Ashburn +21,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024
Ashburn +21,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 23 Geg 2024

Medžiotojai svarsto: vienytis ar ne

2023/02/21


Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) kreipėsi į giminingas organizacijas su pasiūlymu integruotis į LMŽD veiklą.

Vasario 17 dienos raštu LMŽD kreipėsi į giminingas organizacijas: Lietuvos medžiotojų sąjungą „Gamta“, Sūduvos medžiotojų sąjungą bei Lietuvos medžiotojų draugiją.

Kreipimasis pavadintas taip: „Dėl siūlymo medžiotojus vienijančioms organizacijoms pagrįstomis ir visomis pusėmis naudingomis sąlygomis integruotis į LMŽD struktūrą“.

Įvardijamas tikslas – vieningas ir girdimas Lietuvos medžiotojų balsas visuomenėje ir teisėkūroje.

Teigiama, kad susivienijusios medžiotojų bendruomenės balsas būtų geriau girdimas tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje. Lietuva esanti nedidelė valstybė, turinti tik apie 30 tūkst. teisę medžioti asmenų.

„Tokiai mažiai šaliai kaip Lietuva nėra racionalu ir neefektyvu turėti tokią gausią medžiotojų vardu veikiančių ir skirtingas pozicijas turinčių organizacijų“, – sakoma kreipimesi. Kartu primenama, kad didžiosios Europos šalys – Švedija, Suomija, Vokietija, Prancūzija ar kaimyninė Lenkija – turi tik po vieną medžiotojų interesams atstovaujančią organizaciją.

2019 metų lapkričio 7 d. Lietuvos medžiotojų organizacijos pasirašė bendradarbiavimo deklaraciją, tačiau ji nedavė rezultatų, nebuvo įgyvendinta.

LMŽD medžiotojų organizacijas kviečia prie derybų stalo susirinkti jau šią savaitę, ketvirtadienį, „ar kitu sutartu laiku ir aptarti bendros veiklos galimybės „narystės LMŽD pagrindu“.

Socialiniuose tinkluose medžiotojai keičiasi nuomonėmis. Girdėti ironiškų balsų – esą sukurtos demokratiškos organizacijos vėl yra viliojamos į „sovietų sąjungą“. Kiti pasvarsto, kad LMŽD yra pasikeitusi vadovybė, bet vis tiek kliūva siūlomas bendradarbiavimas lydere pripažįstant LMŽD, į ją integruojantis.

 

ŪP informacija

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis
2024/05/23

Ne medžioklės sezono vilkams nebūna

Gyvenimas sukasi nenutrūkstamu ratu – ūkininkai augina gyvulius, o vilkai, pasitaikius progai, juos pjauna. To negali sustabdyti nei padidintos medžioklės kvotos, nei probleminių vilkų paėmimas iš gamtos, nei elektrinės tvoros. Pasitv...
2024/05/23

171 Lietuvos įmonė gaus į 11,3 mln. eurų ES finansavimo savo eksporto galimybių gerinimui

Produkcijos pristatymui užsienio parodose ir eksportui skirtų produktų bei paslaugų sertifikavimui labai mažos, mažos ir vidutinės Vidurio bei vakarų Lietuvos įmonės siekė gauti daugiau nei 20,2 mln. eurų finansavimą. Pagal Inovacijų agentūros pas...
2024/05/23

Įprasmintas devynių kaimų atminimas

Kupiškis („Kupiškėnų mintys“). Gegužės 18 dieną neeilinis susitikimas surengtas Antašavos parapijoje. Čia rinkosi Daršiškių ir dar aštuonių aplinkinių gyvybingų ir išnykusių kaimų gyvent...
2024/05/23

Paviršinio vandens telkinių pakrančių, melioracijos griovių apsaugos juostų deklaravimas pagal 4 GAAB standartą

Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC) atkreipia dėmesį, kad 2024 m. gegužės 7 d. įsigaliojo Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašo pakeitimas.
2024/05/23

Daržovės kibiruose: kompaktiška ir patogu

Kai kurie daržininkai bent dalį daržovių augina ne lysvėse, bet kibiruose. Juose be vargo auga pomidorai, agurkai, paprikos, braškės. Ar tikrai toks sprendimas turi pranašumų? Kokių?
2024/05/23

Šerbeto upės ir visiškai sunaikinti sodai Lenkijoje. Ar sulauksime to ir Lietuvoje?

Praėjusį sekmadienį vos per 15 minučių kruša soduose sunaikino absoliučiai visą šių metų derlių, tačiau jos pasekmės vaismedžiams bus juntamos dar kokius dvejus metus. Tai – tikras Armagedonas, sako už galvų susiėmę Lenkijos so...
2024/05/23

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga.
2024/05/23

Seime – idėja gaminantiems vartotojams leisti pertekline elektra aprūpinti šeimos narius

Grupė Seimo narių siūlo liberalizuoti gaminančių vartotojų pagamintos perteklinės elektros pardavimą. Nuo 2025 metų sausio siūloma gaminantiems vartotojams leisti tokią elektrą skirti šeimos nariams – tėvams, vaikams, broliams, s...
2024/05/22

Per dvi dienas iš anksto antrajame ture rinkdami Prezidentą balsavo 103,5 tūkst. rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Respublikos Prezidentą II rinkimų ture, iki 20 valandos vakaro Lietuvos savivaldybėse iš viso balsavo daugiau kaip 96 tūkst. rinkėjų. Dar v...