Ashburn +6,1 °C Dangus giedras
Penktadienis, 1 Grd 2023
Ashburn +6,1 °C Dangus giedras
Penktadienis, 1 Grd 2023

Pagerbti bendruomeninio judėjimo aktyvistai

2023/11/17


Lapkričio 16 d. apdovanoti konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris 2023“ nugalėtojai. Antrus metus organizuojamas konkursas sukvietė visą būrį bendruomeninio judėjimo aktyvistų.

Lyderiai ir savanoriai

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės nuomone, bendruomenės pagrindas yra savanorystė. „Savanoriai yra bendruomenės pradžių pradžia”, – V. Šetkienė.

Milda Lukoševičiūtė, VšĮ „Sava platforma“ ir NVO konsultantė, pranešime apie savanorystę ir lyderystę dalijosi sava patirtimi ir kalbėjo, jog žmogui yra svarbu priklausyti kažkuriai bendruomenei. Ir dar svarbiau yra, kad ta bendruomenė jį priimtų, neatstumtų. Apie tai mintimis dalijosi ir kiti diskusijos dalyviai.

VDU Žemės ūkio akademijos profesorė Vilma Atkočiūnienė: „Lyderis turi gebėti pasidalinti savo veiklomis. Jis neina priekyje – jis žingsniuoja kartu. Nieko nepalieka nuošalyje“.

Apie ribų nubrėžimą ir kada savanoriui reikia pasakyti „stop, gana“ diskusijoje svarstė Plungės r. Kulių krašto bendruomenės Alantas“ pirmininkė Agnė Alčauskienė bei Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė Angelė Jokubynienė, kuri kartais iš visuomenės pasigenda elementaraus pakantumo. „Gero žodžio ir palaikymo reikia visada, tuomet gali persikrauti ir važiuoti toliau“, – jai antrino A. Alčiauskienė.

„Kad kiekvienoje bendruomenėje būtų kuo mažiau kritikuojančių ir daugiau veikiančių,” – diskusijos pabaigoje linkėjo Raseinių rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys.

APDOVANOJIMAI

Iš viso į 4 nominacijas gauta 59 kandidatų anketos iš 23 Lietuvos savivaldybių.

Nominacija „UŽ NOVATORIŠKUMĄ IR KŪRYBIŠKUMĄ“. Šioje nominacijoje kviesta siūlyti asmenis, kurie pateikė ir įgyvendino kūrybingus ir unikalius sprendimus bendruomenėje. Tokių buvo pasiūlytos 7 kandidatūros.

Laimėtojas – Agnė Alčauskienė

Agnė yra Plungės rajono Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ pirmininkė, visada pilna idėjų ir spirganti jas įgyvendinti. Agnė kartu su bendruomenės aktyvu jau 7 metai savanoriauja, ieško kūrybinių ir novatoriškų idėjų ir jų pritaikymo. Ji yra tikriausias pavyzdys kiekvienam bendruomenės pirmininkui, niekada nedejuoja, myli savo bendruomenę, pasitiki ir tiki kiekvienu savo bendruomenės nariu, bei apie save yra subūrusi didelę veiklių žmonių komandą.

Taip pat padėkos įteiktos Ramūnui Puodžiūnui, Vilkaviškio r., Klausučių kaimo bendruomenė bei Raimondai Šuikienei, Šakių r., bendruomenė „ Slavikiečiai“.

Nominacija „JAUNASIS BENDRUOMENĖS SAVANORIS”. Kandidatai – jauni žmonės nuo 14 iki 29 metų, kurie aktyviai dalyvauja savanoriškoje veikloje ir savo veikla prisideda prie gerovės kūrimo savo bendruomenėje. Tokių kandidatų pateikta 6.

Nugalėtojas – Margiris Bajoriūnas

Margiris – penkiolikmetis Kauno rajono paauglys – draugiškas, charizmatiškas, nebijantis išreikšti savo nuomonės, lengvai randantis kalbą su bet kokio amžiaus žmonėmis, įdomus pašnekovas bei aktyvus lyderis bendruomeninėse veiklose. Margiris kartu su Akademijos bendruomenės jaunimu kūrė filmus, juose vaidino, savanoriavo bei jungėsi prie įvairių Akademijos bendruomenės veiklų ir projektų. Margiris labai daug ir atsakingai mokosi, tačiau savanorystę jis laiko didžiausiu prioritetu savęs realizavimui, turi nemažą savanoriavimo metu gautų marškinėlių kolekciją.

