Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Po ikiteisminio tyrimo valstybei atiteks daugiau nei 415 tūkst. eurų

2024/06/29


Daugiau nei 415 tūkst. eurų bus pripažinti bešeimininkiu turtu ir perduoti valstybei. Toks sprendimas priimtas po Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atlikto ikiteisminio tyrimo, kurį organizavo Vilniaus apygardos prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas po to, kai FNTT iš finansų įstaigos gavo pranešimą apie įtartiną piniginę operaciją. Pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo nustatyta, kad į Jungtinėje Karalystėje (JK) registruotos įmonės sąskaitą, kuri buvo atidaryta Lietuvoje veikiančioje finansų įstaigoje, gautas daugiau nei 415 tūkst. eurų pavedimas už tariamai įsigytas kosmetikos prekes.

Pareigūnai, rinkdami tyrimui reikšmingus įrodymus, išsiaiškino, kad sąskaitą Lietuvos finansų įstaigoje nuotoliniu būdu atidarė Ukrainos pilietis, atstovaudamas JK registruotą įmonę, kuri nei Lietuvoje, nei JK jokios veiklos nevykdė.

Bandydamas paaiškinti gautų lėšų kilmę, ukrainietis pateikė sutartį, pagal kurią matyti, kad minėta įmonė savo internetinėje parduotuvėje prekiavo Bulgarijoje registruotos įmonės kosmetikos prekėmis. Bulgarijoje registruota įmonė per internetinę parduotuvę užsakytas prekes tariamai siųsdavo tiesiogiai galutiniam pirkėjui per specializuotas ir gerai žinomas pašto siuntų tarnybas. Tačiau atliekant tyrimą Ukrainos pilietis negalėjo tinkamai pagrįsti ir paaiškinti įvykusių sandorių bei lėšų kilmės, o įmonės nepateikė jokių važtaraščių (CMR), patvirtinančių minėtų prekių įsigijimą, sandėliavimo vietą ar pristatymą užsakovui. Taip pat, išanalizavus įmonių banko sąskaitas, nebuvo nustatyti mokėjimai kurjerių ar pašto paslaugas teikiančioms įmonėms, mokesčių tarnyboms ar muitinei.

Tyrimą organizavęs Vilniaus apygardos prokuroras, įvertinęs visus bylos duomenis, nusprendė nutraukti ikiteisminį tyrimą nesant nusikalstamų veikų padarymo požymių, o į Lietuvoje registruotos finansų įstaigos sąskaitą pervesti daugiau nei 415 tūkst. eurų bus pripažinti bešeimininkiu turtu ir perduoti Lietuvos nuosavybėn.

 

Prokuratūros informacija

123rf nuotr.

Dalintis