Ashburn -1,1 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023
Ashburn -1,1 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023

M. Francini: „EIB prioritetai sutampa su nacionaliniais prioritetais“

2023/08/17


Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Europos investicijų bankas (EIB) bendradarbiaudamas su viešuoju ir privačiu sektoriais į šalies ekonomiką investavo apie 4,3 milijardo eurų. Prieš trejus metus EIB Vilniuje atidarė Baltijos šalių atstovybę ir toliau skatina tvarų Lietuvos ekonomikos augimą investuodamas į inovacijas, atsinaujinančią energiją, infrastruktūrą. Apie tai, kokią patirtį EIB grupė sukaupė dirbdama su kitais nacionaliniais plėtros fondais ir bankais Europoje ir kas lemia finansų institucijos sėkmę, pasakojo EIB atstovybės Baltijos šalyse vadovas Marco Francini.

EIB visuomet glaudžiai bendradarbiavo su INVEGA, VIPA ir VIVA. Šios trys valstybės finansų įstaigos kartu su Žemės ūkio paskolų garantijų fondu jau yra sujungtos į vieną konsoliduotą nacionalinę plėtros įstaigą. Kokia yra Jūsų nuomonė apie sprendimą konsoliduoti šias įmones?

Per pastaruosius metus EIB grupė tikrai sėkmingai bendradarbiavo su INVEGA, VIPA ir VIVA. Manome, kad sujungimas sukurs stipresnę ir didesnę instituciją, turinčią daugiau išteklių skatinti privatų ir viešąjį sektorius Lietuvoje.

Kokią vertę įmonių konsolidacija sukurs Lietuvos verslui ir ekonomikai? Kokias naudas pajaus klientai – smulkios, vidutinės ir stambios įmonės, vietos gamintojai, startuoliai, viešasis ir žemės ūkio sektoriai?

Įmonių sujungimas sukurs mažiausiai tris naudas. Visų pirma, visos žinios ir kompetencijos, kurios buvo sukauptos skirtingose organizacijose, bus sutelktos vienoje vietoje ir naudojamos efektyviau. Antra, bus kuriami į klientų poreikius orientuoti finansiniai produktai. Trečia, naujojoje nacionalinėje plėtros įstaigoje bus įdiegtas vieno langelio principas. Klientai, ieškantys finansavimo sprendimų skaitmenizacijos, žalinimo, verslo plėtros, žemės ūkio, gamybos, energetikos ar transporto projektams visas paslaugas galės patogiai gauti vienoje įstaigoje.

Kaip keisis nacionalinės plėtros įstaigos ir EIB santykiai po įmonių konsolidacijos?

Sujungtos keturios įmones į vieną sukurs tokio dydžio finansų įstaigą, su kuria EIB galės ne tik pratęsti, bet ir praplėsti savo bendradarbiavimo sritis. Kartu galėsime sukurti naujas finansavimo paslaugas ir dalintis sukaupta patirtimi. Tai bus puiki galimybė sukurti įvairesnių finansinių sprendimų Lietuvos ekonomikos skatinimui.

EIB glaudžiai bendradarbiauja su daugeliu Europoje veikiančių nacionalinių plėtros įstaigų ir bankų. Kokias gerąsias partnerystės praktikas sieksite sukurti bendradarbiaudami su Lietuvos nacionaline plėtros įstaiga?

Nacionalinės plėtros įstaigos ir bankai yra įprasti ir svarbūs EIB partneriai. Mes, būdami Europos banku, kartu su nacionalinėmis plėtros įstaigomis papildome šalių finansų rinkas. Mūsų bendradarbiavimas yra pagrįstas supratimu, kad EIB finansavimo prioritetai sutampa su nacionaliniais prioritetais. Mūsų investicijos nukreipiamas į ateities Europos prioritetus: infrastruktūros kūrimą, inovacijas, gamtos taršą mažinančius ir klimato kaitos iššūkius sprendžiančius projektus, konkurencingumo skatinimą.

Kokios bus pagrindinės EIB ir nacionalinės plėtros įstaigos strateginės partnerystės kryptys?

