Kaunas +14,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Geg 2025
Kaunas +14,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Geg 2025

freepik.com nuotr.

ŽŪM: patvirtintų KPP projektų vykdytojai kviečiami suskubti ir laiku baigti projektus

2025/05/26


Patvirtintų Lietuvos kaimo plėtros 2014-2022 m. programos (KPP) projektų vykdytojai raginami nelaukti – 2014–2025 m. programavimo laikotarpis netrukus baigsis, o galutinis visų projektų įgyvendinimo terminas – šių metų rugsėjo 30 d. Tai reiškia, kad iki šios dienos paramos gavėjai turi ne tik atlikti pirkimus, įgyvendinti projektus, bet ir pateikti galutinius mokėjimo prašymus.

Spalio – gruodžio mėnesiais Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) atliks mokėjimo prašymų vertinimus, projektų patikras ir lėšų išmokėjimus.

Gegužės 7 d. baigėsi paskutinis kvietimas teikti paraiškas pagal KPP priemonę „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.

„Ūkininkų aktyvumas maloniai nustebino – modernus žemės ūkis Lietuvoje įgauna pagreitį. Nors daugiausia paraiškų tradiciškai pateikė augalininkystės ūkiai, gyvulininkystės sektoriaus aktyvumas taip pat viršijo mūsų lūkesčius“, - sako žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas.

NMA jau sudarė ir paskelbė projektų prioritetinę eilę, o visus projektus įvertinti planuoja iki liepos 8 d. Ministerija artimiausiu metu priims sprendimą dėl projektų, kuriems iš dalies pakanka kvietimui skirtų lėšų.

,,Šiems projektams įvykdyti laiko bus tikrai labai mažai, tad ūkininkai turi įsivertinti savo galimybes ir suskubti projektus užbaigti iki rugsėjo 30 d. Siekiame, kad nė vienas euras negrįžtų atgal į ES biudžetą. Girdime ūkininkų norą, kad įgyvendinimo laikotarpis būtų pratęstas į kitus metus, apie tai buvo kalbėta ir su komisaru Christophe Hansen, kai jis lankėsi Lietuvoje, tačiau komisaras nesuteikė jokių vilčių, turime priminti – tai ES masto sprendimas, kurio viena valstybė pakeisti negali. Lietuva, kaip ir visos kitos valstybės narės, privalo laikytis bendrų ES taisyklių. Tad dabar – veiksmų laikas. Neatidėliokite, užtikrinkite, kad jūsų projektas būtų sėkmingai įgyvendintas laiku. Kiekvienas užbaigtas projektas – žingsnis stipresnės, modernesnės ir konkurencingesnės Lietuvos link“ – teigia ministras.

Per visą KPP laikotarpį kaimo plėtrai Lietuvoje buvo skirta net 2,9 mlrd. eurų, iš kurių jau išmokėta 93 proc. Tačiau dar lieka neišmokėtų lėšų – apie 80,6 mln. eurų, kurie skirti patvirtintiems projektams, bet dalis jų vis dar nepateikė nė vieno mokėjimo prašymo. Iš jų beveik 8,1 mln. eurų siekia projektai, kuriems vis dar trūksta statybos leidimų, o dar apie 5 mln. eurų gali būti susiję su nutrauktomis sutartimis.

 

ŽŪM informacija

Dalintis
Politika