Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023

„Perkūno bastionas 2023“: pratybos – kad žmonės jaustųsi saugesni

2023/09/26


Rugsėjo 25–29 d. Alytaus mieste vyksta Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo organizuojamos stalo ir funkcinės pratybos „Perkūno bastionas 2023“. Gyventojų prašoma rimties ir supratingumo – kariuomenė, šauliai, savivaldybė ir kitos institucijos mokosi veikti išvien, kad krizės ar ginkluoto konflikto metu galėtų apsaugoti žmonių gyvybes, svarbią šalies infrastruktūrą, kultūrinį paveldą.

„Pratybose „Perkūno bastionas 2023“ komendantiniai Lietuvos šaulių sąjungos ginkluoto pasipriešinimo šauliai bus priskirti karo komendanto žinion ir treniruosis planuoti ir vykdyti karo komendantūroms numatytas užduotis“, – sako Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių (Alytaus apskr.) 1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius.

Kartu su Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių (Alytaus apskr.) 1-osios rinktinės šauliais dalyvaus ir kitų Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių šauliai, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. S. Valatkevičiaus teigimu, įgūdžius tobulins daugiau negu 100 šaulių.

Pratybos vyks Alytaus mieste šviesiu ir tamsiu paros metu: šauliai judės pėsčiomis arba transporto priemonėmis, naudos imitacinius šaudmenis bei sprogstamuosius užtaisus, specialiąsias priemones, dūminius paketus. Didžioji dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių pratybų tikslais yra iš anksto suderintas su vietos savivaldos institucijomis ir jų savininkais. Pratybų organizatoriai užtikrina, kad pratybų metu bus laikomasi gamtos apsaugos taisyklių, teritorijos po pratybų bus sutvarkytos.

šaulių pratybos

„Gali būti šiek tiek triukšmo, dūmų. Gyventojai prašomi išlikti ramūs ir supratingi – juk pratybos vyksta tam, kad žmonės jaustųsi saugesni, o institucijos žinotų ką daryti krizės ar karo grėsmės atveju“, – į alytiškius ir miesto svečius kreipiasi Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių (Alytaus apskr.) 1-osios rinktinės vadas S. Valatkevičius.

Pasak pratybų organizatorių, labai svarbu išlaikyti ir stiprinti ryšį su visuomene, nevyriausybinėmis organizacijomis ir rezerve esančiais kariais. Taip užtvirtinamos visų visuomenės narių pareigos ir prievolės šalies visuotinės gynybos sistemoje veikiant skirtingiems teisiniams režimams.

Pratybose bus vertinami komendantinių Lietuvos šaulių sąjungos ginkluoto pasipriešinimo vienetų praktiniai įgūdžiai užtikrinti karo komendantūros bei savivaldybės ypatingos svarbos objektų apsaugą bei gynybą, viešosios tvarkos palaikymą, remti savivaldybės administraciją, atliekant laikino turto paėmimo bei rekvizicijos procedūras (fizinio poėmio nebus), įrengti ir vykdyti transporto bei asmenų tikrinimo kontrolės postus, vykdyti gynybines operacijas judant transporto priemonėmis, orlaiviais ir pėsčiomis, vykdyti stebėjimą, žvalgybą, informacijos rinkimą ir taikinių aptikimą, palaikyti sąveiką su valstybės ir savivaldos institucijomis.

Mokymuose „Perkūno bastionas 2023“ dalyvauja LR Vyriausybės Kanceliarijos Nacionalinis krizių valdymo centras, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos, Energetikos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, aštuonios Pietų Lietuvos savivaldybės ir kitos institucijos. Pirmą kartą į šias pratybas integruota ir Vidaus reikalų ministerijos pratybų dalis „Šventaragio stalas“, kurių metu bus vertinamos institucijų valdymo procedūros nepaprastosios padėties metu bei Viešosios tvarkos komendantūrų ir institucijų operacijų centrų veiklos koordinacija.

Tokio pobūdžio pratybas Lietuvos kariuomenė organizuoja nuo 2017 m. kasmet kitoje Lietuvos savivaldybėje ar regione. Diskusinės stalo pratybos su praktiniais veiksmais sudaro unikalią aplinką treniruotis, įvertinti ir aptarti institucijų gebėjimą reaguoti bei veikti krizių, nepaprastosios padėties, mobilizacijos ir karo atvejais.

Stiprus ir koordinuotas ryšys tarp valstybės institucijų veikia ne tik kaip sprendimų priėmimo ir operacijų valdymo garantas, bet ir stiprus atgrasymo veiksnys.

šaulių pratybos

 

Lietuvos šaulių sąjungos informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/09

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/09

Liūdnas koplytėlių, koplytstulpių tuštėjimo metas

XIX a.–XX a. pradžia – kryždirbystės klestėjimo laikas, apie kurį daugiausia žinoma. Kryžiai ir koplytėlės, pilnos meniškų liaudies meistrų sukurtų šventųjų skulptūrų, atitiko lietuvio dvasinės raiškos būdą, esteti...
2023/12/09

Į ūkį traukia gausybė šeimų: šeimininkas siūlo ypatingą pramogą

Artėjančios šventos Kalėdos – stebuklingas laikas, kai norisi daugiau laiko skirti jaukumui, šeimai ir namams. Snieguotas ir šaltas gruodis kviečia parnešti į namus eglę ir skubėti su šeima ją puošti.
2023/12/09

Mėsos kukuliai per Kūčias ir kiti švedų kalėdinių tradicijų išskirtinumai

Nors kalėdinis laikotarpis džiugina įvairių tautybių žmones, gyvenantiems šiaurės šalyse jis dar ypatingesnis: šaltas ir tamsias žiemas norisi praskaidrinti šventišku spindesiu ir mielais ritualais. Lietuvių bend...
2023/12/09

Paraiškas teikę bendradarbiauti norintys smulkūs ūkio subjektai – pirmumo eilėje

Nuo spalio 2 d. iki lapkričio 13 d. šalies smulkieji ūkio subjektai teikė paraiškas dėl paramos tarpusavio bendradarbiavimui. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau sudarė ir šių paraiškų pirmumo eilę.
2023/12/09

Kretingos potvynio pamokos: ką prevenciškai gali padaryti savivaldybės ir patys gyventojai

Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, ...
2023/12/08

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/08

Pelkėse verda tikra pekla (II)

„Ūkininko patarėjas“ toliau plėtoja pelkininkystės temą, kurios pradžia buvo publikuota 2023 m. gruodžio 2 d. numeryje. Tęsiame žurnalistinį tyrimą, kurio esmė – sužinoti, kodėl Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšos kre...
2023/12/08

Investicijų projektams trūkstant valstybės žemės diskutuojama, iš kur jos paimti

Aplinkos viceministrei pareiškus, kad Lietuvoje beveik nėra laisvos valstybinės žemės investicijų projektams, Seimo Ekonomikos komiteto nariai abejoja, ar reikia steigti tokios žemės rezervo fondą. Kai kurie jų siūlo iš ūkininkų paim...