Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 12 Lie 2024

„Pienas LT“ į gamybos plėtrą investuoja daugiau kaip 50 mln. eurų

2024/06/25


Vienas didžiausių Baltijos šalyse pieno gamybos kooperatyvų „Pienas LT“ didina pieno perdirbimo gamyklos, esančios Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pajėgumus. Į gamybos modernizavimą ir plėtrą „Pienas LT“ planuoja investuoti 50 mln. eurų. Bankas „Luminor“ plėtrai suteiks daugiau nei 30 mln. eurų finansavimą, o Šiaurės investicijų bankas (NIB) – dar 20 mln. eurų, šiandien pranešė „Luminor“.  

Po „Pienas LT“ gamyklos modernizavimo ir plėtros, gamybos pajėgumai didės dvigubai – per parą bus galima perdirbti 1300 tonų pieno. Taip pat bus sukurtos daugiau kaip 150 naujų darbo vietų.
Investicinio projekto metu gamykloje bus diegiamos naujos gamybos linijos ir modernios technologijos, plečiamas pieno produktų talpų ir pienovežių parkas, investuojama į darbuotojų kompetencijų tobulinimą, tvarumo veiklas. Plėtra taip pat padidins kooperatyvo produktyvumą sumažindama energijos išlaidas ir pagerindama logistiką. „Pienas LT“ plėtros projektas bus vykdomas 2024 m. II ketv.–2025 m. IV ketv.

„Ši investicija yra svarbus žingsnis siekiant mūsų išsikeltų tikslų, augant kooperatyvui bei realizuojant įmonės strateginius planus. Plėtra leis mums ne tik padidinti pieno perdirbimo pajėgumus, bet ir toliau vystyti aukščiausios kokybės produktų krepšelį skirtą naujoms eksporto rinkoms. Investicijos į modernizaciją ir tvarią plėtrą padės mums sustiprinti savo pozicijas užsienio rinkose ir prisidėti prie Lietuvos pieno pramonės konkurencingumo kitose šalyse didinimo“, – teigia Audrius Skučas, „Pienas LT“ generalinis direktorius.

„Kooperatyvo plėtra yra svarbi žinutė visiems Lietuvos pieno gamintojams. Jau greitai, praplėtus gamybos pajėgumus, galėsime pakviesti prisijungti naujus narius ir tapti modernios, aukštųjų technologijų įmonės, vienu iš valdytoju. Matome kaip mūsų pačių kooperatyvo narių ūkiai augina pieno gamybos apimtis, matome didelį norą ir iš kitų pieno gamintojų tapti mūsų nariais, tad iš tikro esame „priversti investuoti į plėtrą“. Esame išskirtinė pieno perdirbimo įmonė Lietuvoje, kai įmonės sukurta ekonomine nauda dalijasi visi kooperatyvo nariai, taip pat teikiamos įvairios naudos tiesiogiai nariams, organizuojami įvairūs bendrystę stiprinantys renginiai ir kitos veiklos“, – sako Petras Viršilas, „Pienas LT“ valdybos pirmininkas.

Bankas „Luminor“ žemės ūkio kooperatyvo veiklai ir plėtrai skiria 24 mln. eurų ir 6 mln. eurų apyvartinio kapitalo poreikiui finansuoti.

„Kooperatyvas „Pienas LT“ reguliariai demonstruoja tvarius veiklos rezultatus ir ambicingus plėtros planus, tad tikime šio kooperatyvo perspektyvomis rinkoje. Nuolat siekiame prisidėti prie verslo Lietuvoje modernizacijos ir esame tikri, kad suteiktas finansavimas „Pienas LT“ gamyklos modernizavimui ir plėtrai leis kooperatyvui įgyti papildomą mastą ir dar didesnį konkurencinį pranašumą bei padės pamatus tolimesniam organizacijos augimui“, – sako Vytis Žegužauskas, „Luminor“ verslo bankininkystės vadovas Lietuvoje.

„Pienas LT“ projektą „Luminor“ finansuoja bendrai su NIB, kuris skiria projektui dar 20 mln. eurų.

„Mūsų finansavimas remia svarbią pramonės šaką Lietuvoje. Plėtra leis padidinti žaliavinio pieno perdirbimo mastą, ir pagaminti efektyviau ir didesnius kiekius aukštesnės pridėtinės vertės produktų, o tai yra esminė sąlyga norint išlikti konkurencingam sparčiai augančiame sektoriuje“, – sako Vilius Girkontas, NIB vyresnysis bankininkas ir atstovas Lietuvai.

Beveik 300 narių vienijančio kooperatyvo „Pienas LT“ produkcija apima įvairius pieno baltymų miltus, kurie naudojami funkcinio maisto gamyboje. Kooperatyvas orientuojasi į verslo klientus ir eksportą į užsienio šalis. „Pienas LT“ skaičiavimais, bendrovės produkcija sudaro apie 8 proc. visos Europos Sąjungos pieno baltymų rinkos. Kooperatyvas siekia padidinti savo dalį Lietuvos pieno rinkoje nuo dabartinių 20 iki 30–35 proc. bei išlaikyti stiprias pozicijas Europos rinkoje.

 

Partnerio informacija

123rf nuotr.

Dalintis
Verslas