Taip pat apdovanoti ir padėkos įteiktos: Tomai Ašmontaitei, Tauragės r., kaimo bendruomenė „Taurų žiburys“, Mantui Kučinskui, Kėdainių r., Sangailų kaimo bendruomenė bei Kotrynai Juškaitei, Panevėžio r., bendruomenė „Raguva kartu“.

Nominacija „UŽ ĮKVEPIANČIĄ IR TELKIANČIĄ LYDERYSTĘ“. Kandidatai – asmenys, kurie savanoriškai vadovauja bendruomenei organizuojant ir vykdant veiklas, telkia ir skatina bendruomenės narius dalyvauti savanoriškoje veikloje, demonstruoja lyderystę bendruomeninėje veikloje.

Nugalėtoja – Vida Riaukienė

Klaipėdos r. Brožių kaimo bendruomenės įkūrėja, jos pirmininkė, aktyvi visuomenininkė, turi išskirtinių savanorystės gebėjimų organizuojant bendruomenines, socialinio ir bendruomeninio verslo veiklas. Vida prieš 16 m. iniciavo Brožių kaimo bendruomenės įkūrimą, vadovauja šiai bendruomenei nuo įsteigimo iki dabar. Vida yra ne vieno vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ ir Klaipėdos raj. savivaldybės finansuotų projektų iniciatorė ir vadovė. 2022 m. vadovavo bendruomenės projektui „Vietos augintojų ir bendruomenės įtraukimas kuriant trumpąją maisto tiekimo grandinę Brožių kaime“, kurio dėka įrengta maisto degustavimo ir pristatymo visuomenei patalpa, kurioje pristatomas šviežias ir sveikatai palankus iš vietos gamintojų užaugintų maisto produktų gaminamas maistas, skoningai įrengta kaimo bendruomenės susirinkimų salė. Be šio bendruomeninio verslo Vida inicijavo socialinės atskirties, skurdo mažinimo, skurstančių šeimų gyvenimo kokybės gerinimo, bendruomenės aplinkos sutvarkymo ir kitus projektus.

Apdovanoti ir Dalia Taparauskienė, Širvintų r., Družų kaimo bendruomenė, Jonas Vazgys, Raseinių r., Gėluvos kaimo bendruomenė bei Ričardas Vainauskas, Mažeikių r., Račališkių bendruomenė.

Nominacija „UŽ ILGAMETĘ SAVANORYSTĘ“. Kandidatai – asmenys, kurie savanoriškai ir nuosekliai 10 metų ir daugiau dalyvauja bendruomenės veikloje ir savo veikla prisideda prie gerbūvio kūrimo savo bendruomenėje.

Nugalėtojas – Vincas Sudeikis

Vincas šviesuolis, kuris visą gyvenimą siekia išsaugoti žmogiškąsias vertybes, puoselėjantis krašto kultūrą, savanorystę, bendruomeniškumą. Nuolat prisideda prie bendruomenės narių gerbūvio kūrimo. Inicijavo ir 2004 m. Pagėgių savivaldybėje įkūrė Natkiškių kaimo bendruomenę. Vincas yra viešųjų erdvių ir aplinkos gražinimo iniciatorius, įtraukęs į šią veiklą ir kitus bendruomenės narius. Jo dėka sutvarkytos evangelikų liuteronų kapinaitės, kaimo parkelyje įrengti suoliukai, gėlių alpinariumas, išvalytas vandens telkinys, įrengtos šarvojimo patalpos. Prieš keletą metų kaime nudegus 8 butų ūkiniam pastatui, Vincas pats vienas uždengė 400 kv.m. stogą. Jo veikla daro bendruomenės gyvenimą prasmingesnį ir šviesesnį.

Padėkota ir Lenai Švetkauskienei, Lazdijų r., Krikštonių kaimo bendruomenė, Stasei ir Gintautui Leimontams, Pakruojo r., Bardiškių krašto bendruomenė bei Angelei Vilčinskienei, Panevėžio r., Velžio seniūnijos asociacija „Velžynė“.

Nugalėtojus apdovanojo ŽŪM Programos LEADER ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Rėkutė-Bagdonė LKBS pirmininkė Virginija Šetkienė VVG tinklo valdybos narė, Vilkaviškio krašto VVG pirmininkė Lina Kružinauskienė bei VŠĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyriaus vedėja Kristina Mockutė.

