Pagal priemonę „Laukinių paukščių apsauga už „Natura 2000“ teritorijos ribų“ remiama veikla, susijusi su biologinės įvairovės geros apsaugos būklės užtikrinimu, nustatant ir pritaikant ūkinės veiklos galimybes ir ūkininkavimo būdą taip, kad jis nekeltų pavojaus atskirų laukinių paukščių rūšių paplitimo arealams.
Pagal priemonę parama skiriama kiekvienais metais už pievų plotą, esantį už „Natura 2000“ teritorijos ribų, siekiant paramos gavėjams kompensuoti dėl prisiimtų įsipareigojimų patirtas papildomas išlaidas ir prarastas pajamas.
Ūkininkai, kurie dalyvauja šioje priemonėje, prisideda prie laukinių paukščių, tai yra dryžagalvių kryklių, kurapkų, vapsvaėdžių, pievinių lingių, mažųjų erelių rėksnių, švygždų, griežlių, juodkrūčių bėgikų, gaidukų, stulgių, paprastųjų griciukų, didžiųjų kuolingų, raudonkojų tulikų, balinių pelėdų, žalvarnių, lygučių, geltongalvių kielių, mėlyngurklių, paprastųjų medšarkių, sodinių startų, tetervinų, juodųjų ir rudųjų peslių bei meldinių nendrinukių rūšių išsaugojimo.
Kompensacinės išmokos mokamos pareiškėjams, kurie atitinka šiuos reikalavimus:
Atkreiptinas dėmesys, jog pareiškėjai ir paramos gavėjai privalo laikytis įsipareigojimų pagal priemonę nuo einamųjų metų paraiškos pateikimo dienos iki paskutiniųjų įsipareigojimų laikotarpio metų gruodžio 31 d., tačiau ne anksčiau kaip iki vėliausių įsipareigojimų pagal priemonę įvykdymo pabaigos. Įsipareigojimų laikotarpio trukmė – 5 metai, teikiant paraišką kasmet ir deklaruojant tuos pačius plotus.
Pareiškėjai visoje valdoje privalo laikytis paramos sąlygų, kurios apima Žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimus ir Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimus. Nuo šiol pareiškėjai privalo laikytis naujo reikalavimo, tai yra socialinių paramos sąlygų reikalavimų, kaip nustatyta Tiesioginių išmokų taisyklių II skyriuje.
Taisyklės papildytos nuostata, jog nušienautą žolę smulkinti ir paskleisti draudžiama.
Taip pat papildyta, kad Atliktų ūkio darbų žurnalą, kurio forma pateikiama Tiesioginių išmokų taisyklių 8 priede, iki einamųjų metų spalio 1 d. galima pildyti Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje. Galima pildyti jo popierinę arba elektroninę formą.
Be to, paramos susigrąžinimas nebus taikomas, kai pagal priemonę įsipareigotiems plotams, kurių įsipareigojimų laikotarpis baigsis vėliau kaip 2027 metais, nebus galimybės tęsti įsipareigojimų naujuoju bendros žemės ūkio politikos rengtinų strateginių planų laikotarpiu. Tokiu atveju pareiškėjams bus sudaryta galimybė nutraukti prisiimtus įsipareigojimus.
NMA informacija