Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Neįprasti oro lainerio keleiviai – jakų banda

2024/06/24


Kaspijos jūros ir Centrinės Azijos krovinių aviakompanija „Silk Way West Airlines“ 116 jakų nuskraidino daugiau nei 2000 kilometrų, žinia dalijasi viso pasaulio oro transporto bendrovės bei žemės ūkio žiniasklaida.

Jakai yra Azijos aukštikalnių galvijai. Buliai gali sverti iki 1000 kilogramų, karvės – perpus mažiau.

Apie įspūdingo krovinio gabenimą lėktuvu „Boeing 747-400 F“ birželio 13-ąją pasauliui pranešė Azerbaidžano krovinių aviakompanija „Silk Way West Airlines“. Orlaivyje buvo įrengtos pažangios vėdinimo ir temperatūros kontrolės sistemos, kad būtų išlaikyta optimali aplinka visos kelionės metu.

116 gyvūnų iš Kirgizijos buvo atgabenti į Gandžą Azerbaidžane. „Jakai buvo laikomi specialiai pagamintose dėžėse, kurios apsaugojo nuo sužeidimų ir streso“, – sakė oro linijų bendrovė.

Iš Gandžos jakai kelių transportu buvo nugabenti į paskirties vietą – Kalbadžaro rajoną. Tai Azerbaidžano žemės ūkio ministerijos užsakymu įvykdytas projektas, siekiant padidinti šių kalnuotų vietovių gyvūnų genetinę įvairovę. mūsų Pasak oro bendrovės, ji „užtikrino saugią ir patogią kelionę šiems gyvūnams, kurie padidins Kalbadžaro žemės ūkio biologinę įvairovę, prisidėdami prie tvaraus žemės ūkio ir vietos ekosistemų“.

 

ŪP portalo informacija

„Silk Way West Airlines“ nuotr.

Dalintis