Muziką renginio dalyviams dovanojo Raguvos bendruomenės savanorė, nuostabaus balso savininkė – Kotryna Juškaitė.

Šiltos žmonių akys, tai yra ta padėka, kuri neatsiperka jokiais pinigais. Nesu milijonierius, neturiu dvarų, bet turiu daug žmonių ir jų palaikymą. Ir toliau dovanosiu savo laiką ir jėgas bendruomenei, kiek tik mano gyvenimas leis.

Vincas Sudeikis

Apie konkursą. Š. m. spalio 10–30 d. Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kvietė kaimo bendruomeninių ir jų skėtinių organizacijų, vietos veiklos grupių narius bei kitus kaimo gyventojus dalyvauti konkurse „Mūsų bendruomenės savanoris 2023“ ir siūlyti kandidatus nominacijoms. Šio konkurso tikslas – stiprinti lyderystę, skatinti savanorystę bei kelti savanoriškos veiklos motyvaciją bendruomeninėse organizacijose.

 

Šaltinis: Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/30

Žieminiams pasėliams – išmėginimas drėgmės pertekliumi, o dabar šalčiu

Dėl nepalankių orų sąlygų daug kur Europos vėlavo žieminių javų sėja, dažnos ir gausios liūtys didelėje Vakarų ir Šiaurės Europos dalyje trukdė lauko darbus ir neigiamai paveikė pasėlius, skelbiama Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro ...
2023/11/30

Skirtumas tarp benzino ir dyzelino kainų padidėjo

Vidutinės degalų kainos lapkričio 20–27 d. Lietuvoje pakito skirtingai: benzino kaina sumažėjo 0,7 proc., o dyzelino – padidėjo 0,7 procento. Dėl to skirtumas tarp šių degalų kainų augo iki 0,03 Eur/l, kai visą lapkritį buvo api...
2023/11/30

Ūkininkų žinutė rajono valdžiai – užteks gyventi šia diena

Biržai („Biržiečių žodis“). Praėjusį penktadienį rajono meras Kęstutis Knizikevičius, susitikęs su ūkininkais, išgirdo apie problemas, kurias reikia spręsti – žemdirbiai drąsiai kėlė aktualius klausimus ir reikalavo konkre...
2023/11/30

Miškininkai paskelbė prekybos kalėdiniais medeliais pradžią

Artėjant Šv. Kalėdoms Valstybinių miškų urėdija (VMU) skelbia kalėdinių medelių prekybos pradžią bei kviečia savo namus papuošti tikra, mišku kvepiančia eglute. Prekybą kalėdiniais medeliais VMU rengia visoje Lietuvoje ...
2023/11/30

Ūkinių gyvūnų transportavimas: laikas atvesti ir šią sritį į skaitmeninį amžių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama užtikrinti gyvūnų gerovę ir maisto saugą bei rinkai tiekiamų ūkinių gyvūnų atsekamumą, inicijuoja gyvūnų siuntų lydimųjų dokumentų skaitmenizavimą. Tikimasi, kad naujovė taip pat&nbs...
2023/11/30

Tyrimas: gyventojai kasmet vis labiau pripažįsta prevencijos programų svarbą

Lietuvos gyventojai vis labiau pripažįsta ligų prevencijos programų, finansuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, svarbą ir vis aktyviau jose dalyvauja, rodo naujausias Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos...
2023/11/30

Rusijos piliečiai žemės sklypus buvo įsigiję neteisėtai

Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo s...
2023/11/30

Buvo žengtas vienas iš žingsnių naktinio matymo taikiklių legalizavimo link

Vakar Seimo Kaimo reikalų komitetas po svarstymo pritarė Medžioklės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma įteisinti naktinių taikiklių naudojimą, medžiotojų bendruomenei svarbaus įstatymo projekto svarstymo eigą pasiremdamas LRT.lt komentuoja žurna...
2023/11/30

Darbdaviams dėl trūkstamų profesijų užsieniečių įdarbinimo nebereikia kreiptis į Užimtumo tarnybą

Lapkritį pasibaigus nustatytai kvotai paslaugų ir statybų sektoriuose, Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu priimtas sprendimas ją padidinti. Šiems metams nustatytoji 35950 kvota trūkstamų profesijų trečiųjų šalių piliečiams...