Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Pasodinote vaismedį – formuokite jo vainiką

2024/05/06


Sodininkai žino, kaip svarbu laiku ir teisingai pradėti formuoti jauną vaismedį. Mažiau žinių ir patirties turintiems sodo mėgėjams kyla abejonė, ar pasodinus obelaitę, kriaušaitę, slyvą, kitus kaulavaisius bei uogakrūmius, reikia patrumpinti sodinuko viršūnę?  

„Jei sodinamas vaismedis turi tik 1–2 šakeles arba jos yra labai žemai (tai turi įvertinti pats augintojas), visas šias šakeles reikia šalinti ir vaismedžio vainiką formuoti iš naujo, – didžiulę patirtį turintis sodininkas ir medelyno „Malinausko medelynas“ įkūrėjas dr. Kęstutis Malinauskas.

Tai atlikti reikėtų, nes pirmame vainiko aukšte turėtų būti bent 3 šakelės. Jeigu šakelių buvo 3 ir daugiau, jos išsidėsčiusios skirtingomis kryptimis, tuomet viskas tvarkoje.

Pirmame vainiko aukšte turi būti bent 3 šakelės.

„Bet kokiu atveju, pasodinus vaismedį, reikia patrumpinti jo viršūnę – tai skatina augalo šakojimąsi ir vainiko formavimą. Beje, augalo viršūnę reikia trumpinti kasmet. Kuo aukščiau trumpinamas vaismedis, tuo aukščiau užauga pirmasis vainiko žiedas“, – paaiškina specialistas.

Sodinant serbentus, agrastus, būtina pašalinti 1, 2 ar net 3 ūglius (priklausomai nuo esamų ūglių kiekio). Tai skatina aktyvų šakojimąsi iš pašakninių pumpurų. Dėl to krūmas tankėja, auga ne tik tie patys keli pirminiai ūgliai. Po keletą ūglių iš šių krūmų būtina šalinti kasmet.

 

„Rasų“ informacija

„Rasų“ ir Pixabay nuotr.

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius