Ashburn +5,8 °C Debesuota
Penktadienis, 8 Grd 2023
Ashburn +5,8 °C Debesuota
Penktadienis, 8 Grd 2023

Mikroelementinės trąšos – ką reikia žinoti apie tręšimą per lapus

2021/04/17


Mikroelementinių trąšų, kuriomis augalai maitinami per lapus, paskirtis – aprūpinti augalus reikiamomis maisto medžiagomis, kad jie gerai augtų, stimuliuoti augalų augimą ir didinti atsparumą stresinėms aplinkos sąlygoms, kad jie lengviau pakeltų nepalankias augimo sąlygas, pavyzdžiui, sausrą.

Augalams reikalingi ne tik makroelementai, tokie kaip azotas, fosforas, kalis, kalcis, siera, magnis, bet ir mikroelementai, kurių kiekvienas turi savo „užduotį“ ir padeda augalams visavertiškai augti ir vystytis. Gausiam ir kokybiškam derliui dirvoje esančio mikroelementų kiekio gali neužtekti, nes dalis dirvožemyje esančių medžiagų yra augalams sunkiai ar visai neprieinamoje formoje, todėl tręšimas per lapus yra būtinas.

„Agrochemos“ Produkto vadovas Pranas Puidokas, ne vienerius metus dirbantis su mikroelementinėmis trąšomis, pabrėžia, jog nors augalo šaknys yra pagrindinis maisto paėmimo organas, o lapų pagrindinė funkcija yra fotosintezė ir kvėpavimas, augalai, tręšiami ir per šaknis, ir per lapus, duoda gausesnį ir kokybiškesnį derlių. Ir, nors tręšimas per lapus negali pakeisti dirvožemio tręšimo, tręšimo per lapus įsisavinimo efektyvumas yra iki 10 kartų didesnis nei per šaknis, jis ne tik palaiko augimą, bet ir skatina šaknų vystymąsi. Taip pat tręšimas per lapus yra bene vienintelis būdas pamaitinti augalus, jeigu jų šaknų sistema yra pažeista.

Tinkamai mikroelementinėmis trąšomis per lapus tręšiami pasėliai geriau toleruoja ligas ir kenkėjus, be to, tręšimas per lapus neturi įtakos dirvožemio pH.

 

Šį sezoną „Agrochemos“ mikroelementinių trąšų asortimente – dvi naujienos: LEADER STIMULUS, skirtos tręšti visoms kultūroms ir ypač efektyvios stresinėmis augalams aplinkos sąlygomis, ir klientų pageidavimu į asortimentą sugrįžtančios LEADER MG+NS – karbamido ir magnio sulfato trąšos, didinančios chlorofilo kiekį augalų lapuose, spartinančios fotosintezę bei didinančios baltymų kiekį augaluose.

„Agrochemos“ mikroelementinių trąšų krepšelyje lengvai augalų įsisavinamos trąšos visoms kultūroms, įvairiems augalų poreikiams patenkinti:

LEADER CEREALS – mikroelementinės trąšos skirtos javų  ir kukurūzų tręšimui per lapus. Tai subalansuotos didelės koncentracijos mangano, cinko ir vario trąšos, tolygiai padengiančios augalus ir gerai išsilaikančios ant augalų lapų paviršiaus. Šiomis trąšomis žieminius javus purškiant rudenį, ženkliai pagerinamas augalų žiemkentiškumas.

LEADER RAPESEED –  trąšos skirtos rapsų, ankštinių ir kitų lauko bei daržo augalų tręšimui per lapus. Trąšos skatina tolygų augalų žydėjimą ir brendimą, gerina derliaus kokybę.

LEADER BOR – koncentruotos mikroelementinės trąšos, skirtos jautrių boro trūkumui augalų tręšimui per lapus (rapsams, bulvėms, runkeliams, liucernoms, dobilams).

LEADER SUPER – koncentruotos trąšos, skirtos augalų tręšimui per lapus vegetacijos metu, ypač efektyvios žiemkenčių tręšimui pavasarį vegetacijai atsinaujinant bei augalams patekus į stresines situacijas. Skatina tolygų augalų žydėjimą ir brendimą, gerina derliaus kokybę.

LYDERIS AMINO PLIUS – skystosios amidinio azoto trąšos su aminorūgščių priedais, skirtos papildomam maistinių javų tręšimui per lapus javams esant pieninės brandos pabaigoje, reikšmingai padidina baltymų kiekį grūduose ir grūdų saiko svorį – stambumą. LYDERIS AMINO PLIUS efektyvios ir kitų augalų tręšimui per lapus vegetacijos metu, tada jas galima maišyti su mikroelemtinėmis trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis.

