

ukininkas, parama, lytagra, krautuvas Už krautuvo vairo – Kretingos r. ūkininkas Marius Eglynas.

„Britų prekės ženklas JCB pasaulyje žinomas kaip priklausantis patvariausio krautuvo ir greičiausio traktoriaus gamintojui, – teigė Birštono savivaldybės ūkininkas Jonas Gradeckas, jau penkerius metus savo 500 ha augalininkystės ūkyje dirbantis su JCB „Fastrac“ traktoriumi. – Kai pirmąkart įsėdau į JCB traktorių važiuoti, vos nepadariau avarijos: mašinos greitis – 70 km/val. Pradžioje buvo sunku tuo patikėti. Dirbant laukuose visi keturi valdomi ratai apsisukinėjant sutaupo daug laiko, prie JCB traktoriaus lengvai montuojami, suderinami išmaniai valdomi kultivatoriai, sėjamosios, purkštuvai. Tai traktorius visiems ūkio darbams.“

„Mano pieno ūkyje dirba du JCB krautuvai, bet dar vienas būtų neprošal, – sakė kretingiškis ūkininkas Marius Eglynas, – esant galimybei būtina investuoti į našias ir pridėtinę vertę kuriančias mašinas.“ Bernatoniuose, specialiai parengtoje „Lytagros“ ūkio aikštelėje, M. Eglynas išbandė ne vieną skirtingų modelių JCB krautuvą – ir darbui fermoje, ir ruošiant pašarus laukuose.

JCB krautuvas – „Formulės 1“ trasoje 

„Su teleskopiniais JCB krautuvais užimame apie 30 proc. šalies tokio pobūdžio mašinų rinkos, – pabrėžė „Lytagra“ vadovas R. Norvilas. – „Fastrac“ traktoriai, be savo 70 km/val. greičio galimybės, turi aibę kitų privalumų – unikali jų stabdžių sistema, visų keturių ratų vairavimo funkcija. CVT transmisija su autopiloto funkcijomis užtikrina optimalų galios naudojimą ir idealų greitį. Lietuvos ūkiuose dirba nemažai JCB traktorių, pirktų tiesiai iš gamyklos atstovo ir įsigytų jau naudotų iš Skandinavijos, Vakarų Europos šalių ūkininkų. Susidomėjimas JCB žemės ūkio mašinomis auga. Teko matyti, kaip „Formulės 1“ pilotas vokietis Sebastianas Vettelis Australijos Grand Prix varžybų trasoje važiavo su JCB 532–70 Agri teleskopiniu krautuvu.“

AB „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas daug bendravo su konferencijos dalyviais.

Greičiausias traktorius 

„Didžiosios Britanijos gamintojo naujos JCB „Fastrac“ ratinių traktorių 4000 ir 8000 serijų versijos, kurių galia nuo 167 AG iki 335 AG, atnešė paslaptingą frazę „iCon“, – pasakojo AB „Lytagra“ JCB produktų vadybininkas Marius Petrelis, – taip vadinasi naujai sukurta jutiklinio ekrano konsolė, sumontuota ant porankio. Gamintojai pritaikė mašinas individualiems operatoriaus poreikiams, integravo elektronines technologijas, tokias kaip „Isobus“ ir GPS navigaciją, iš naujo apibrėžė aukštą operatoriaus valdymo ir vairavimo komforto lygį, kurį siūlo „Fastrac“.“

Pasak M. Petrelio, naujųjų „Fastrac iCon“ modelių esmė – nauja elektroninė platforma, leidžianti pilnai integruoti įvairias modernias aukštųjų technologijų funkcijas kaip standartinę arba papildomą įrangą. Būdingas pakeitimų elementas yra nauja „iCon“ konsolė, sumontuota ant sėdynės porankio, ir 12 colių spalvotas jutiklinis ekranas, kurį galima pastatyti prieš valdiklius, kad būtų galima lengvai peržiūrėti dominančius parametrus, arba perkelti į šoną, kad būtų kuo geriau matomas.

Konsolėje yra nauja pagrindinė vairasvirtė. Hidraulines funkcijas galima laisvai priskirti penkiems pagrindiniams vairasvirtės mygtukams, taip pat papildomai keturių krypčių vairasvirtei su keturiais mygtukais ir selektoriumi su LED foniniu apšvietimu. JCB traktoriai turi naują visiškai automatinę oro kondicionavimo sistemą su saulės apkrovos jutikliu ir kabinos aplinkos temperatūros stebėjimu.

JCB „Fastrac“ 4000 seriją reprezentuoja modeliai: 4160 „iCon Stage V“ su 167 AG vardine variklio galia, 4190 „iCon Stage V“ su 189 AG, 4220 „iCon Stage V“ su 217 AG. O 8000 serijai atstovauja modeliai: 8290 „iCon Stage V“ – su vardine variklio galia 280 AG, 8330 „iCon Stage V“ – su 335 AG.

JCB KONFERENCIJA, lytagra, krautuvas, zemes ukio technika JCB konferencijos dalyvių nuotrauka atminčiai.

Krautuvai – ekonomiški ir efektyvūs

Bernatoniuose, „Lytagros“ bendrovės teritorijoje, buvo veikloje demonstruojami ne tik „Fastrac“ traktoriai, bet ir plati JCB krautuvų gama.

Pavyzdžiui, JCB 542–70 Agri Pro teleskopinis krautuvas tapo dar galingesnis. Nuo šiol pavyzdinis britų kompanijos gaminys šiame segmente turi didesnę galią iki 173 AG, 690 Nm sukimo momentą ir precedento neturintį 50 km/val. greitį. Papildomi privalumai – padidintas debitas hidraulinėje sistemoje iki 160 l/min., taip pat patobulinta dviejų kontūrų stabdžių sistema. Visa tai skirta didesniam darbo efektyvumui, komfortui ir saugumui užtikrinti.

