Ashburn +26,9 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +26,9 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Po Seimo kontrolierės tarpininkavimo patikslino leidimų prekiauti viešosiose vietose išdavimo ir panaikinimo tvarką

2023/05/03


Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierė Milda Vainiutė išnagrinėjo ir pripažino pagrįstu pareiškėjų – turgavietės, esančios Šeškinės g. 32, Vilniuje, prekeivių kolektyvinį skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pareigūnų veiksmų, priimant sprendimą dėl 10 prekybos vietų panaikinimo.

Seimo kontrolierė, apibendrinusi šio tyrimo metu nustatytas aplinkybes, konstatavo, kad priimant Įsakymą nesilaikyta Viešojo administravimo įstatymo reikalavimų, gero viešojo administravimo ir vietos savivaldos principų, savivaldybės veikla nebuvo pakankamai skaidri ir aiški suinteresuotiems asmenims.

Seimo kontrolierė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui rekomendavo imtis priemonių, kad ateityje sprendžiant prekybos vietų klausimus būtų laikomasi gero administravimo, tarnavimo žmonėms, veiklos skaidrumo, savivaldybės veiklos ir jos institucijų priimamų sprendimų teisėtumo, gyventojų dalyvavimo tvarkant viešuosius savivaldybės reikalus principų reikalavimų.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija tinkamai įgyvendino Seimo kontrolierės rekomendaciją, t. y., informavo ne tik apie ketinimą užtikrinti, kad ateityje nesikartotų situacija, kai naikinant prekybos vietas nesilaikoma pirmiau nurodytų principų reikalavimų, bet ir ėmėsi teisinio reguliavimo tobulinimo priemonių.

2023 m. balandžio 21 d. priimtas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas Nr. 30-937/23, kuriuo pakeistas Leidimų prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimo ir panaikinimo tvarkos aprašas. Pakeitimais nustatyta, jog informaciją apie patvirtintas prekybos vietas ir jų užimtumą bei numatomas panaikinti prekybos vietas, nurodant konkrečią prekybos vietos panaikinimo datą, seniūnija ir Licencijavimo ir leidimų skyrius skelbia Savivaldybės interneto svetainės skilties „Paslaugos“ nuorodoje „Prekybos vietų žemėlapis“ ir seniūnijų socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose. Seniūno įsakymai dėl prekybos vietų įsteigimo ir (ar) panaikinimo skelbiami viešai seniūnijos skelbimų lentose, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Naikinant nustatytą prekybos vietą turi būti nurodoma motyvuota priežastis, taip pat nustatytas ne trumpesnis nei mėnuo laikas, prieš kurį prekybininkai, turintys galiojančius prekybos leidimus naikinamose vietose, turi būti raštu informuoti apie numatytą vietos panaikinimą.

 

Seimo kontrolierių įstaigos informacija

Nuotrauka: pexels.com

Dalintis