Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Mažeikiuose dovanos ūkininkams vos tilpo... karučiuose

2022/12/01


Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Pramogų salėje pagerbti darbštūs, sėkmingai ūkininkaujantys rajono ūkininkai, apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ rajoninio turo nugalėtojai ir prizininkai. Konkursą laimėjo Loreta ir Antanas Teniai, nuo 1999 metų Laižuvos seniūnijoje puoselėjantys modernų ir inovatyvų augalininkystės ūkį. Antrąją vietą pelnė Tirkšlių seniūnijos jaunieji ūkininkai Grasilda ir Mindaugas Gudeliai, ūkininkaujantys vos ketverius metus. Treti liko Sedos seniūnijos ūkininkai Regina ir Kęstutis Lemežiai, jau du dešimtmečius šeimininkaujantys mišriame ūkyje.

Metų ūkis Nors karučiais vežk... – renginyje netrūko nei geros nuotaikos, nei dovanų  

Tarp geriausiųjų – ir patyrę, ir jauni ūkininkai

Šventiškoje aplinkoje, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Pramogų salėje, renginio vedantysis Donatas Balvočius supažindino su „Metų ūkio“ rajoninio turo geriausiais ūkininkais.

Nugalėtojai – L. ir A. Teniai – ilgametę patirtį sukaupę Laižuvos seniūnijos ūkininkai, savarankiškai ūkininkaujantys nuo 1999 metų. Teniai puoselėja modernų ir inovatyvų augalininkystės ūkį. G. ir M. Gudeliai iš Tirkšlių seniūnijos – jauni ūkininkai, turintys gyvulininkystės ūkį ir pieno perdirbimo cechą. Sūrius, kitus Gudelių pieno produktų skanėstus jau spėjo pamėgti tiek vietiniai, tiek tolimesnių vietovių žmonės. Jauna šeima prieš kelerius metus miestą iškeitė į kaimą, o Mindaugas režisūrą iškeitė į žemės ūkį. Konkurse Gudeliams atiteko antroji vieta. Trečiąją vietą konkurse pelnę sediškiai R. ir K. Lemežiai ūkininkauja du dešimtmečius, turi mišrų (augalininkystė, galvijai) ūkį. Darbštūs žmonės dar spėja gražinti savo sodybą. Pagerbtuvėse ūkininkai nedalyvavo, jiems skirti prizai, dovanos įteikti seniūnijos atstovams.

Konkurso nugalėtojas A. Tenys kuklinosi ir sakė, kad vargu ar jų su žmona ūkis yra nusipelnęs tokio įvertinimo. Ūkininkas dėkojo savivaldybei, Žemės ūkio skyriui, Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) ir naujajai valdybai. „Manau, žemės ūkis Mažeikių rajone klestės, dirbs visos Lietuvos labui. Linkiu, kad šių metų grūdas, jau įbertas į žemę, kitąmet atneštų gerą derlių. Ūkininkams linkiu sveikatos. Neklausykite apie save blogų kalbų, neįsileiskite pykčio. Žemdirbiai pasidaro labai reikalingi tada, kai pradeda trūkti duonos“, – linkėjo ūkininkas A. Tenys.

Lyderystę perima jaunimas

 

Visą straipsnį skaitykite „Ūkininko patarėjo“ elektroninėje arba popierinėje leidinio versijoje, „Ūkininko patarėjas” Nr. 136, 2022 m. gruodžio 1 d.

Kaip užsisakyti el. leidinio versiją.

2022.12.01

  ŪP korespondentė Dalia KARPAVIČIENĖ Susijusios temos – skaitykite: ūkininkai, Metų ūkis 2022, rajoninio turo nugalėtojai, Loreta ir Antanas Teniai
Visa informacija, esanti portale yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis