Prokuratūros duomenimis, E. Padimanskas, eidamas Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, nuo 2019 m. spalio 4 d. iki 2023 m. sausio 13 d. galimai pateikė 25 suklastotas išlaidų ataskaitas Šilutės rajono savivaldybės administracijai, siekdamas gauti kompensacijas už faktiškai nepatirtas automobilių detalių ir degalų išlaidas. Siekdamas pagrįsti šias išlaidas, politikas pateikė kitų asmenų įsigytas, tačiau jo vardu išrašytas 11 sąskaitų faktūrų už autodetales (3 137 eurus) ir 19 degalų pirkimo kvitų (934 eurus). Tokiu būdu E. Padimanskas apgaule įgijo 4 071 eurą savivaldybės lėšų.
Manoma, kad tokiais veiksmais E. Padimanskas galėjo piktnaudžiauti savo tarnybine padėtimi, siekdamas asmeninės turtinės naudos, taip pakenkdamas tarybos nario autoritetui, menkindamas visuomenės pasitikėjimą juo, kaip valstybės politiku, ir Šilutės rajono savivaldybe.
Ši baudžiamoji byla šių metų liepos 1 d. perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.
Ikiteisminis tyrimas buvusio Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario V. Vismino atžvilgiu buvo nutrauktas nustačius, kad nebuvo padarytos Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d., 182 str. 1 d. ir 228 str. 2 d. numatytos nusikalstamos veikos.
Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, kad V. Visminas, nuo 2019 m. balandžio 16 d. iki 2023 m. balandžio 17 d. eidamas tarybos nario pareigas, tiek iki įvesto karantino, tiek jam prasidėjus, vykdė savo, kaip Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario, pareigas, o jo veikla iš esmės nesikeitė. Atliekant tyrimą nesurinkta duomenų, kurie galėtų paneigti įtariamojo duotus paaiškinimus apie jo vykimus su tarybos nario veikla susijusiais klausimais ir tam išnaudotą kurą bei poreikį atlikti transporto priemonių remontą.
Kitas ikiteisminis tyrimas, atliktas dėl tos pačios savivaldybės buvusios tarybos narės G. Gricienės, pareigas ėjusios nuo 2020 m. vasario 28 d. iki 2023 m. balandžio 17 d., galimų nusikalstamų veikų, nutrauktas, nustačius, kad nebuvo įvykdytos dokumento klastojimo ir disponavimo jais, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo nusikalstamos veikos. Surinktais duomenimis, G. Gricienė, gaudama lėšas tarybos nario veiklai, nesiekė nusikalstamai jų užvaldyti ir taip praturtėti.
Vertinant tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir teisinį reglamentavimą, konstatuojama, kad įstatymais sukurta išlaidų pagrindimo sistema nebuvo aiški, buvo įvairiai interpretuojama, trūko detalių išaiškinimų, kokie dokumentai yra tinkami išlaidoms pagrįsti, kaip turi būti naudojamos išmokėtos išmokos ir kt. Šioje byloje nėra pagrindo manyti, kad galimi reglamento nuostatų neatitinkantys G. Gricienės lėšų naudojimo pažeidimai yra tokio pobūdžio, masto ar pavojingumo, jog turėtų būti vertinami per baudžiamosios atsakomybės prizmę.
Abiejų buvusių tarybos narių atžvilgiu prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai atliko tyrimus dėl V. Visminui ir G. Gricienei išmokėtų savivaldybės išmokų panaudojimo teisėtumo. Šiaulių apygardos prokuratūra yra kreipusis į Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmus su ieškiniais dėl nepagrįsto praturtėjimo. Šiuo metu su V. Visminu vyksta derybos dėl civilinio proceso užbaigimo taikiai, teismui pateiktas ieškinys 6797,7 eurų sumai. Su G. Griciene šių metų balandžio 24 d. sudaryta taikos sutartis. Buvusi tarybos narė Mažeikių rajono savivaldybei turės grąžinti 6000 eurų sumą.
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija