Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

 

Kaip deklaruoti plotus, siekiant gauti tiesiogines išmokas

2024/05/14


Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atkreipia dėmesį, jog pareiškėjai, deklaruojantys žemės ūkio naudmenas, pasėlius ir kitus plotus, paraiškose turėtų nurodyti tik tinkamus gauti paramą plotus.

Pareiškėjai, deklaruojantys žemės ūkio naudmenas, pasėlius ir kitus plotus, paraiškose turi deklaruoti visas žemės ūkio naudmenas (t. y. dirbamą žemę, sodus, pievas, ganyklas), kurie yra tinkami gauti paramą. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad paraiškoje nereikia įbraižyti visų miškų ir kitų netinkamų paramai plotų, už kuriuos nėra prašoma paramos.

Plotai, kurie išskirti kaip tinkami paramai (jų atpažinties kodas bl1), tačiau juose yra atliekami ar planuojami atlikti darbai, turėsiantys įtakos šių plotų atitikčiai paramos reikalavimams (pvz.: vykdomos statybos, melioracijos sistemų įrengimo ar tvarkymo darbai ir kt.), turi būti deklaruojami kaip tinkami paramai plotai, kurie neatitinka paramos skyrimo reikalavimų, kodu TNP.

Jeigu plotų neatitiktis reikalavimams bus nuolatinė, pvz., plote bus nuolatinių objektų (pastatų, vandens telkinių ir kt.), jie turi būti deklaruojami kaip netinkami paramai plotai, kodu NEP.

Atkreipiame dėmesį, jog tiesioginės išmokos neskiriamos už laukus, įbraižytus kontroliniuose žemės sklypuose, kurių atpažinties kodas bl1b, bl2, bl3, bl6, bl9.

Taigi pareiškėjas, deklaruojantis žemės ūkio naudmenas, pasėlius ir kitus plotus, paraiškoje privalo deklaruoti visus valdomus naudmenų, kurių atpažinties kodas bl1, ir kitus plotus (ne bl1 atpažinties kodas, už kuriuos prašo paramos šlapynėms, kraštovaizdžio elementams), už kuriuos jis prašo paramos, taip pat ir visus kitus valdomus naudmenų plotus atpažinties kodu bl1, nors už juos paramos neprašo.

Deklaravus ne visus plotus, taikomos bazinės išmokos sankcijos. Kai deklaruojami ne visi kontrolinių žemės sklypų (atpažinties kodas bl6) naudmenų plotai, išskyrus esančius užstatytoje teritorijoje, už kuriuos pareiškėjas nepageidauja gauti išmokų:

  • nustačius, kad skirtumo tarp viso deklaruoto ploto ir viso deklaruoto ploto kartu su visu nedeklaruotų laukų plotu sumos santykis su visu deklaruotu plotu viršija 3–30 proc., bazinė išmoka sumažinama 1 proc.;
  • nustačius, kad skirtumo tarp viso deklaruoto ploto ir viso deklaruoto ploto kartu su visu nedeklaruotų laukų plotu sumos santykis su visu deklaruotu plotu viršija 30–50 proc., bazinė išmoka sumažinama 2 proc.;
  • nustačius, kad skirtumo tarp viso deklaruoto ploto ir viso deklaruoto ploto kartu su visu nedeklaruotų laukų plotu sumos santykis su visu deklaruotu plotu viršija nuo 50 proc., bazinė išmoka sumažinama 3 proc.

 

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis