Esminiai V. Sinicos padaryti pažeidimai yra susiję su daugkartiniu neteisėtų, neturinčių kvorumo, Tarybos narių susirinkimų organizavimu ir vadovavimu jiems, be kvorumo priimtų tokių susirinkimų sprendimų įgyvendinimu. Juos įgyvendinant buvo neteisėtai užvaldytos partijos komunikacijos paskyros ir grupės, neteisėtai apribotos partijos Valdybos galios, priimtas neteisėtas sprendimas 2025-09-06 surengti neeilinį partijos suvažiavimą, kurio darbotvarkės projekte nėra strateginių ir programinių klausimų svarstymo, Pirmininko ir Kontrolės komisijos ataskaitų. Suvažiavimui numatyti tik klausimai balsuoti dėl visų partijos valdymo organų atšaukimo ir naujo Pirmininko, Valdybos Ir Tarybos išrinkimo. Taigi, yra vienintelis tikslas – nemotyvuotai suteikti galimybę grupei partijos narių užimti valdžią partijoje, neparengus dokumentų ir nesvarstant jokių politinių klausimų. Tarp pažeidimų yra nurodyti ir V. Sinicos vienasmeniškai, nesikreipus ir neturint partijos valdymo organų pritarimo, tačiau ir partijos vardu inicijuoti veiksmai prieš Baltarusijos opoziciją. Nuo tokių veiksmų partija buvo priversta atsiriboti.
Posėdyje, kartu su V. Sinica, už panašius pažeidimus iš partijos buvo pašalinti valdybos narys Marius Parčiauskas ir tarybos narės Asta Katutė bei Inga Drupienė.
Taip pat Valdyba priėmė nutarimą, kuriame nurodoma, kad 2025-07-29 įvykęs grupės partijos Tarybos narių susirinkimas nėra teisėtas Tarybos posėdis dėl kvorumo nebuvimo ir kitų pažeidimų. Nutarime nurodyti neteisėti minėto susirnkimo sprendimai, įskaitant bandymą 2025-09-06 sušaukti neeilinį partijos suvažiavimą.
Valdyba savo posėdyje dar priėmė nutarimus dėl partinės konferencijos sušaukimo šių metų spalio mėn. ir Baltijos kelio paminėjimo akcijos 2025 rugpjūčio 23 d., 17 val., kuri įvyks Vilniuje, šalia Sporto rūmų.
Nacionalinio susivienijimo pranešimas