Šiandien manau, kad ateityje vystysime tris strategines partnerystės kryptis. Visų pirma, aktyviai dalinsimės savo žiniomis ir kompetencijomis finansuodami tokias svarbias sritis kaip klimato kaitos iššūkių sprendimai ir inovacijų finansavimas. Taip pat toliau siūlysime paskolas, teiksime garantijas finansuojant smulkias ir vidutinio dydžio įmones. Trečia, toliau kartu investuosime į ilgalaikius infrastruktūros projektus, tęsime tokias pasiteisinusias iniciatyvas kaip Baltijos inovacijų fondas.

Kuo, Jūsų nuomone, pasižymi sėkmingai veikianti nacionalinės plėtros įstaiga? Kaip turėtume vertinti tokios įstaigos darbo sėkmę?

Mes sėkmingai bendradarbiaujame su Bpifrance Prancūzijoje, CdP Italijoje, ICO Ispanijoje, BGK Lenkijoje ir ALTUM Latvijoje. Visos šios įstaigos vaidina svarbų vaidmenį šalių ekonomikose. Visų įstaigų specialistai puikiai išmano vietinės rinkos subtilybes ir poreikius. Finansinių sprendimų įvairovė ir gebėjimas bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis šalimis tiek vietos rinkoje, tiek ir tarptautinėje arenoje yra raktas į nacionalinės plėtros įstaigos darbo sėkmę.

 

INVEGA informacija

Nuotr. – EIB atstovybės Baltijos šalyse vadovas Marco Francini

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/28

Didės valstybės reguliuojama elektros kainos dalis, kils ir planų su fiksuota elektros energijos kaina tarifai

Vidutinė elektros kainos Nord Pool biržoje lapkričio 1–28 d. buvo 0,101 Eur/kWh be PVM – apie 16 proc. didesnė už vidutinę spalio mėnesio kainą, kuri siekė 0,087 Eur/kWh be PVM. Šį padidėjimą lėmė tai, kad pastarųjų trijų savaič...
2023/11/28

Lucasas: pilkoji zona – migracija - KOMENTARAS

Kai Kremlius ankstesnį kartą puolė Suomiją, jis pasitelkė tankus ir naikintuvus. Praėjus aštuoniasdešimčiai metų, jam pakanka mikroautobuso. Rusų pareigūnai veža 55 prieglobsčio prašytojus iš dabar jau uždaryto pasienio...
2023/11/28

Iki gruodžio pabaigos išmokas už deklaruotus plotus gaus 98 procentai paramos gavėjų

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nuo gruodžio 1 d. pradeda mokėti likusią tiesioginių išmokų ir paramos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (Strateginis planas) bei pagal Lietuvos kaimo plėtros...
2023/11/28

Kaip iš tos pačios žemės uždirbti dvigubai daugiau?

Grūdų kainos nuolat kinta, žemdirbystė – vienas iš sunkiausiai nuspėjamų sektorių. Kiekvienų metų rezultatus smarkiai veikia politinės, klimato ir finansų rinkos aplinkybės. Todėl surasti būdą, kaip atliepti kasmet besikeičiančius sek...
2023/11/28

Sergančiųjų kas savaitę sparčiai daugėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSVC) duomenimis, per savaitę sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) skaičius dar padidėjo. Bendras sergamumo ši...
2023/11/28

Bendra eismo įvykių statistika

Lietuvos kelių policijos tarnyba pateikia duomenis apie eismo įvykius šalyje registruotus iki šių metų lapkričio 22 d. įskaitytinai.
2023/11/28

Kaimo gyventojų finansinis raštingumas – kokia situacija?

(VDU ŽŪA langas) Kalbėdami apie kaimiškųjų savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimą bei kaimo vystymą negalime apeiti finansinio raštingumo temos, tai yra viena pagrindinių kompetencijų XXI amžiuje – finansinį ra&...
2023/11/28

Skambiai nuaidėjo LŽŪKT Raseinių r. biuro organizuota 30-ojo gimtadienio šventė

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Raseinių r. biuro komandai paskutinis lapkričio penktadienis buvo šventiškas. Kavinėje „Isada“ šurmuliavo biuro klientai ir partneriai, rėmę biuro iniciuotą renginį...
2023/11/28

Tiriama sisteminė korupcija ir nusikalstamos finansinės schemos Vilniaus apskr. atliekų tvarkymo centre

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sisteminės korupcijos ir finansinių nusikalstamų schemų Vilniaus regiono atliekų tvarkymo srityje, susijusių su stambaus masto ky...