Columbus +25,6 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 3 Bal 2025
Columbus +25,6 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 3 Bal 2025

Jeremy Clarksonas
Jeremy Clarksono gerbėjų klubo nuotr.

Vargsta ir milijonierius: mėgina sudurti galus

2024/10/20


Pasaulyje populiarių televizijos projektų žvaigždė Jeremy Clarksonas nuo ūkininkavimo patirties žengė tolesnį žingsnį – atidarė užeigą. Tačiau nepaisant milijonų dolerių investicijų ir aukštų maisto kainų naujoji veikla yra nuostolinga. Jis praranda pinigus su kiekvienu nauju svečiu, tačiau ir toliau pasikliauja vietine žaliava.

„Agrarheute“ rašo, jog žinomas Anglijos televizijos veidas bei ūkininkas Jeremy Clarksonas neseniai į naują savo projektą investavo 1 mln. svarų sterlingų, nusipirko aludę ir tapo užeigos šeimininku. Pagal sumanymą, ten prioritetas turėtų būti teikiamas klasikiniams britų patiekalams, pagamintiems iš jo ūkio (Diddly Squat Farm) produktų.

Aludė „Ūkininko šuo“ („The Farmer Dog“) buvo atidaryta visuomenei šių metų rugpjūčio 23 d., kai Jeremy‘s įsigijo pastatą Asthall netoli Burfordo Oksfordšyre.

Sekasi prastai

Tačiau, kaip praneša laikraštis „The Mirror“, jo aludei sekasi ne itin gerai. Kiekvieną kartą, kai svečias valgo šioje užeigoje, jis praranda konkrečią pinigų sumą. Ir tai vyksta nepaisant to, kad šiam maistui J. Clarksonas taiko aukščiausias kainas.

Netrukus buvęs „Top Gear“ laidų vedėjas pirmą kartą prabilo apie savo aludės finansinius iššūkius. Užeiga turi kovoti už savo klientą, kad ateityje kažkaip pasipelnytų – nepaisant garsaus savininko ir didelių patiekalų kainų. Paklausęs dirbtinio intelekto programos, kiek vidutiniškai kainuoja pietūs Kotsvoldso vietovės aludėse, jis nusprendė atitinkamai pagrįsti ir savo kainas.

J. Clarksonas pareiškė: „Jei užsuksite, prašau tai prisiminti: Jūsų pietūs, jei jie išvis atkeliauja, mums kainuoja daug daugiau nei jums – taigi, būkite malonūs. Paprašiau dirbtinio intelekto programos nustatyti, kokia yra vidutinė pietų kaina Kotsvoldso aludėse, todėl ir pakėliau kainas. Gali būti, kad nuo kiekvieno kliento, įėjusio pro duris, aš prarandu apie 10 svarų“.

Tačiau dėl aukščiausios kokybės ir vietinės ingredientų kilmės patiekalai yra brangesni, sako Jeremy Clarksonas: „Viską gamino britų ūkininkai, net juoduosius pipirus ir cukrų. Tai tik didina kainas. Galiausiai visi nori, kad vietiniai ūkininkai galėtų iš to pragyventi“.

Kainos

Puslitrinis bokalas „Hawkstone“ alaus užeigoje kainuoja 5,50 svarų, o maisto produktai svyruoja nuo 5 svarų už dešros ritinėlį iki 19 svarų už kepsnį su koše ir „Hawkstone“ padažu.

Aludės klientai taip pat gali įsigyti „Hawkstone“ džemperį, kainuojantį 60 svarų sterlingų, atitinkamą prijuostę už 40 svarų sterlingų, dubenėlį šuniui už 35 svarų sterlingų ir butelių atidarytuvą už 14 svarų sterlingų.

Po to, kai šiomis kainomis buvo pasidalinta socialiniame tinkle, vienas gerbėjas parašė: „Kainos juokingos! „Hawkstone“ lagerio skonis kaip vandens po indų plovimo. Nors aš myliu Clarksoną, bet mokėti milijonieriui tokius pinigus yra juokinga“. Kitas sutiko: „Ar tikrai reikia dėti tokias kainas už šias prekes? Jis apgaudinėja žmones, nes jį rodo per televiziją...“

Apgynė kolegą

Tačiau ne visi piktinasi aukštomis kainomis J. Clarksono aludėje. Antai „Clarkson's Farm“ žvaigždė Kalebas Cooperis apgynė jį dėl kainų jo naujajame bare po to, kai susidūrė su užeigos lankytojų dejonėmis, jog ten yra per brangu.

„Aš ten praleidau šiek tiek laiko. Tai fantastiška, puiku, iš tikrųjų tai tik geras tradicinis baras su geru maistu, pabrėžiantis britų produkcijos kokybę. Nemanau, kad kainos skiriasi nuo kitų barų“, - pakomentavo K. Cooperis.

Tuo tarpu šios užeigos buhalteris Charlie Irelandas teigė, kad kainos iš tikrųjų yra labai konkurencingos Kotsvoldso vietovėje, kurioje jie yra įsikūrę: „Siekėme viską padaryti šiek tiek pigiau, nei kitur šioje vietovėje, nes vietos barai savotiškai žinomi dėl aukšto lygio. Mes stengėmės, kad tai būtų prieinama žmonėms“.

 

Parengė Ričardas Čekutis

Dalintis