Pakeitimai taip pat apėmė ir frontalinius krautuvus. Pristatytas naujasis 457s ratinis krautuvas. Tai itin efektyvus modelis, jis užtikrina iki 282 AG galią, kuri, esant daugiau nei 20 t svoriui, užtikrina 14 AG/t galios ir svorio santykį.

lytagra JCB krautuvų pristatymas.

Taip pat nereikėtų pamiršti ir ekonomiškumo – kaip esamas JCB 435S (17AG/t santykis), taip ir JCB 457s modelis gali keisti darbo režimus, tarp ekonomiško, kurio galia ribojama iki 224 AG, ir dinaminio režimo su minėta galia net 282 AG.

Naujasis JCB WLS 403 Agri frontalinis krautuvas yra vienas populiariausių modelių, pagamintas remiantis 45 metų britų kompanijos patirtimi.

Antroji mašina – JCB 542–70 Agri Xtra teleskopinis krautuvas su „CommandPlus“ kabina ir nauju savos konstrukcijos varikliu. Krautuvo galia – 150 AG, keliamoji galia – 4,2 t, kėlimo aukštis – 7 m.

Demonstruojant JCB krautuvus, buvo akcentuota specialiai šioms žemės ūkio mašinoms sukurta ir JCB patentuota pirmoji ir vienintelė pasaulyje transmisija – hidrostatinė ir „Powershift“ pavaros. Pirmoji užtikrina tikslų greičio reguliavimą ir bepakopį darbinį greitį iki 19 km/val., reguliuojamą akceleratoriaus pedalu. Kai važiuojant lauku ar keliu teleskopinio krautuvo greitis viršija 19 km/val., „DualTech“ VT automatiškai persijungia į „Powershift“ sistemą, sklandžiai perjungiant 2, 3 ir 4 pavaras iki 40 km/val. greičio.

„Pagrindiniai naujųjų JCB krautuvų privalumai – komfortiškiausia kabina, didžiausias mašinų produktyvumas, degalų naudojimo efektyvumas, geriausia struktūra (tvirta strėlės konstrukcija, integruota apsauga), našumo palaikymas, kuriama pridėtinė vertė ir aukšta likutinė vertė“, – pristatydamas įvairių modelių krautuvus kalbėjo „Lytagros“ vadybininkas M. Petrelis.  

lytagra Elektrinio JCB krautuvo variklis kraunamas iš išorinės baterijos.

Elektrinis krautuvas įkraunamas ir laukuose 

„Lytagroje“ vykusio tarptautinio renginio dalyvius nustebino britų gamyklos naujovė – elektrinis krautuvas JCB 525–60E.

„Išmetamųjų teršalų neturinti technika yra ateitis, o ne alternatyva, – sakė JCB regiono vadovas P. Michalczakas, – baigiantis pavasariui parodoje Lenkijoje pirmąkart pristatytas elektrinis teleskopinis krautuvas JCB 525–60E jau rado pirkėjų, kuriems rūpi tylus ir be emisijų darbas.“ Pasak P. Michalczako, elektrinį JCB krautuvą varo du varikliai, iš kurių vienas – 17 kW galios – yra atsakingas už pavarą, o kitas – 22 kW – varo pavarų hidraulinį siurblį, kurio galia 80 l/min. Maksimalus 6 m kėlimo aukštis ir 2,5 t krautuvo keliamoji galia nesiskiria nuo dyzelinio atitikmens. Krautuve JCB 525–60E yra 24 kWh baterijos, kurias galima įkrauti integruotu įkrovikliu iš 230 V lizdo per 8 val. Taip pat yra greitasis įkroviklis – įkrovimo laikas iki 100 proc. gali trukti iki 1 val.

„Tyliai dirbantis elektrinis teleskopinis krautuvas idealiai tinka priemiestiniuose gyvulininkystės ūkiuose, taip pat dirbant naktį, triukšmui jautriose vietose, – kalbėjo AB „Lytagra“ vadovas R. Norvilas, – naująjį elektrinį teleskopinį krautuvą jau galima užsisakyti.“

„Lytagroje“ vykusiame tarptautiniame renginyje daug kalbėta apie Europos Sąjungoje akcentuojamą žaliąjį kursą, žemės ūkio veiklos tvarumą ir optimizavimą, JCB technikos kūrėjų ir gamintojų įnašą. „Lytagra“ ūkyje (Bernatoniuose, Kauno r.) rengiami į ateitį orientuoti verslo projektai, pasitelkiant pažangiausius žemės ūkio technikos gamintojų sprendimus. AB „Lytagra“ komercijos direktorius R. Norvilas mintyse nešioja dar vieną idėją – rengti edukacijas vaikams ir jaunimui gyvulininkystės ūkyje, populiarinti žemės ūkį kaip maisto gamintoją, kaimo tradicijų puoselėtoją. Apie tai plačiai diskutuota baigiamajame tarptautinės JCB konferencijos renginyje, vykusiame Raudondvario dvare – su kava ir desertais.

 

 

Autoriaus nuotraukos

2022.07.11

ŪP korespondentas Justinas ADOMAITIS

Susijusios temos - skaitykite: Lytagra, JCB, Lytagros žemės ūkio bendrovė, Rimas Norvilas

150/7

 
Dalintis

2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...
2023/02/03

Įtrauktieji į pensijų kaupimą turi dar penkis mėnesius apsispręsti. Ką svarbu žinoti?

Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą...