Ashburn +15,5 °C Rūkas
Pirmadienis, 20 Geg 2024
Ashburn +15,5 °C Rūkas
Pirmadienis, 20 Geg 2024

Prieš įstatymą lygūs visi – Plungės apylinkės teismas kunigui teisės vairuoti nesugrąžino

2024/04/20


Plungės apylinkės teismas ketvirtadienį  netenkino neblaivaus vairavusio bei teises laikinai praradusio dvasininko prašymo grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko. Teismas kritiškai įvertino dvasininko poelgį dėl vairavimo išgėrus ir pritarė Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kuris pusmečiui atėmė kunigui teisę vairuoti. Teismo nuomone, 46-erių metų pažeidėjas yra patyręs vairuotojas ir nemažai gyvenimiškos patirties sukaupusi brandi asmenybė, kuri turėtų itin atsakingai laikytis Kelių eismo taisyklių.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai automobilį ,,Skoda Superb” vairuojantį dvasininką sustabdė šių metų vasario 11 dieną, 9.20 val. Palangoje, Klaipėdos plente.

Patikrinus vairuotojo blaivumą paaiškėjo, kad dvasininkas vairavo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio – pirmu pūtimu jam nustatytas 0.53 promilės girtumas, antru pūtimu – 0.67 promilės girtumas.

Asmuo sutiko su tikrinimo rezultatais, jų neginčijo, nuo tolimesnio vairavimo buvo nušalintas.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio kunigui skyrė 800 eurų piniginę baudą. Kunigui taip pat atimta teisė vairuoti transporto priemones 6 mėnesius bei 12 mėnesių paskirtas draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.

Dėl paskirtos nuobaudos kunigas kreipėsi į Plungės apylinkės teismo Palangos rūmus: gailėjosi dėl savo poelgio, paprašė teismo grąžinti jam teisę vairuoti anksčiau laiko, nurodė, kad automobilis tarnauja kaip priemonė patarnauti kitiems.

Kunigą nubaudęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas griežtai nesutiko su šiuo kunigo prašymu sušvelninti skirtą nuobaudą bei prašė teismo netenkinti dvasininko prašymo. Policija teismui nurodė, kad asmens vairavimas išgėrus alkoholio sukelia pa­vojų ne tik transporto eismo saugumui, bet ir žmonių gyvybei bei sveikatai ir pateikė duomenis apie dvasininko vardu registruotus administracinius nusižengimus (pažeidimus) ir priimtus sprendimus už 5 metus – asmuo baustas 4 kartus administracine tvarka už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Prieš įstatymą lygūs visi – Plungės apylinkės teismas paliko galioti policijos nutarimą ir teisės vairuoti automobilį anksčiau laiko dvasininkui negrąžino.

Atsižvelgdamas į dvasininko prašymą įvertinti jo darbo pobūdį, teismas atkreipė dėmesį, kad pažeidėjo užimamos pareigos nėra tiesiogiai susijusios su transporto priemonių vairavimu, dėl to nėra pagrindo spręsti, jog dėl pusmečiui prarastos teisės vairuoti dvasininkas bus atleistas iš darbo.

Paminėtina, jog Plungės apylinkės teismas pritarė policijos pozicijai dėl dvasininko paaiškinime nurodytos informacijos neatitiktiems faktams: ryte policijos pareigūnų sustabdytas neblaivus kunigas tvirtino alkoholį vartojęs išvakarėse (vakarienės metu išgėręs vieną bokalą alaus), tačiau vertinama, jog alkoholis buvo vartotas neseniai prieš policijos pareigūnams asmenį sustabdant, nes neblaivumo laipsnis didėjo, o ne mažėjo.

„Visos šios aptartos aplinkybės leidžia teismui pagrįstai manyti, kad pareiškėjas suprasdamas, jog yra apsvaigęs, vis tik sąmoningai sėdo pats vairuoti automobilio“, – konstatuojama Plungės apylinkės teismo nutartyje.

Nutartis per 20 dienų nuo jos nuorašo išdavimo (išsiuntimo) dienos gali būti skundžiama apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Plungės apylinkės teismo Palangos rūmus.

Plungės apylinkės teismas atkreipia dėmesį, kad netgi dėl mažos alkoholio koncentracijos kraujyje (0,5 promilės) tampama labiau išsiblaškiusiu, sumažėja budrumas, savikontrolė, gali pablogėti koordinacija, sumažėja gebėjimas greitai reaguoti, pablogėja vairavimo įgūdžiai, sulėtėja atsakas į netikėtas situacijas keliuose.

 

Plungės apylinkės teismo informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/05/20

Penkiems asmenims – nauji įtarimai dėl savivaldybių tarybų narių lėšų naudojimo

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, pareikšti įtarimai Jonavo...
2024/05/20

Į Žaslių ežerą išleisti 7 tūkstančiai europinių ungurių – šiemet jų bus išleistas visas milijonas

Į Žaslių ežerą Kaišiadorių rajone išleisti 7 tūkstančiai europinių ungurių jauniklių. Iš viso šiemet į 63 šalies vandens telkinius planuojama išleisti daugiau kaip 1 mln. pavasarį į Lietuvą atsivežtų ir Žu...
2024/05/20

Gitano Nausėdos rinkimų triukas ar realūs planai?

Prieš mėnesį Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje su žemdirbių organizacijų lyderiais susitikęs kandidatuojantis antrai prezidento kadencijai Gitanas Nausėda pareiškė, kad jeigu jam rinkimai pasibaigs sėkmingai, Kęstu...
2024/05/20

Priminė kompensuojamas medicinos pagalbos priemones žaizdų priežiūrai ir prevencijai

Esant žaizdų po onkologinių ligų gydymo, trofinių opų, pragulų, stomos ir kitais panašiais atvejais žmonėms prireikia tam tikrų medicinos pagalbos priemonių odai ar žaizdoms prižiūrėti ir gydyti. Ligonių kasos primena, kad šios priem...
2024/05/20

Aptikus grubius higienos pažeidimus – sustabdyta duonos kepyklėlės veikla Kelmės rajone

Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių apygardos priežiūros skyrius atliko planinį patikrinimą duonos kepyklėlėje, esančioje Kelmės rajone. Patikrinimo metu nustatyti grubūs higienos, maisto laikymo są...
2024/05/20

Ekologiško viešojo maitinimo statistikos kreivė ėmė kilti aukštyn

Lietuvoje prieš trejus buvo sukurta nauja, moderni, sėkminga užsienio šalių patirtimi paremta ir nesudėtingai įdiegiama bei administruojama ekologiškų viešojo maitinimo įstaigų sertifikavimosi sistema. Jos principas &nd...
2024/05/20

Savaitgalį vienas po kito liepsnojo gyvenamieji namai, daug darbo turėjo ir ugniagesiai narai

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 94 gaisrų ir atliko 119 gelbėjimo darbų. Viename iš gaisrų buvo traumuoti du žmonės.
2024/05/20

Statomame didžiausiame Europoje karvių fermų komplekse – ypatingas dėmesys gyvulių gerovei ir sveikatai

„Agrokoncerno“ įmonių grupė pradėjo unikalaus, Europoje analogų neturinčio karvių komplekso statybas. Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, 53 hektarų sklype iškils keturios karvidės, kuriose iš viso bus laikoma 4 tūk...
2024/05/20

Nelegaliai prekybai AAP ateina sunkūs laikai – gali grėsti net baudžiamoji atsakomybė

Nuo šiandien, gegužės 20-osios, visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalioja nauja direktyva, kuria siekiama veiksmingiau kovoti su aplinkosaugos pažeidimais – už dalį jų grės baudžiamoji atsakomybė. Ši direktyva, kurios reikalavim...