Birių mikroelementinių trąšų grupėje „Agrochema“ siūlo trejas koncentruotas, gerai vandenyje tirpstančias ir lengvai augalų pasisavinamas trąšas – LEADER 1, LEADER 2, LEADER 3, kurios skirtos visiems pasėlių augimo tarpsniams – vegetacijos pradžiai, viduriui ir vegetacijos pabaigai. Šios unikalios trąšos sukurtos taip, kad geriausiai patenkintų augalų poreikius visais augimo etapais.

Taip pat ūkininkai gali rinktis iš trijų sulfatų: magnio, cinko, mangano.

Dėl konkrečių mikroelementinių trąšų, jų normų, naudojimo rekomendacijų kreipkitės į „Agrochemos“ pardavimo vadybininkus – jie puikiai žino, ko reikia Jūsų pasėliams. Kontaktus rasite čia: https://www.agrochema.lt/kontaktai/regionu-vadybininkai/.

Nr. 179/7

2021-04-17

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/07

Žemės ūkio ateitis neaiški, tai šiandien paaiškėjo dar kartą

Šiomis dienomis Vilniuje yra susirinkęs gražus būrys prekinės žemės ūkio produkcijos gamybos lyderių: žemės ūkio bendrovių vadovai, vyriausieji finansininkai, specialistai. Gruodžio 7–8 d. vyksta Lietuvos žemės ūkio bendrovių aso...
2023/12/07

VMVT ragina atsisakyti gyvūnų demonstravimo „gyvose prakartėlėse“

Į gyvais gyvūnais apgyvendintą prakartėlę per šventę Druskininkuose dar vakar dėmesį atkreipė gyvūnų apsaugos organizacijos „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė ir kėlė klausimą, kodėl Valstybinės maisto ir veteri...
2023/12/07

„Auga Group“ kitąmet tikisi 23,3 mln. eurų EBITDA pelno

Verslininko Kęstučio Juščiaus netiesiogiai kontroliuojama viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų grupių „Auga Group“ 2024 metais planuoja uždirbti 23,3 mln. eurų pelno prieš palūkanas, mokesčius ir...
2023/12/07

Ar medijos paverčia politiką pigiu šou?

Įprasta kritikuoti tiek ats­kirus politikus, tiek ir po­li­­­tiką bendrai – piktintis jos neprofesionalumu, pa­vir­šu­tiniškumu bei sa­va­nau­­diš­kumu. Šiuo met...
2023/12/07

Pelkėse verda tikra pekla (II)

„Ūkininko patarėjas“ toliau plėtoja pelkininkystės temą, kurios pradžia buvo publikuota 2023 m. gruodžio 2 d. numeryje. Tęsiame žurnalistinį tyrimą, kurio esmė – sužinoti, kodėl Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšos kre...
2023/12/07

LSMU Veterinarijos akademijoje – pokyčiai

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) praneša apie pokyčius universiteto Veterinarijos akademijoje – LSMU Senatas penkerių metų kadencijai patvirtino naujus dviejų fakultetų dekanus.
2023/12/07

Lietuvoje vidutinės degalų kainos mažesnės nei Lenkijoje

Vidutinės degalų kainos per savaitę Lietuvoje pakito skirtingai: benzino kaina sumažėjo 0,7 proc., o dyzelino padidėjo 0,2 proc. Skirtumas tarp šių degalų kainų padidėjo iki 0,04 Eur/l. Pirmą kartą šiais metais vidutinės degalų kaino...
2023/12/07

COVID-19 ir medus: bičių produktai kovoje su virusine infekcija ir jos padariniais

Pasaulį užklupus SARS-CoV-2 viruso sukeltai COVID-19 pandemijai sveikatos sistema susidūrė su nauju iššūkiu – ligos diagnostika ir gydymu. Sergantiems pacientams gydyti buvo naudojami įvairūs vaistai, tačiau tikslios terapijos ...
2023/12/07

Augalinės produkcijos eksporto į Jungtinę Karalystę naujovės

BTOM taikomas augalams ir augaliniams produktams, gabenamiems į Jungtinę Karalystę (JK) suprantamas kaip jų tiekimas į Angliją, Škotiją ir Velsą. Tuo tarpu Šiaurės Airija išlaiko vietą vidinėje Europos Sąjungos (ES) rinkoje ir...